balkon

Artykuły - Balkon (18)

 • Ile kosztuje taras drewniany lub z kompozytu? Sprawdzamy!

  Drewno jest przyjemne w dotyku, nie ulega nadmiernemu nagrzaniu i elegancko komponuje się z naturalnymi elementami wyposażenia. Dzięki swoim właściwościom jest chętnie wybierane jako materiał do wykończenia tarasów. Ciekawą alternatywą dla drewna okazuje się deska kompozytowa. Poniżej opiszemy zalety obu rozwiązań. Przybliżymy też związane z tym koszty.
 • Taras na dachu? Sprawdź, czy możesz go urządzić w swoim domu

  Taras na dachu? Sprawdź, czy możesz go urządzić w swoim domu

  Jeszcze do niedawna taras na dachu kojarzył nam się ze scenami filmowymi. Dziś coraz częściej spotykamy go w zabudowie nowoczesnych bloków i domów jednorodzinnych. Tarasy na dachu są szczególnie popularne w większych aglomeracjach, w których trudno o własne, proekologiczne miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu.
 • Podatek od balkonów: Uchwalą go także w twojej gminie?

  Podatek od balkonów: Uchwalą go także w twojej gminie?

  Radni Szczecinka kilka dni temu ustalili wysokość daniny pobieranej m.in. od balkonów, wykuszy i schodów. Absurd? Nie. Podobne opłaty obowiązują w wielu gminach w Polsce. Problem w tym, że nawet gdyby chciały, nie mogą z nich zrezygnować.
 • Balkon, taras, a może loggia?

  Balkon, taras, a może loggia?

  Po pewnym czasie nawet największe mieszkanie wydaje się za małe. Cenimy więc każdą powierzchnię dodatkową - czy to w formie antresoli, komórki lokatorskiej, ogródka czy balkonu. Dla większości kupujących to jednak balkon stanowi niezbędną część mieszkania. Nie tylko spełniającą rolę składzika czy suszarni, ale i miejsca na chwilę relaksu.
 • Balkon w nowej odsłonie

  Balkon w nowej odsłonie

  Letnie kwiaty przekwitły? Czas na jesienną zmianę dekoracji. Nasz ekspert, ogrodnik Iwona Głuchowska-Fisz, podpowiada, jak wyczarować na balkonie ogród w pastelach lub w złocie i czerwieniach.
 • Altana i balkon w dwóch stylach

  Altana i balkon w dwóch stylach

  Dobór pięknych roślin na nowy letni sezon to dopiero połowa sukcesu. Warto jeszcze zadbać, by otaczające je kolory, materiały i sprzęty razem tworzyły piękną całość.
 • Kobieta spadła z czwartego piętra. Zapomniała, że nie ma balkonu

  Kobieta spadła z czwartego piętra. Zapomniała, że nie ma balkonu

  Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj w Bytomiu (woj. śląskie). 32-letnia kobieta, wychodząc na papierosa, zapomniała, że na czas remontu bloku zdemontowano balkon. Spadła z czwartego piętra i trafiła do szpitala. O sprawie informuje "Dziennik Zachodni".
 • Ojciec oskarżony o wyrzucenie syna przez balkon

  42-letni mężczyzna ze Stalowej Woli (woj. podkarpackie) został oskarżony o usiłowanie zabójstwa 8-letniego syna; w czerwcu tego roku miał go wyrzucić przez balkon z czwartego piętra. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.
 • RMF24: Nagi 32-latek "pływał" w mieszkaniu

  Przez balkon musieli dostać się policjanci do mieszkania mężczyzny, który pod wpływem narkotyków "pływał" w mieszkaniu w Sopocie. Funkcjonariuszy zaalarmowali sąsiedzi, zaniepokojeni odgłosami dochodzącymi zza ściany.
 • RMF24: Wyrzucił kota z dziesiątego piętra

  Lubelska policja zatrzymała pijanego 55-latka, który wyrzucił kota z balkonu na dziesiątym piętrze. Zwierzę nie przeżyło upadku.

Filmy - Balkon (2)