Bałtyk

Synonimy:
Morze Bałtyckie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Bałtyk (253)

 • Takich miejsc brakuje nad Bałtykiem

  Takich miejsc brakuje nad Bałtykiem

  Najsłynniejsze kurorty nad polskim morzem od dawna nie kojarzą się już tylko z pięknym krajobrazem, szumem morza i świeżą rybą prosto z kutra. Ostatnimi laty wakacje obfitowały w narzekania turystów na wszechobecne parawany, brudne plaże i drożyznę. Nad Bałtykiem wciąż są jednak miejsca, w których wakacje mogą być prawdziwą frajdą, która nie kosztuje kroci.
 • Nord Stream 2 czeka na kolejną zgodę Duńczyków

  Nord Stream 2 czeka na kolejną zgodę Duńczyków

  Spółka budująca gazociąg Nord Stream 2 na dnie Bałtyku omawia z Duńską Agencją Energetyczną opcje zakończenia budowy infrastruktury. Konieczne jest uzyskanie uzupełnienia zezwolenia na układanie rur, by pozostałe prace mogły zostać wykonane przez rosyjskie statki. Rosyjscy eksperci liczą, że zgoda zostanie wydana w marcu - podaje rosyjska agencja RIA Novosti.
 • Bałtyk, Gotlandia i sinice okiem Sentinela 2

  Bałtyk, Gotlandia i sinice okiem Sentinela 2

  Dane z europejskiego satelity Sentinel 2 pozwalają m.in. na obserwacje zmiennych warunków na wodach Bałtyku.
 • Budowa farm wiatrowych na Bałtyku może pobudzić przemysł stoczniowy i całą gospodarkę

  Budowa farm wiatrowych na Bałtyku może pobudzić przemysł stoczniowy i całą gospodarkę

  PGE Baltica, PKN Orlen i Polenergia są obecnie na najbardziej zaawansowanym etapie projektów budowy farm wiatrowych na Bałtyku. - To właśnie te trzy podmioty ukształtują rynek morskiej energetyki wiatrowej w Polsce do 2030 roku - ocenia Mariusz Witoński, prezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. W nadchodzących latach na Bałtyku ma nastąpić boom inwestycyjny, który może dać impuls do rozwoju portów, pobudzić przemysł stoczniowy i całą gospodarkę.
 • Najpiękniejsze miejsca w Polsce, które warto odwiedzić jesienią

  Najpiękniejsze miejsca w Polsce, które warto odwiedzić jesienią

  Jesień to doskonała pora na zwiedzanie Polski. Wciąż można liczyć na dobrą pogodę, cieszyć się kolorowymi liścmi i bajecznymi krajobrazami. Jeśli nie macie pomysłu gdzie wybrać się tej jesieni, to przygotowaliśmy dla was kilka propozycji. W tych miejscach na pewno poczujecie klimat najbardziej kolorowej pory roku!
 • Projektem uchwały ws. rozwoju portów morskich do 2030 r.

  Projektem uchwały ws. rozwoju portów morskich do 2030 r.

  Rozwój infrastruktury portowej i zapewniającej dostęp do portów od strony morza, czy digitalizacja portów morskich to niektóre z priorytetów zawartych w projekcie uchwały dot. rozwoju polskich portów morskich do 2030 r., którym ma się zająć dziś rząd.
 • PGE i PKN Orlen będą współpracować przy budowie morskich farm wiatrowych

  PGE i PKN Orlen będą współpracować przy budowie morskich farm wiatrowych

  PGE i PKN Orlen podpisały w czwartek na Forum Ekonomicznym w Krynicy list intencyjny w sprawie organizacji współpracy na rzecz rozwoju morskich farm wiatrowych (offshore). List przewiduje m.in. koordynację działań.
 • Rynek ryb w Polsce ma pod górkę

  Rynek ryb w Polsce ma pod górkę

  Dziś przypada według wyliczeń Fundacji WWF Polska, Europejski Dzień Zależności od Ryb. Wyznacza on moment, od którego mieszkańcy Unii Europejskiej będą polegać na imporcie ryb i owoców morza, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie.
 • ICES zaleca znaczną redukcję połowów dorszy i śledzi w Bałtyku

  ICES zaleca znaczną redukcję połowów dorszy i śledzi w Bałtyku

  Międzynarodowa Rada Badań Morza (ICES) zaleciła w środę znaczne redukcje połowów dorszy i śledzi w Bałtyku. Zalecenia te nie są wprawdzie wiążące, ale stanowią podstawę naukową określenia kwot połowowych przez Radę Europejską, co ma nastąpić w październiku.
 • Zatonięcie "Estonii": SOS z Bałtyku

  Zatonięcie "Estonii": SOS z Bałtyku

  Upłynęło przeszło 100 lat od czasu, gdy światem wstrząsnęła wieść o tragedii „Titanica”, który zabrał ze sobą na dno Atlantyku ponad 1500 istnień ludzkich. Do dziś nie potrafimy się ustrzec katastrof, które kosztują życie setek ludzi. Także na stosunkowo spokojnym – wydawałoby się – Bałtyku…

Filmy - Bałtyk (12)

 • Książka z przesłaniem. Jak mała foka może zmienić świat

  "Hela Foka. Historie na fali" - to druga książka znanej reporterki TVN, Renaty Kijowskiej. W rozmowie z Interia.tv opowiedziała nam o tym, kiedy i jak Hela pojawiła się w jej życiu, jakich słów zabronili używać jej synowie, kogo zbulwersowała "goła baba" i skąd się wzięły... krewetki.
 • Mrożone i panierowane. Nie daj się nabrać nad morzem

  Wyprawa nad polskie wybrzeże Bałtyku to okazja, aby nawdychać się jodu, ale także zjeść rybę prosto z sieci. Smażalnie i restauracje chcą zarobić, turyści koniecznie zjeść świeżą rybkę blisko plaży, a ryby… pływają własnymi drogami. Nie wszystkie ryby, reklamowane w smażalniach jako świeże prosto z naszego morza, rzeczywiście pochodzą z Bałtyku. Co za tym idzie – muszą być transportowane i mrożone. W mrożonkach nie ma nic aż tak strasznego, ale jeśli chcemy rybę naprawdę prosto z kutra, wybierajmy gatunki bałtyckie.
 • Sztorm na Bałtyku. Trwa zabezpieczanie terenów zagrożonych powodzią

  Trwa sztorm na Bałtyku. Służby pracują nad zabezpieczeniem terenów zagrożonych podtopieniami. (TVN24/ x-news)
 • Dziwnów. Jakie atrakcje czekają na turystów?

  Dziwnów, w województwie zachodniopomorskim, to 18 kilometrów piaszczystych plaż, setki domów wypoczynkowych, lasy i nowoczesna marina. - To jest jedna z najpiękniej położonych miejscowości w naszym województwie - powiedział Mirosław Zrodowski, mieszkaniec Dziwnowa. Jaka jest historia tego miejsca? Andrzej Wąsiel, szef kuchni, przygotował specjalność Dziwnowa. Jaką? Jakie atrakcje czekają na turystów? (Dzień Dobry TVN/x-news)