Bałtyk

Synonimy:
Morze Bałtyckie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bałtyk (340)

 • Instytutu Staszica - co da przekop Mierzei Wiślanej?

  Instytutu Staszica - co da przekop Mierzei Wiślanej?

  Kanał łączący port w Elblągu oraz polską część Zalewu Wiślanego padł ofiarą partyjnych gier, lecz ta inwestycja ma szansę rozruszać gospodarczo nie tylko 120-tysięczny Elbląg, ale też całą Polskę północno-wschodnią.
 • Majówka Polaków: Góry czy morze?

  Majówka Polaków: Góry czy morze?

  Przedstawiciele sieci hotelowych donoszą o wielkim zainteresowaniu miejscami noclegowymi w okresie zbliżającej się majówki. Polskie morze czeka prawdziwe oblężenie.
 • Gaz-System: jesteśmy zdeterminowani, by zrealizować Baltic Pipe według planu

  Gaz-System: jesteśmy zdeterminowani, by zrealizować Baltic Pipe według planu

  Gaz system jest zdeterminowany, żeby zrealizować inwestycję Baltic Pipe zgodnie z harmonogramem - poinformował we wtorkowym komunikacie Tomasz Stępień, prezes Gaz-Systemu.
 • Paliwo z wraków na dnie Bałtyku to tykająca bomba. Jego wyciek do morza doprowadziłby do katastrofy ekologicznej i ekonomicznej

  Paliwo z wraków na dnie Bałtyku to tykająca bomba. Jego wyciek do morza doprowadziłby do katastrofy ekologicznej i ekonomicznej

  Blisko setka z zalegających na dnie Bałtyku wraków statków może być niebezpieczna dla środowiska. To bomba ekologiczna z opóźnionym zapłonem - przekonują eksperci.
 • W tym roku Polacy wypoczywali nad Bałtykiem

  W tym roku Polacy wypoczywali nad Bałtykiem

  Polacy nie zawiedli w tym roku hotelarzy i właścicieli kwater w nadbałtyckich kurortach. Liczba turystów przeszła najśmielsze oczekiwania.
 • Wakacje nad Bałtykiem są tańsze o 20 proc.

  Niecałe 1900 zł za wakacyjny apartament i 2800 zł za pokój w cztero- lub pięciogwiazdkowym hotelu. Co najmniej tyle w tym roku musi wydać czteroosobowa rodzina planując tydzień wakacji w lipcu lub w sierpniu nad polskim morzem - wynika z szacunków platformy rezerwacyjnej VacationClub. - W porównaniu z zachodnimi i południowymi zagranicznymi kurortami Polska nadal oferuje ceny na kieszeń Polaków - twierdzą hotelarze.
 • Miejscowości nad Bałtykiem, które musisz odwiedzić

  Miejscowości nad Bałtykiem, które musisz odwiedzić

  W tym roku pogoda szybko zaczęła rozpieszczać Polaków. Już w kwietniu mogliśmy cieszyć się temperaturami przekraczającymi dwadzieścia kilka stopni. Jednak sezon wakacyjny rusza na dobre właśnie teraz. Warto więc wziąć kilka dni urlopu i skorzystać z letniego słońca – najlepiej na jednej z bałtyckich plaż.
 • Gaz-System wybrał preferowaną trasę gazociągu Baltic Pipe

  Gaz-System wybrał preferowaną trasę gazociągu Baltic Pipe

  Gaz-System, inwestor gazociągu podmorskiego Baltic Pipe, wybrał preferowaną trasę gazociągu przez Morze Bałtyckie. Rekomendowana trasa liczy około 275 km - poinformował Gaz-System w komunikacie przed konferencją prasową. Gazociąg Baltic Pipe będzie mógł transportować 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski. Przewidywana faza prac budowlanych rozpocznie się w kwietniu 2020 roku i potrwa łącznie około dwóch lat. Uruchomienie przesyłu gazu planowane jest w październiku 2022 roku.
 • Port w Gdyni zapowiada kolejny rok ze wzrostem przeładunków

  Port w Gdyni zapowiada kolejny rok ze wzrostem przeładunków

  Port w Gdyni planuje w tym roku po raz kolejny zwiększyć wielkości przeładunków - poinformował prezes Morskiego Portu Gdynia, Adam Meller.
 • Bałtyk to nierozbrojona bomba z opóźnionym zapłonem

  Bałtyk to nierozbrojona bomba z opóźnionym zapłonem

  "Morze, nasze morze" - cieszymy się w piosence z 843 km linii brzegowej Bałtyku będącej w granicach Polski. Warto jednak napisać, że kto marzy o wypoczynku na naszych nadmorskich plażach, powinien to zrobić jak najszybciej. Nie wiadomo bowiem, jak długo jeszcze kąpiel w Bałtyku będzie bezpieczna, a smakowanie świeżo złowionej ryby w jego wodach wyjdzie nam na zdrowie. Eksperci alarmują: Bałtyk to bomba z opóźnionym zapłonem.

Filmy - Bałtyk (11)

 • Mrożone i panierowane. Nie daj się nabrać nad morzem

  Wyprawa nad polskie wybrzeże Bałtyku to okazja, aby nawdychać się jodu, ale także zjeść rybę prosto z sieci. Smażalnie i restauracje chcą zarobić, turyści koniecznie zjeść świeżą rybkę blisko plaży, a ryby… pływają własnymi drogami. Nie wszystkie ryby, reklamowane w smażalniach jako świeże prosto z naszego morza, rzeczywiście pochodzą z Bałtyku. Co za tym idzie – muszą być transportowane i mrożone. W mrożonkach nie ma nic aż tak strasznego, ale jeśli chcemy rybę naprawdę prosto z kutra, wybierajmy gatunki bałtyckie.
 • Sztorm na Bałtyku. Trwa zabezpieczanie terenów zagrożonych powodzią

  Trwa sztorm na Bałtyku. Służby pracują nad zabezpieczeniem terenów zagrożonych podtopieniami. (TVN24/ x-news)
 • Dziwnów. Jakie atrakcje czekają na turystów?

  Dziwnów, w województwie zachodniopomorskim, to 18 kilometrów piaszczystych plaż, setki domów wypoczynkowych, lasy i nowoczesna marina. - To jest jedna z najpiękniej położonych miejscowości w naszym województwie - powiedział Mirosław Zrodowski, mieszkaniec Dziwnowa. Jaka jest historia tego miejsca? Andrzej Wąsiel, szef kuchni, przygotował specjalność Dziwnowa. Jaką? Jakie atrakcje czekają na turystów? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Sinice wciąż aktywne w Bałtyku.

  Zmniejsza się liczba kąpielisk zamkniętych ze względu na obecność sinic. Można się kąpać na wszystkich kąpieliskach w Sopocie oraz na Półwyspie Helskim od strony morza, za wyjątkiem Chałup. Jednak czerwoną flagę zobaczymy jeszcze Gdańsku Stogach, Brzeźnie i Jelitkowie oraz we wszystkich kąpieliskach w Gdyni. (TVN24/x-news)