balkon

Artykuły - Balkon (26)

 • Palenie papierosów, grill, głośne imprezy – co można, a czego lepiej nie robić na balkonie?

  Palenie papierosów, grill, głośne imprezy – co można, a czego lepiej nie robić na balkonie?

  Na balkonie można palić papierosy? A grillować? Organizowanie głośnych imprez też wchodzi w grę? Wraz ze wzrostem temperatury, ożyła dyskusja, co jest dozwolone także w loggiach i na tarasach. Dziennik.pl postanowił sprawdził sprawdzić, jakie obowiązują w tym zakresie przepisy.
 • Jak zaaranżować nowoczesny balkon?

  Jak zaaranżować nowoczesny balkon?

  Nowoczesna dzielnica. Nowoczesne osiedle. Nowoczesny blok. Nowoczesne mieszkanie. A balkon? Oczywiście, także nowoczesny! Jak sprawić, by stanowił spójną całość ze stylem mieszkania i otoczenia?
 • Polacy szukają ogrodów, tarasów i balkonów

  Polacy szukają ogrodów, tarasów i balkonów

  Działki, domy, ale też większe niż dotychczas mieszkania - szczególnie z tarasami, ogródkami lub przynajmniej balkonami - te nieruchomości cieszyły się w kwietniu znacznie większą popularnością niż jeszcze w marcu. Ograniczenia wprowadzone przy okazji epidemii, wpływają na to jakich nieruchomości szukają dziś Polacy.
 • Kilka sprawdzonych pomysłów na urządzenie balkonu

  Kilka sprawdzonych pomysłów na urządzenie balkonu

  Aranżacja małego balkonu w bloku wcale nie musi stawiać nam ograniczeń. Możemy znaleźć wiele ciekawych inspiracji dotyczących tego, jakie meble, a także pozostałe wyposażenie, sprawdzą się w urządzanej przestrzeni. Pamiętając przy tym, że jest to strefa wypoczynku.
 • Stwórz piękny ogród na balkonie

  Stwórz piękny ogród na balkonie

  Nie każdy ma pomysł, jak ciekawie zaaranżować przestrzeń balkonu i przekształcić ją w piękny ogród. Serwis Homla.pl podpowiada, od czego zacząć.
 • Ile kosztuje taras drewniany lub z kompozytu? Sprawdzamy!

  Drewno jest przyjemne w dotyku, nie ulega nadmiernemu nagrzaniu i elegancko komponuje się z naturalnymi elementami wyposażenia. Dzięki swoim właściwościom jest chętnie wybierane jako materiał do wykończenia tarasów. Ciekawą alternatywą dla drewna okazuje się deska kompozytowa. Poniżej opiszemy zalety obu rozwiązań. Przybliżymy też związane z tym koszty.
 • Taras na dachu? Sprawdź, czy możesz go urządzić w swoim domu

  Taras na dachu? Sprawdź, czy możesz go urządzić w swoim domu

  Jeszcze do niedawna taras na dachu kojarzył nam się ze scenami filmowymi. Dziś coraz częściej spotykamy go w zabudowie nowoczesnych bloków i domów jednorodzinnych. Tarasy na dachu są szczególnie popularne w większych aglomeracjach, w których trudno o własne, proekologiczne miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu.
 • Podatek od balkonów: Uchwalą go także w twojej gminie?

  Podatek od balkonów: Uchwalą go także w twojej gminie?

  Radni Szczecinka kilka dni temu ustalili wysokość daniny pobieranej m.in. od balkonów, wykuszy i schodów. Absurd? Nie. Podobne opłaty obowiązują w wielu gminach w Polsce. Problem w tym, że nawet gdyby chciały, nie mogą z nich zrezygnować.

Filmy - Balkon (5)