banany

Artykuły - Banany (51)

 • Banany – odżywcza moc owoców

  Banany – odżywcza moc owoców

  Należą do wysokoenergetycznych owoców, jednak nie są to puste kalorie. Jakie korzyści przyniesie nam włączenie bananów do jadłospisu?
 • Wyrzucasz skórki banana? To błąd, bo warto je... jeść

  Wyrzucasz skórki banana? To błąd, bo warto je... jeść

  Dietetyczka Susie Burrell dokonała niezwykłego odkrycia: jedzenie skórek banana ma niesamowite właściwości zdrowotne! Co więcej, może nam pomóc zrzucić zbędne kilogramy.
 • Branża: Banan stał się orężem do walki o klienta. Sieci wymuszają na dostawcach coraz większe upusty

  Branża: Banan stał się orężem do walki o klienta. Sieci wymuszają na dostawcach coraz większe upusty

  Przez ostatnie 2,5 roku maksymalne ceny promocyjne bananów wzrosły o prawie 41 proc. Największe podwyżki wprowadziły sieci cash&carry. Wyniosły one aż blisko 250 proc. Z kolei średni koszt zakupu zmniejszył się o nieco ponad 5 proc. Spadki zanotowano w hipermarketach - o 25 proc., w dyskontach - o 18 proc., a także w supermarketach - o 7 proc. Należy też dodać, że o 0,28 proc. podniosły się minimalne wartości cenowe.
 • Niespodzianka między bananami u Aldiego. Wartość: 25 mln euro

  Niespodzianka między bananami u Aldiego. Wartość: 25 mln euro

  Pracownicy sieci sklepów Aldi odkryli pół tony kokainy w skrzynkach z bananami. To największe odkrycie takiego przemytu w Meklemburgii-Pomorzu Przednim.
 • Dla młodszych i starszych

  Dla młodszych i starszych

  Są doskonałą przekąską ale też smacznym, słodkim deserem. Można podać je na wiele sposobów, z korzyścią dla zdrowia! Mowa oczywiście o bananach.
 • Banan: Słodycz i lekarstwo w jednym

  Banan: Słodycz i lekarstwo w jednym

  Większość z nas nosi w głowie utarte przekonanie, że lek, by był skuteczny, musi być gorzki. Słodyczom zaś przypisujemy negatywny wpływ na nasze zdrowie, a przecież słodycz słodyczy nierówna.
 • Dla każdego?

  Dla każdego?

  Są zdrowe i powinny znaleźć się w diecie i dorosłych i dzieci. Okazuje się jednak, że popularne u nas banany nie są dla każdego dobrym wyborem.
 • Banany nie dla każdego

  Banany nie dla każdego

  Można podawać je dzieciom już po 7.-8. miesiącu, bo są sycące i bogate w potas. Zawierają także wapń, magnez, mangan, żelazo oraz witaminy E i z grupy B.
 • Czy za 10 lat nie będzie już bananów?

  Czy za 10 lat nie będzie już bananów?

  Banany są jednym z pięciu podstawowych produktów żywnościowych na świecie. Rocznie prawie 120 krajów produkuje ponad 100 mln ton bananów. Ale te popularne owoce mają poważny problem - groźne grzyby.
 • Lidl wyjaśnia zanieczyszczenia bananów

  Lidl wyjaśnia zanieczyszczenia bananów

  Poniżej wyjaśnienia Lidla Polska odnośnie do zanieczyszczeń bananów oferowanych przez sieć i obecności w nich pająków.

Filmy - Banany (17)

 • Takich bananów niektórzy z nas powinni unikać

  Banany to popularna przekąska, składnik deserów i ważny owoc w diecie prebiotycznej. Jednak ich kolor ma znaczenie! W zielonych, niedojrzałych w pełni bananach, znajduje się skrobia oporna, która jest pożywką dla niezbędnych dla zdrowia bakterii probiotycznych, a to od nich zależy w dużym stopniu nasza odporność i samopoczucie.
 • Ten nietoperz uwielbia banany

  Nie tylko małpki jedzą banany! Ten malutki nietoperz także uwielbia ten owoc i zajada aż mu się uszy trzęsą. (STORYFUL/x-news)
 • Ten królik to prawdziwy smakosz

  Dla tego królika nie ma lepszego przysmaku niż banan. Właścicielka postanowiła zrobić mu małe święto i poczęstowała przekąską. Zajada aż uszy mu się trzęsą? (STORYFUL/x-news)
 • Jak przygotować chleb bananowy?

  Marta Szulawiak-Turska to uczestniczka pierwszej edycji programu „Top Model". W kuchni "Dzień Dobry TVN" przygotowała swoje ulubione rodzinne dania, które są idealne na lato. Na stole pojawiły się takie smakołyki jak: chleb bananowy, masło orzechowe, bulion warzywny, ananas pieczony z rumem oraz lody waniliowe. Jak wspomina swój udział w "Top Model"? (Dzień Dobry TVN/x-news)