bakalie

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
bakalie ,

Artykuły - Bakalie (23)

 • Idealny składnik diety

  Idealny składnik diety

  ​Stanowią doskonałą i zdrową przekąskę, skutecznie zastępując sztucznie dosładzane batoniki. Mowa tutaj o suszonych owocach, które mogą znaleźć się w diecie nawet małego dziecka. Najzdrowsze powstają w wyniku naturalnego procesu suszenia pod wpływem promieni słonecznych, choć oczywiście w przemyśle spożywczym stosuje się też suszenie mechaniczne.
 • Bakalie: Bogactwo smaku

  Bakalie: Bogactwo smaku

  Są znakomitym zamiennikiem słodyczy. Jednak ważne jest by przed podaniem, sparzyć je wrzątkiem.
 • W bakaliach mogą być konserwanty

  W bakaliach mogą być konserwanty

  Chcemy dawać naszym dzieciom jak najzdrowsze posiłki. Jednak okazuje się, że te, z pozoru najlepsze, mają szkodliwe substancje.
 • Zdrowe, choć słodkie

  Zdrowe, choć słodkie

  Psujące zęby słodycze zastąp zdrowymi zamiennikami. Niech dziecko od najmłodszych lat wie, co jest dla niego dobre.
 • Bakalie w menu smyka

  Bakalie w menu smyka

  Tą nazwą określa się różne rodzaje orzechów, migdałów i suszonych owoców, takich jak rodzynki, figi, daktyle, morele czy śliwki.
 • Żywność ekologiczna

  Żywność ekologiczna

  Czy warto kupować dla dziecka jajka lub warzywa BIO?
 • Co warto wiedzieć o bakaliach?

  Co warto wiedzieć o bakaliach?

  Warto nauczyć nasze dziecko jedzenia zdrowych przekąsek. Bakalie to znakomity zamiennik słodyczy.
 • Kluski z makiem, miodem i bakaliami

  Kluski z makiem, miodem i bakaliami

  Na wigilijny stół
 • Bakalie nie tylko od święta

  Bakalie nie tylko od święta

  Nazwą „bakalie” określa się różne rodzaje orzechów, migdałów i suszonych owoców, takich jak rodzynki, figi, daktyle, morele czy śliwki.
 • Bakaliowa mieszanka

  Bakaliowa mieszanka

  Bakaliową mieszankę możesz kupić gotową w sklepie. Po co jednak przepłacać, kiedy można ją zrobić samemu, w dodatku w takich proporcjach, jakie będą nam odpowiadały. Zapraszamy do wypróbowania naszego przepisu.

Filmy - Bakalie (2)

 • Ciasto keks - jak je zrobić?

  Keks to jedno z najpopularniejszych, tradycyjnych ciast, które od dziesięcioleci cieszy się niesłabnącym uznaniem w Niemczech czy Polsce, jednak pierwsze keksy robiono już w starożytnym Rzymie! To proste biszkoptowe ciasto, które wymieszano z wybornymi bakaliami. Świetnie sprawdzają się tu kandyzowane owoce czy skórki - w ten sposób ciasto nabiera charakterystycznego, kolorowego wyglądu! Przepis na keks jest dziecinnie prosty - każdy sobie z nim poradzi!
 • Jak obrać migdały?

  Migdały - przepyszne nasionka, które mają mnóstwo zastosowań w kuchni. Bez nich trudno wyobrazić sobie niektóre ciasta, desery, a nawet mięsne dania główne - ze względu na swoje wartości odżywcze i charakterystyczny posmak i aromat, który zostawiają. Świetnie nadają się i na surowo, i przetworzone - choćby w formie marcepanu. W sklepach zwykle kupujemy migdały w łupinkach, którą koniecznie trzeba zdjąć. Jak szybko i skutecznie obrać migdały? Zobaczcie, jak to zrobić!