balon

Artykuły - Balon (50)

 • Internet z... balona dla każdego!

  Baloniarstwo to jedna z najstarszych technik wynoszących ludzi w przestworza. Wyobraźmy sobie flotę bezzałogowych balonów napędzanych energią słoneczną, wyposażonych w specjalne anteny łączące je ze sobą nawzajem oraz z ziemią.
 • Katastrofa balonu w Szwajcarii

  W zachodniej Szwajcarii runął balon z pięcioma osobami. Obiekt zahaczył o linię wysokiego napięcia. Zginęła jedna osoba, a cztery są ciężko ranne.
 • RMF24: Balon wpadł do jeziora. Leciało nim 11 osób

  RMF24: Balon wpadł do jeziora. Leciało nim 11 osób

  ​Balon, którym podróżowało 11 osób, wpadł do jeziora Gooi w miejscowością Alemere w Holandii. I choć wypadek wyglądał tragicznie, w zdarzeniu ucierpiały - i to lekko - tylko dwie osoby.
 • Turcja: w wyniku wypadku balonu zmarła druga osoba

  Turcja: w wyniku wypadku balonu zmarła druga osoba

  Zmarła druga osoba w wyniku upadku balonu w Turcji. To brazylijski turysta. Wcześniej informowano o jednej ofierze śmiertelnej. Według wstępnych informacji, ta osoba pochodziła z Hiszpanii. Z kolei ranne zostały 23 osoby. Część z nich jest w stanie ciężkim. Nie ujawniono ich narodowości. Poinformowano jedynie, że poszkodowani byli częścią grupy, która przyjechała do Turcji z Ameryki Południowej.
 • Amatorski zdalnie sterowany szybowiec sprowadzony na Ziemię z wysokości ponad 33 km

  Amatorski zdalnie sterowany szybowiec sprowadzony na Ziemię z wysokości ponad 33 km

  Szwed David Windestål skonstruował amatorski szybowiec, który przy pomocy dostępnego sprzętu oraz balonu meteorologicznego został umieszczony na wysokość 33 km. Po osiągnięciu stratosfery powrócił na Ziemię.
 • Baumgartner podejmie drugą próbę skoku ze stratosfery

  Baumgartner podejmie drugą próbę skoku ze stratosfery

  Po południu austriacki wyczynowiec ma podjąć kolejną próbę bicia rekordu skoku spadochronowego z największej wysokości. Felix Baumgartner i jego ekipa kończą przygotowania w swej bazie w amerykańskim stanie Nowy Meksyk.
 • Słowenia: Cztery osoby zginęły, 28 rannych w wypadku balonu

  Słowenia: Cztery osoby zginęły, 28 rannych w wypadku balonu

  Cztery osoby zginęły, a 28 zostało rannych w czwartek na Słowenii, gdy balon, którym leciały, stanął w płomieniach i spadł na ziemię - poinformowała miejscowa policja. Do wypadku doszło 12 km na południe od stolicy Słowenii, Lublany.
 • Organizujemy kinderbal w ogrodzie

  Organizujemy kinderbal w ogrodzie

  Kinderbale organizujemy głównie dla małych dzieci, bowiem duże wolą bawić się same i poza domem.
 • Wypadek balonu w Arizonie

  Balon z pięcioma osobami rozbił się niedaleko Phoenix. Na nagraniu widać, jak kosz z załogą uderza kilkakrotnie o ziemię, ale nie zatrzymuje się. Silny wiatr ciągnie go następnie przez pola. Żadna z osób poważnie nie ucierpiała.
 • Muzycy o Euro 2012: Nie dmuchamy balonu

  Muzycy o Euro 2012: Nie dmuchamy balonu

  Euro 2012 emocjonują się wszyscy. Także gwiazdy polskiej sceny muzycznej, choć wiele z nich przyznało w rozmowie z INTERIA.PL, że piłka nożna ich nie interesuje.

Filmy - Balon (12)