Bałtyk

Synonimy:
Morze Bałtyckie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bałtyk (339)

 • Miejscowości nad Bałtykiem, które musisz odwiedzić

  Miejscowości nad Bałtykiem, które musisz odwiedzić

  W tym roku pogoda szybko zaczęła rozpieszczać Polaków. Już w kwietniu mogliśmy cieszyć się temperaturami przekraczającymi dwadzieścia kilka stopni. Jednak sezon wakacyjny rusza na dobre właśnie teraz. Warto więc wziąć kilka dni urlopu i skorzystać z letniego słońca – najlepiej na jednej z bałtyckich plaż.
 • Gaz-System wybrał preferowaną trasę gazociągu Baltic Pipe

  Gaz-System wybrał preferowaną trasę gazociągu Baltic Pipe

  Gaz-System, inwestor gazociągu podmorskiego Baltic Pipe, wybrał preferowaną trasę gazociągu przez Morze Bałtyckie. Rekomendowana trasa liczy około 275 km - poinformował Gaz-System w komunikacie przed konferencją prasową. Gazociąg Baltic Pipe będzie mógł transportować 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski. Przewidywana faza prac budowlanych rozpocznie się w kwietniu 2020 roku i potrwa łącznie około dwóch lat. Uruchomienie przesyłu gazu planowane jest w październiku 2022 roku.
 • Port w Gdyni zapowiada kolejny rok ze wzrostem przeładunków

  Port w Gdyni zapowiada kolejny rok ze wzrostem przeładunków

  Port w Gdyni planuje w tym roku po raz kolejny zwiększyć wielkości przeładunków - poinformował prezes Morskiego Portu Gdynia, Adam Meller.
 • Bałtyk to nierozbrojona bomba z opóźnionym zapłonem

  Bałtyk to nierozbrojona bomba z opóźnionym zapłonem

  "Morze, nasze morze" - cieszymy się w piosence z 843 km linii brzegowej Bałtyku będącej w granicach Polski. Warto jednak napisać, że kto marzy o wypoczynku na naszych nadmorskich plażach, powinien to zrobić jak najszybciej. Nie wiadomo bowiem, jak długo jeszcze kąpiel w Bałtyku będzie bezpieczna, a smakowanie świeżo złowionej ryby w jego wodach wyjdzie nam na zdrowie. Eksperci alarmują: Bałtyk to bomba z opóźnionym zapłonem.
 • Dobre perspektywy dla turystyki nad polskim Bałtykiem w 2018 r.

  Dobre perspektywy dla turystyki nad polskim Bałtykiem w 2018 r.

  Polscy i zagraniczni turyści coraz chętniej wypoczywają poza sezonem wakacyjnym. Potwierdzają to dane biur podróży i innych firm związanych z turystyką. Perspektywy na cały 2018 rok są dobre.
 • Zachodniopomorskie: Policjant z Łęcznej utonął w Bałtyku

  Zachodniopomorskie: Policjant z Łęcznej utonął w Bałtyku

  W weekend na niestrzeżonej plaży w Łazach koło Mielna (woj. zachodniopomorskie) doszło do tragedii. W Bałtyku utonął policjant - informuje "Dziennik Wschodni".
 • Nord Stream: mniejsza ilość ryb w Bałtyku?

  Nord Stream: mniejsza ilość ryb w Bałtyku?

  Przeprowadzane badania na Bałtyku wykazały, że ryb jest znaczniej mniej niż kilka lat temu, ale nie należy tego wiązać z powstaniem gazociągu - zapowiedział Simon Bonnell z Nord Stream. Polscy rybacy zażądali od Komisji Europejskiej wykonania badań ekosystemu Morza Bałtyckiego.
 • RMF: Poszukiwania na Bałtyku. Żeglarz wypadł za burtę

  RMF: Poszukiwania na Bałtyku. Żeglarz wypadł za burtę

  W Zatoce Puckiej trwają poszukiwania żeglarza, który wypadł za burtę katamaranu. Informacja o akcji pochodzi z Gorącej Linii RMF FM.
 • Wojciechowski: Rybołówstwo to dziedzina gospodarki, która musi być ściśle kontrolowana

  Wojciechowski: Rybołówstwo to dziedzina gospodarki, która musi być ściśle kontrolowana

  Rybołówstwo jest tą dziedziną gospodarki, która musi być ściśle kontrolowana, żeby nie doszło do przełowienia - mówi Janusz Wojciechowski z Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO). - Polscy rybacy i polski rząd walczą o to, żeby ograniczyć połowy, zwłaszcza w zachodniej części Bałtyku - dodaje.

Filmy - Bałtyk (7)

 • Dla tych wschodów i zachodów warto wybrać się nad Bałtyk

  Timelapse Bartosza Wojczyńskiego ukazuje piękno wschodu i zachodu słońca nad Bałtykiem. Autor uwieczniał ten moment przez 10 godzin w Jastrzębiej Górze. Oto efekty jego pracy. (STORYFUL/x-news)
 • Dlaczego w Bałtyku wciąż giną młode foki?

  W ciągu ostatnich kilku tygodni na bałtyckich plażach znaleziono już 9 martwych fok. Część z nich ewidentnie została zabita przez ludzi. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo, które ma wykazać, kto zabija bałtyckie foki. O tej sytuacji opowiedział Jan Wilkanowski z Błękitnego Patrolu WWF. Jak można skutecznie chronić te zwierzęta? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Niewiarygodne! Zobacz, co wyskoczyło z wody

  Polska. W Bałtyku pojawiły się delfiny! Ta informacja zaskoczyła nawet pracowników Stacji Morskiej na Helu. Naukowcy rozpoznali w ssakach gatunek butlonosych, które na co dzień pływają w Oceanie Atlantyckim. Pierwszy raz zwierzęta widziano na początku sierpnia w okolicach Helu, Kaliningradu i Kłajpedy. Te delfiny nie często goszczą w Bałtyku - ostatnim razem pojawiły się w XIX wieku.
 • Sinice atakują nie tylko Bałtyk!

  W upały szukamy ochłody w wodzie, ale nie wszędzie jest to bezpieczne. Ostatnio sanepid zamknął kąpieliska w Trójmieście. Powód to sinice, które zajmują kolejne odcinki plaży. Czerwone flagi informujące o zakazie pływania pojawiają się w kolejnych miejscach w Zatoce Gdańskiej. Sinice to nie tylko problem morza. Toksyczne rośliny pojawiają się w jeziorach, stawach i innych zbiornikach w kraju. Kąpiel w tych miejscach jest niebezpieczna – ostrzega sanepid. - Sinice namnażają się w dogodnych dla nich warunkach pogodowych tj. temperatura powyżej 15 stopni Celsjusza i środowisko wodne. Występują zarówno w wodach słodkich jak i słonych, o czym mogą niestety przekonać się wypoczywający nad Zatoką Gdańską. Właśnie z powodu zakwitu sinic kąpieliska w tamtym rejonie są zamknięte – mówi Joanna Narożniak, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.