balony

Artykuły - Balony (4)

 • Przyszłość energetyki to balony słoneczne

  Przyszłość energetyki to balony słoneczne

  Jednym z czynników przeszkadzających w osiągnięciu pełnej sprawności paneli słonecznych są chmury. Już wkrótce problem ten przestanie mieć znaczenie dzięki innowacyjnym balonom słonecznym.
 • Hel się kończy. Ale już wiemy, gdzie go szukać

  Hel się kończy. Ale już wiemy, gdzie go szukać

  Hel to drugi najbardziej rozpowszechniony pierwiastek we Wszechświecie, choć jest stosunkowo rzadki na Ziemi. Naukowcy przeprowadzili badania, które wskazują, że ogromne źródła helu mogą być ukryte w zachodnich regionach górskich Ameryki Północnej.
 • Internet z... balona dla każdego!

  Baloniarstwo to jedna z najstarszych technik wynoszących ludzi w przestworza. Wyobraźmy sobie flotę bezzałogowych balonów napędzanych energią słoneczną, wyposażonych w specjalne anteny łączące je ze sobą nawzajem oraz z ziemią.
 • Bruksela chce zabrać dzieciom misie i balony?

  Bruksela chce zabrać dzieciom misie i balony?

  Nowa dyrektywa unijna przestrzega m.in. przed obdarowywaniem dzieci balonami, papierowymi rozwijanymi trąbkami i misiami, których nie można prać - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Filmy - Balony (7)

 • Stempel z balonów

  Dzieci bezustannie wymagają nowości - nie cierpią nudy, więc albo same szukają nowych przygód, zajęć i sposobów na dobrą zabawę, albo liczą na pomoc dorosłych. Jeśli brakuje wam już pomysłów, jak zająć swoje dziecko, spróbujcie pokazać mu nietypowy sposób na tworzenie obrazów - oto jak zrobić stempel z balonów. Wystarczy trochę farby, nadmuchane baloniki i trochę papieru - dzieci będą zachwycone!
 • Nietypowy sposób pompowania balonów

  Jak napompować balony bez siły własnych płuc, helu czy pompki? Jest genialny sposób, który dla dzieci będzie też interesującą lekcją chemii! Jeśli nie macie ochoty pompować balonów na kinderbal tradycyjnymi metodami, pokażcie dzieciom nasz sposób - będą zachwycone magią prostej reakcji!
 • Na tej drodze działy się dziwne rzeczy

  Zabawny film, na którym widać, jak kilkadziesiąt balonów odłącza się od jadącego ruchliwą drogą samochodu. Do tego nietypowego zdarzenia doszło w Johannesburgu w RPA.
 • Zrób sobie bajeczną Wielkanoc!

  Z tego filmu dowiecie się, jak wykonać niezwykły, balonowy koszyczek na pisanki.