Bałtyk

Synonimy:
Morze Bałtyckie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bałtyk (257)

 • Przekop Mierzei Wiślanej zgodnie z planem rządu

  Przekop Mierzei Wiślanej zgodnie z planem rządu

  - Przekop Mierzei Wiślanej postępuje bez przeszkód - zapewnił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
 • Jednocześnie w górach i nad Bałtykiem? To możliwe!

  Jednocześnie w górach i nad Bałtykiem? To możliwe!

  Takiej mieszanki wrażeń dostarczyć może zalesione wzgórze Rowokół, jedno z najpopularniejszych miejsc w Słowińskim Parku Narodowym.
 • Gryglas: 120 mld zł na morskie wiatraki

  Gryglas: 120 mld zł na morskie wiatraki

  Polska planuje budowę na Bałtyku 10,4 GW mocy wiatrowej, ale możliwe, że założenia te zostaną przekroczone. Czeka nas budowa około tysiąca morskich wiatraków. Skala inwestycji to ok. 120 mld zł - szacuje Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych. Portem instalacyjnym będzie port w Gdyni.
 • Sinice: Największa zmora bałtyckich plaż

  Sinice: Największa zmora bałtyckich plaż

  Co roku z powodu zakwitu sinic zamyka się w Polsce setki kąpielisk. Wraz z bakteriami E. Coli są one odpowiedzialne za około 90 proc. zakazów kąpieli wydawanych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Zlekceważenie zakazu może skończyć się nie tylko nieprzyjemnością pływania w obrzydliwym kożuchu sinicowym, ale także poważnymi problemami zdrowotnymi.
 • Takich miejsc brakuje nad Bałtykiem

  Takich miejsc brakuje nad Bałtykiem

  Najsłynniejsze kurorty nad polskim morzem od dawna nie kojarzą się już tylko z pięknym krajobrazem, szumem morza i świeżą rybą prosto z kutra. Ostatnimi laty wakacje obfitowały w narzekania turystów na wszechobecne parawany, brudne plaże i drożyznę. Nad Bałtykiem wciąż są jednak miejsca, w których wakacje mogą być prawdziwą frajdą, która nie kosztuje kroci.
 • Nord Stream 2 czeka na kolejną zgodę Duńczyków

  Nord Stream 2 czeka na kolejną zgodę Duńczyków

  Spółka budująca gazociąg Nord Stream 2 na dnie Bałtyku omawia z Duńską Agencją Energetyczną opcje zakończenia budowy infrastruktury. Konieczne jest uzyskanie uzupełnienia zezwolenia na układanie rur, by pozostałe prace mogły zostać wykonane przez rosyjskie statki. Rosyjscy eksperci liczą, że zgoda zostanie wydana w marcu - podaje rosyjska agencja RIA Novosti.
 • Bałtyk, Gotlandia i sinice okiem Sentinela 2

  Bałtyk, Gotlandia i sinice okiem Sentinela 2

  Dane z europejskiego satelity Sentinel 2 pozwalają m.in. na obserwacje zmiennych warunków na wodach Bałtyku.
 • Budowa farm wiatrowych na Bałtyku może pobudzić przemysł stoczniowy i całą gospodarkę

  Budowa farm wiatrowych na Bałtyku może pobudzić przemysł stoczniowy i całą gospodarkę

  PGE Baltica, PKN Orlen i Polenergia są obecnie na najbardziej zaawansowanym etapie projektów budowy farm wiatrowych na Bałtyku. - To właśnie te trzy podmioty ukształtują rynek morskiej energetyki wiatrowej w Polsce do 2030 roku - ocenia Mariusz Witoński, prezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. W nadchodzących latach na Bałtyku ma nastąpić boom inwestycyjny, który może dać impuls do rozwoju portów, pobudzić przemysł stoczniowy i całą gospodarkę.
 • Najpiękniejsze miejsca w Polsce, które warto odwiedzić jesienią

  Najpiękniejsze miejsca w Polsce, które warto odwiedzić jesienią

  Jesień to doskonała pora na zwiedzanie Polski. Wciąż można liczyć na dobrą pogodę, cieszyć się kolorowymi liścmi i bajecznymi krajobrazami. Jeśli nie macie pomysłu gdzie wybrać się tej jesieni, to przygotowaliśmy dla was kilka propozycji. W tych miejscach na pewno poczujecie klimat najbardziej kolorowej pory roku!
 • Projektem uchwały ws. rozwoju portów morskich do 2030 r.

  Projektem uchwały ws. rozwoju portów morskich do 2030 r.

  Rozwój infrastruktury portowej i zapewniającej dostęp do portów od strony morza, czy digitalizacja portów morskich to niektóre z priorytetów zawartych w projekcie uchwały dot. rozwoju polskich portów morskich do 2030 r., którym ma się zająć dziś rząd.

Filmy - Bałtyk (14)

 • Niebezpieczne bakterie w Bałtyku. Kto jest najbardziej narażony?

  Morze Bałtyckie wydaje nam się bezpieczne i przyjazne. Nie jest zbyt ciepłe, ale za to nie ma w nim rekinów ani śmiertelnie groźnych meduz. Niestety często plaże są zamykane z powodu zakwitów toksycznych sinic. To jeszcze nie wszystko! Okazuje się, że przez ocieplenie klimatu i zmniejszenie zasolenia wody, w Bałtyku pojawiły się także inne niebezpieczne bakterie.
 • Tajemnice Bałtyku. Co skrywa dno Morza Batyckiego?

  Jakie tajemnice, oprócz pamiątek po II wojnie światowej, skrywa dno Morza Batyckiego? O tym opowiedzieli hydrograf dr inż. Benedykt Hac i archeolodzy podwodni dr Tomasz Bednarz i dr Krzysztof Kurzyk. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Książka z przesłaniem. Jak mała foka może zmienić świat

  "Hela Foka. Historie na fali" - to druga książka znanej reporterki TVN, Renaty Kijowskiej. W rozmowie z Interia.tv opowiedziała nam o tym, kiedy i jak Hela pojawiła się w jej życiu, jakich słów zabronili używać jej synowie, kogo zbulwersowała "goła baba" i skąd się wzięły... krewetki.
 • Mrożone i panierowane. Nie daj się nabrać nad morzem

  Wyprawa nad polskie wybrzeże Bałtyku to okazja, aby nawdychać się jodu, ale także zjeść rybę prosto z sieci. Smażalnie i restauracje chcą zarobić, turyści koniecznie zjeść świeżą rybkę blisko plaży, a ryby… pływają własnymi drogami. Nie wszystkie ryby, reklamowane w smażalniach jako świeże prosto z naszego morza, rzeczywiście pochodzą z Bałtyku. Co za tym idzie – muszą być transportowane i mrożone. W mrożonkach nie ma nic aż tak strasznego, ale jeśli chcemy rybę naprawdę prosto z kutra, wybierajmy gatunki bałtyckie.