ban

Artykuły - Ban (0)

 • Milosz Zeman: Ludzie irracjonalnie boją się wprowadzenia euro

  Milosz Zeman: Ludzie irracjonalnie boją się wprowadzenia euro

  - Ludzie w Czechach irracjonalnie boją się wprowadzenia euro, choć byłaby to jedynie zmiana skali opisu zjawisk ekonomicznych analogiczna do zmiany skali mierzenia temperatury - oświadczył w czwartek czeski prezydent Milosz Zeman.
 • Riga City Council banned gambling in Riga’s historical center – ban to be complied with in five years

 • Po BoJ, przed EBC

  Środa przyniosła uspokojenie na rynkach walutowych. Ponownie bardzo dobrze wypadł rodzimy rynek akcji, szczególnie na tle Europy i USA. Na ropie nie udało się bykom utrzymać przewagi.
 • Funt boi się Brexitu

  Brexit czas zacząć. Dziewięć miesięcy od referendum, w którym 52% głosujących Brytyjczyków opowiedziało się za opuszczeniem Unii Europejskiej, sir Tim Barrow, brytyjski ambasador przy Unii Europejskiej, złoży na ręce Donalda Tuska pismo rozpoczynające procedurę zapisaną w art. 50 Traktatu Lizbońskiego. Od tego czasu pozostaje dwa lata na negocjacje, w związku z czym ostateczny rozwód powinien nastąpić przed kwietniem 2019 roku.
 • Jen mocny, BoJ bez zmian

  Zarówno w Polsce jak i w USA giełdy rozpoczęły tydzień od spadków. Na rynkach towarowych największe ruchy odnotowano na kontraktach na gaz. Tymczasem pośród walut najaktywniejszy był jen.
 • Rynek boi się Trumpa?

  Rynek boi się Trumpa?

  Donald Trump został zaprzysiężony w piątek na 45. prezydenta USA. W przemówieniu inauguracyjnym Trump powtórzył deklaracje z kampanii prezydenckiej i zapowiedział: "Po pierwsze, Ameryka". Na rynkach trwa wyczekiwanie: nieważne co mówi, ważne co zrobi Trump.
 • Nieudany bal sylwestrowy można zareklamować

  Nieudany bal sylwestrowy można zareklamować

  Z sondaży wynika, że ponad 80 proc. Polaków chce uczcić tegorocznego sylwestra. Federacja Konsumentów przypomina, że w przypadku niezgodnej z umową zabawy sylwestrowej, można ją zareklamować. Organizator ponosi też odpowiedzialność za zniszczone lub zagubione rzeczy osobiste pozostawione w szatni. Również biuro podróży, które organizuje kilkudniowy wyjazd połączony z zabawą noworoczną, musi uwzględnić reklamację w przypadku niedotrzymania warunków umowy.
 • Rynek boi się wygranej Trumpa

  Sporo dzieje się w ostatnim tygodniu przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze dwa tygodnie temu sprawa wydawała się być rozstrzygnięta, a w tym momencie poparcie dla Clinton oraz Trumpa jest bardzo wyrównane. Rynek jednak zaczął gwałtownie reagować na wzrost poparcia dla drugiego kandydata wobec nowych doniesień, głównie wobec pierwszej kandydatki.
 • Właściciele domów boją się Lasów Państwowych

  Właściciele domów boją się Lasów Państwowych

  Właściciele gruntów zalesionych, także tych na których pobudowane są już domy, boją się, że firma Lasy Państwowe korzystać będzie z prawa pierwokupu, obniżając ceny. Skutki nowej ustawy są takie, że właściciele wycofują się z przygotowywanych transakcji.
 • Wiadomości z wyspy Bali i indeksy PMI

  Przedzieranie się przez oficjalne komunikaty i wystąpienia członków FOMC (tj. przedstawicieli Rezery Federalnej) jest na ogół dość niewdzięcznym zadaniem, aczkolwiek wystąpienie Williama Dudleya na konferencji w Indonezji (na wyspie Bali) wypadło z tej perspektywy w miarę nieźle.