Baltic Pipe

Artykuły - Baltic Pipe (42)

 • Kto skorzysta na Baltic Pipe? Dla Polski to strategiczna inwestycja

  Kto skorzysta na Baltic Pipe? Dla Polski to strategiczna inwestycja

  Gazociąg Baltic Pipe to strategiczna inwestycja, która ma na celu otworzenia nowego korytarza dostaw gazu na europejski rynek. Umożliwi sprowadzanie do 10 miliardów m sześc. paliwa z Norwegii.
 • Kontrakt na budowę Baltic Pipe podpisany

  Kontrakt na budowę Baltic Pipe podpisany

  Realizacja projektu Baltic Pipe, strategicznego dla europejskiego rynku gazociągu, zbliża się wielkimi krokami. Gaz-System - operator systemu przesyłowego w Polsce - podpisał umowę wykonawczą z włoską spółką Saipem Limited, która w koncernie jest odpowiedzialna za pracę na morzach i oceanach.
 • Gaz-System: Baltic Pipe z kompletem pozwoleń

  Gaz-System: Baltic Pipe z kompletem pozwoleń

  Gaz-System ma już komplet pozwoleń na budowę gazociągu Baltic Pipe łączącego złoża na norweskim szelfie z polskim systemem przesyłowym. Tym samym projekt wchodzi w fazę realizacji. Inwestycja ma być gotowa w październiku 2022 r.
 • Saipem Limited ułoży gazociąg Baltic Pipe

  Saipem Limited ułoży gazociąg Baltic Pipe

  Gaz-System podpisał umowę z Saipem Limited na ułożenie gazociągu Baltic Pipe na dnie Bałtyku. Prace budowlano - montażowe obejmą także miejsca tzw. lądowania gazociągu, czyli połączenia części podmorskiej z odcinkami lądowymi w Polsce i Danii. Wartość kontraktu to ok. 280 mln euro.
 • Gaz-System ma umowę na dostawę 55 km rur dla Baltic Pipe

  Gaz-System ma umowę na dostawę 55 km rur dla Baltic Pipe

  Gaz-System podpisał umowę na dostawę rur do budowy lądowych odcinków projektu Baltic Pipe. W przetargu startowało pięciu oferentów, wygrał Izostal, który złożył najkorzystniejszą ofertę.
 • Gaz-System z kompletem pozwoleń na budowę Baltic Pipe w Polsce

  Gaz-System z kompletem pozwoleń na budowę Baltic Pipe w Polsce

  ​Gaz-System otrzymał od wojewody zachodniopomorskiego pozwolenie na budowę dla części podmorskiej gazociągu Baltic Pipe w Polsce - podała spółka w komunikacie prasowym. Gaz-System zakończył tym samym etap uzyskiwania pozwoleń dla tego projektu w Polsce.
 • Rynek gazu: Gaz-System ma zgodę na połączenie Baltic Pipe

  Rynek gazu: Gaz-System ma zgodę na połączenie Baltic Pipe

  ​Gaz-System uzyskał kolejne decyzje umożliwiające budowę gazociągu łączącego Baltic Pipe z Krajowym Systemem Przesyłowym, dzięki nim spółka może przystępować do prac budowlanych - poinformowała w czwartkowym komunikacie rzeczniczka prasowa Gaz-Systemu Iwona Dominiak.
 • Naimski: Niedługo wybrany zostanie wykonawca morskiego odcinka Baltic Pipe

  Naimski: Niedługo wybrany zostanie wykonawca morskiego odcinka Baltic Pipe

  W ciągu kilku, kilkunastu tygodni zakończona będzie procedura przetargowa i wybrany zostanie wykonawca morskiego odcinka Baltic Pipe - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Zaznaczył, że budowa rurociągu na dnie Bałtyku rozpocznie się w połowie tego roku, a jej zakończenie nastąpi w 2022 roku.
 • Rynek gazu: Konkurencja wypiera Gazprom!

  Rynek gazu: Konkurencja wypiera Gazprom!

  Opóźnienie o rok uruchomienia gazociągu Nord Stream 2 nie zaszkodzi rosyjskiemu koncernowi Gazprom w eksporcie gazu, niemniej problemem może stać się spadek eksportu ze względu na konkurencję ze strony gazu skroplonego - ocenia "Kommiersant". Niemieckie media, komentując spotkanie kanclerz Angeli Merkel i Władimira Putina w Moskwie, zwracają głównie uwagę, że szefowa rządu RFN skoncentrowała się na wspólnych interesach obu krajów i unikała kontrowersyjnych kwestii.
 • Jest decyzja lokalizacyjna dla Baltic Pipe

  Jest decyzja lokalizacyjna dla Baltic Pipe

  Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe - wynika z komunikatu służb prasowych wojewody. Tymczasem operator gazociągów przesyłowych Gaz-System oraz firma Europie podpisały umowę dostawę rur do budowy podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe. Gazociąg ma połączyć polski i duński system przesyłu gazu, dzięki czemu do Polski trafi gaz szelfu norweskiego.

Filmy - Baltic Pipe (3)

 • Kto skorzysta na Baltic Pipe? Dla Polski to strategiczna inwestycja

  Gazociąg Baltic Pipe to strategiczna inwestycja, która ma na celu otworzenia nowego korytarza dostaw gazu na europejski rynek. Umożliwi sprowadzanie do 10 miliardów m³ paliwa z Norwegii. W 25-30 proc. będzie on wydobywany na koncesjach znajdujących się w posiadaniu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Dla Polski oznacza to bardzo dużą opłacalność wydobycia, ponieważ gaz będzie wydobywany przez rodzimą spółkę. To także zapewnienie bezpieczeństwa.
 • Kontrakt na budowę Baltic Pipe podpisany

  Realizacja projektu Baltic Pipe, strategicznego dla europejskiego rynku gazociągu, zbliża się wielkimi krokami. Gaz-System – operator systemu przesyłowego w Polsce – podpisał umowę wykonawczą z włoską spółką Saipem Limited, która w koncernie jest odpowiedzialna za pracę na morzach i oceanach. Kontrakt obejmuje budowę podmorskiego odcinka gazociągu od polskiego wybrzeża, przez Bałtyk, aż do Dani. To jeden z elementów całej magistrali Baltic Pipe. Długość tego odcinka wynosi ok. 275 kilometrów i pozwala na dwukierunkowy przesył gazu między Polską a Danią. Wartość kontraktu podpisanego między spółkami wynosi 280 milionów euro. Ma zostać zrealizowany do września 2022 roku.
 • Preferowana trasa przebiegu Baltic Pipe

  Gaz-System wybrał preferowany szlak gazociągu Baltic Pipe. Z trzech wersji wybrano jedną, prowadzącą z Polski przez wody szwedzkie.