ballady

Artykuły - Ballady (48)

 • Gwiazdy śpiewały w Toruniu

  Gwiazdy śpiewały w Toruniu

  Słynne szlagiery kina światowego i polskiego, przedwojenne i współczesne zaśpiewali znakomici wokaliści i aktorzy podczas koncertu galowego Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. W konkursie triumfowała Matylda Damięcka.
 • Hiphopowa ballada wszech czasów

  Hiphopowa ballada wszech czasów

  "I'll Be Missing You" już na zawsze pozostanie najsłynniejszą balladą w muzyce rap. Nawet jeśli piosenka była tylko i wyłącznie sprytnym ruchem marketingowym.
 • Partyzancka ballada i wojenny thriller

  Partyzancka ballada i wojenny thriller

  Wojenna "Obława" z akcją osadzoną podczas II wojny światowej, w której główną rolę zagrał Marcin Dorociński, po czwartkowym (10 maja) pokazie prasowym zebrała dobre oceny. Dziennikarze zaliczyli ją do najlepszych filmów w konkursie Gdynia Film Festival.
 • Wielki przebój Adele doczekał się teledysku

  Wielki przebój Adele doczekał się teledysku

  Najpopularniejsza wokalistka świata zaprezentowała teledysk do ballady "Someone Like You" z bestsellerowej płyty "21".
 • Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

  Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

  Wykonanie muzyki do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana "Bitwa warszawska 1920" pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego rozpoczęło w czwartek, 4 sierpnia, drugą edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. W ramach imprezy odbędzie się konkurs wokalistów.
 • Dębski: Wyzwaniem były sceny batalistyczne

  Dębski: Wyzwaniem były sceny batalistyczne

  Wykonanie muzyki do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana "Bitwa warszawska 1920" pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego rozpoczęło w czwartek drugą edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. W ramach imprezy odbędzie się konkurs wokalistów.
 • Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

  Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

  Druga edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej odbędzie się na początku sierpnia w Toruniu. Kulminacją imprezy będzie koncert laureatów konkursu wokalistów interpretujących utwory z klasycznych filmów.
 • OFF Festival: Do Katowic z Ameryki i Afryki

  OFF Festival: Do Katowic z Ameryki i Afryki

  Legendy amerykańskich garaży, trans z Afryki oraz punk, metal i alternatywa z Polski! Skład OFF Festival Katowice powiększa się o Blonde Redhead, Sebadoh, Konono No 1, Suuns, Dezerter, Blindead, Tres.b, Ballady i Romanse oraz Asi Mina.
 • Berlinale: Kogo obchodzi "Świteź"?

  Berlinale: Kogo obchodzi "Świteź"?

  Podczas Berlinale miała miejsce premiera animowanego filmu Kamila Polaka "Świeteź", będącego adaptacją ballady Adama Mickiewicza
 • Ballada o dobrym gliniarzu

  Ballada o dobrym gliniarzu

  W kraju, gdzie policjanci są synonimem wszelkiego zła i "kieszeniami bez dna" wyłudzającymi łapówki dosłownie za wszystko jeden stróż prawa stał się idolem całego społeczeństwa. A to dlatego, że jest bohaterem telewizyjnego serialu...