Bałtyk

Synonimy:
Morze Bałtyckie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bałtyk (339)

 • W tym roku Polacy wypoczywali nad Bałtykiem

  W tym roku Polacy wypoczywali nad Bałtykiem

  Polacy nie zawiedli w tym roku hotelarzy i właścicieli kwater w nadbałtyckich kurortach. Liczba turystów przeszła najśmielsze oczekiwania.
 • Wakacje nad Bałtykiem są tańsze o 20 proc.

  Niecałe 1900 zł za wakacyjny apartament i 2800 zł za pokój w cztero- lub pięciogwiazdkowym hotelu. Co najmniej tyle w tym roku musi wydać czteroosobowa rodzina planując tydzień wakacji w lipcu lub w sierpniu nad polskim morzem - wynika z szacunków platformy rezerwacyjnej VacationClub. - W porównaniu z zachodnimi i południowymi zagranicznymi kurortami Polska nadal oferuje ceny na kieszeń Polaków - twierdzą hotelarze.
 • Miejscowości nad Bałtykiem, które musisz odwiedzić

  Miejscowości nad Bałtykiem, które musisz odwiedzić

  W tym roku pogoda szybko zaczęła rozpieszczać Polaków. Już w kwietniu mogliśmy cieszyć się temperaturami przekraczającymi dwadzieścia kilka stopni. Jednak sezon wakacyjny rusza na dobre właśnie teraz. Warto więc wziąć kilka dni urlopu i skorzystać z letniego słońca – najlepiej na jednej z bałtyckich plaż.
 • Gaz-System wybrał preferowaną trasę gazociągu Baltic Pipe

  Gaz-System wybrał preferowaną trasę gazociągu Baltic Pipe

  Gaz-System, inwestor gazociągu podmorskiego Baltic Pipe, wybrał preferowaną trasę gazociągu przez Morze Bałtyckie. Rekomendowana trasa liczy około 275 km - poinformował Gaz-System w komunikacie przed konferencją prasową. Gazociąg Baltic Pipe będzie mógł transportować 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski. Przewidywana faza prac budowlanych rozpocznie się w kwietniu 2020 roku i potrwa łącznie około dwóch lat. Uruchomienie przesyłu gazu planowane jest w październiku 2022 roku.
 • Port w Gdyni zapowiada kolejny rok ze wzrostem przeładunków

  Port w Gdyni zapowiada kolejny rok ze wzrostem przeładunków

  Port w Gdyni planuje w tym roku po raz kolejny zwiększyć wielkości przeładunków - poinformował prezes Morskiego Portu Gdynia, Adam Meller.
 • Bałtyk to nierozbrojona bomba z opóźnionym zapłonem

  Bałtyk to nierozbrojona bomba z opóźnionym zapłonem

  "Morze, nasze morze" - cieszymy się w piosence z 843 km linii brzegowej Bałtyku będącej w granicach Polski. Warto jednak napisać, że kto marzy o wypoczynku na naszych nadmorskich plażach, powinien to zrobić jak najszybciej. Nie wiadomo bowiem, jak długo jeszcze kąpiel w Bałtyku będzie bezpieczna, a smakowanie świeżo złowionej ryby w jego wodach wyjdzie nam na zdrowie. Eksperci alarmują: Bałtyk to bomba z opóźnionym zapłonem.
 • Dobre perspektywy dla turystyki nad polskim Bałtykiem w 2018 r.

  Dobre perspektywy dla turystyki nad polskim Bałtykiem w 2018 r.

  Polscy i zagraniczni turyści coraz chętniej wypoczywają poza sezonem wakacyjnym. Potwierdzają to dane biur podróży i innych firm związanych z turystyką. Perspektywy na cały 2018 rok są dobre.
 • Zachodniopomorskie: Policjant z Łęcznej utonął w Bałtyku

  Zachodniopomorskie: Policjant z Łęcznej utonął w Bałtyku

  W weekend na niestrzeżonej plaży w Łazach koło Mielna (woj. zachodniopomorskie) doszło do tragedii. W Bałtyku utonął policjant - informuje "Dziennik Wschodni".
 • Nord Stream: mniejsza ilość ryb w Bałtyku?

  Nord Stream: mniejsza ilość ryb w Bałtyku?

  Przeprowadzane badania na Bałtyku wykazały, że ryb jest znaczniej mniej niż kilka lat temu, ale nie należy tego wiązać z powstaniem gazociągu - zapowiedział Simon Bonnell z Nord Stream. Polscy rybacy zażądali od Komisji Europejskiej wykonania badań ekosystemu Morza Bałtyckiego.

Filmy - Bałtyk (9)

 • Dziwnów. Jakie atrakcje czekają na turystów?

  Dziwnów, w województwie zachodniopomorskim, to 18 kilometrów piaszczystych plaż, setki domów wypoczynkowych, lasy i nowoczesna marina. - To jest jedna z najpiękniej położonych miejscowości w naszym województwie - powiedział Mirosław Zrodowski, mieszkaniec Dziwnowa. Jaka jest historia tego miejsca? Andrzej Wąsiel, szef kuchni, przygotował specjalność Dziwnowa. Jaką? Jakie atrakcje czekają na turystów? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sinice wciąż aktywne w Bałtyku.

  Zmniejsza się liczba kąpielisk zamkniętych ze względu na obecność sinic. Można się kąpać na wszystkich kąpieliskach w Sopocie oraz na Półwyspie Helskim od strony morza, za wyjątkiem Chałup. Jednak czerwoną flagę zobaczymy jeszcze Gdańsku Stogach, Brzeźnie i Jelitkowie oraz we wszystkich kąpieliskach w Gdyni. (TVN24/x-news)
 • Dla tych wschodów i zachodów warto wybrać się nad Bałtyk

  Timelapse Bartosza Wojczyńskiego ukazuje piękno wschodu i zachodu słońca nad Bałtykiem. Autor uwieczniał ten moment przez 10 godzin w Jastrzębiej Górze. Oto efekty jego pracy. (STORYFUL/x-news)
 • Dlaczego w Bałtyku wciąż giną młode foki?

  W ciągu ostatnich kilku tygodni na bałtyckich plażach znaleziono już 9 martwych fok. Część z nich ewidentnie została zabita przez ludzi. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo, które ma wykazać, kto zabija bałtyckie foki. O tej sytuacji opowiedział Jan Wilkanowski z Błękitnego Patrolu WWF. Jak można skutecznie chronić te zwierzęta? (Dzień Dobry TVN/x-news)