balet

Artykuły - Balet (27)

 • Dyrektor teatru oblany kwasem. Zamach zlecił solista

  Dyrektor teatru oblany kwasem. Zamach zlecił solista

  Solista baletu moskiewskiego teatru Bolszoj Paweł Dmitriczenko, podejrzewany o zlecenie ataku z użyciem kwasu na dyrektora artystycznego baletu Siergieja Filina, przyznał się do winy, podobnie jak rzekomy sprawca i kierowca - poinformowała w środę policja.
 • Zbuntowana baletnica

  Zbuntowana baletnica

  W wieku piętnastu lat zdecydowała: przenoszę się do innego miasta. Sama! Cztery lata później ruszyła z psem w podróż po Europie. Zawsze chodziła własnymi ścieżkami...
 • Czy Natalie Portman tańczyła sama?

  Czy Natalie Portman tańczyła sama?

  Producenci "Czarnego łabędzia" wystosowali oświadczenie, w którym odnieśli się do kontrowersji związanych z użyciem dublerki w baletowych scenach z udziałem gwiazdy filmu - laureatki Oscara - Natalie Portman.
 • Natalie Portman tańczy z diabłem

  Natalie Portman tańczy z diabłem

  Natalie Portman już zawsze będzie patrzeć na baleriny inaczej. - Odrodził się we mnie szacunek dla tych tancerek i dla ich umiejętności - mówi aktorka. - To niezwykłe, jaki ból są one w stanie znieść w imię swojej pasji. Lepiej rozumiem teraz również ich wirtuozerię, która robi autentyczne wrażenie. Nie macie pojęcia, jak trudny jest balet!
 • Jak zagrała "Czarnego łabędzia"?

  Jak zagrała "Czarnego łabędzia"?

  Aby przygotować się do swojej roli, jako profesjonalna baletnica w filmie "Black Swan", Natalie Portman trenowała z Mary Helen Bowers, byłą tancerką New York City Ballet i autorką metody beautiful ballet fitness.
 • Kanye West prezentuje... balet. Zobacz klip!

  Kanye West prezentuje... balet. Zobacz klip!

  Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk Kanye Westa do singla "Runaway", który zapowiada album "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" (premiera 22 listopada).
 • Opera i balet w polskich kinach

  Opera i balet w polskich kinach

  Opera Georges'a Bizeta "Carmen" oraz balet Prokofiewa "Romeo i Julia" są w programie projektu "Cinemaestro", w ramach którego w kinach w sześciu polskich miastach pokazywane będą opery i balety - nagrane wcześniej na żywo w Londynie.
 • Krzyczałem poprzez taniec

  Krzyczałem poprzez taniec

  O trudnym dzieciństwie, tańcu i... kurach z Piotrem Galińskim rozmawia Małgorzata Domagalik.
 • Odkrywam swój talent

  Odkrywam swój talent

  Około jedna trzecia dzieci nigdy nie ujawnia swoich zdolności, dlatego że w odpowiednim czasie nikt nie dał im szansy ich rozwinięcia.
 • Balet... przyszłych mam

  Balet... przyszłych mam

  Kobiety w ciąży nie są - wbrew powszechnej opinii - ociężałe i niezdarne, ale fascynujące i piękne - uważa dyrektorka artystyczna brytyjskiego baletu, która właśnie poszukuje ciężarnych pań do spektaklu.

Filmy - Balet (6)

 • Para tancerzy baletowych umila popołudnie mieszkańcom Londynu

  Para tancerzy baletowych postanowiła umilić spacer mieszkańcom Londynu. Po długiej nieobecności jakichkolwiek, nieinternetowych wydarzeń kulturalnych, tak wydawałoby się skromny pokaz może zdziałać cuda i przynieść odrobinę radości z obcowania z kulturą!
 • Ojciec pomaga córce przygotować się do występu tanecznego

  Dziewczynka, którą widzicie na filmie miała przed sobą ważne zadanie. Zbliżał się termin jej występu tanecznego, do którego przygotowywała się przez dłuższy czas. Choreografię wymyśliła jej mama, była tancerka. Młoda baletnica na ostatniej prostej przed występem stresowała się niepowodzeniem. Wtedy do akcji wkroczył tata, który cały układ znał już na pamięć. Niewiele myśląc, zaproponował pomoc, która okazała się nie tylko skuteczna, ale i widowiskowa.
 • Prawdziwy tata żadnych wyzwań się nie boi

  Prawdziwy tata wyzwań się nie boi. O tym przekonały się młode miłośniczki baletu. Szkoła tańca w Filadelfii oferuje lekcje baletu dla ojców i ich córek. Urocze wideo szybko obiegło Internet. (STORYFUL/x-news)
 • Nie mogła doczekać się lekcji tańca...

  Mia nie mogła się doczekać udziału w lekcji baletu. Dziewczynka zaczęła się rozgrzewać na podwórku. Jej mama nagrała tańczącą pięciolatkę przeglądającą się w drzwiach samochodu. Kobieta skomentowała, że mottem jej córki odzwierciedlające jej podejście do życia jest „tańcz jakby nikt widział”. (STORYFUL/x-news)