Bahrajn

Artykuły - Bahrajn (92)

 • Wiele hałasu o ropę z Bahrajnu

  Wiele hałasu o ropę z Bahrajnu

  W weekend świat obiegła wiadomość, że Bahrajn odkrył największe w historii kraju złoża ropy naftowej. Pojawiła się nadzieja, że będzie to kolejny etap globalnej rewolucji cenowej tego surowca. Niestety, rzeczywistość może być zdecydowanie mniej optymistyczna i kierowcy na stacjach nie poczują żadnej ulgi - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Stany Zjednoczone dobijają targu z Bahrajnem

  Stany Zjednoczone dobijają targu z Bahrajnem

  Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa poinformowała w środę, że zwróciła się do Kongresu o rozważenie możliwości sprzedaży Bahrajnowi myśliwców F-16. Kongres miałby się tym zająć w ramach procedury Congressional Review Act, która zajmuje średnio 60 dni.
 • Zawieszono wydawanie głównej gazety opozycyjnej w Bahrajnie

  Zawieszono wydawanie głównej gazety opozycyjnej w Bahrajnie

  Rząd w Bahrajnie nakazał zawieszenie wydawania głównej gazety opozycyjnej "Al-Wasat", oskarżając ją o rozpowszechnianie antypaństwowych informacji.
 • MŚ piłkarzy ręcznych - grupowy rywal Polaków Bahrajn wycofał się

  MŚ piłkarzy ręcznych - grupowy rywal Polaków Bahrajn wycofał się

  Reprezentacja piłkarzy ręcznych Bahrajnu wycofała się z rywalizacji w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Katarze. Drużyna z Bliskiego Wschodu miała zagrać w grupie m.in. z Polską.
 • Bahrajn: 11-letni aresztant zwolniony na egzaminy szkolne

  Oskarżony o udział w antyrządowych protestach 11-letni mieszkaniec Bahrajnu Ali Hasan został zwolniony z aresztu, by mógł przystąpić do końcowych egzaminów szkolnych - poinformował jego adwokat Mohsen al-Alawi.
 • Osiem osób skazano za antypaństwowy spisek

  Sąd w Bahrajnie skazał w niedzielę sześć osób na kary po 15 lat więzienia za udział w spisku mającym na celu obalenie ustroju położonego nad Zatoką Perską królestwa. Dwóch innych oskarżonych otrzymało łagodniejsze wyroki - podała agencja Associated Press.
 • Iran oskarża Bahrajn o zagłuszanie

  Iran oskarża Bahrajn o zagłuszanie

  Iran oskarża Bahrajn o zakłócanie transmisji irańskich kanałów satelitarnych. IRIB - irańska telewizja państwowa, odczuła na własnej skórze co oznacza zakłócanie kanałów satelitarnych.
 • Przedstawiciel Bahrajnu krytyczny wobec zespołów Formuły 1

  Przedstawiciel Bahrajnu krytyczny wobec zespołów Formuły 1

  Szef toru Formuły 1 w Bahrajnie Zayed Alzayani podczas pobytu w Anglii na wyścigu Grand Prix skrytykował teamy F1 za ich postawę w sprawie odwołania z powodów politycznych rundy mistrzostw świata na torze Sakhir, która miała zainaugurować sezon 2011.
 • Bahrajn: Rok więzienia za recytowanie wierszy

  Na rok więzienia skazał 20-letnią kobietę specjalny sąd w Bahrajnie za recytowanie wierszy krytykujących władcę królestwa. Sąd ds. bezpieczeństwa powstał w czasie opozycyjnych demonstracji, których uczestnicy domagali się zreformowania monarchii.
 • Grand Prix Bahrajnu nie będzie

  Grand Prix Bahrajnu nie będzie

  Pod koniec października tego roku miało być rozegrane Grand Prix Bahrajnu. Bernie Ecclestone właściciel Formuły 1 poinformował jednak, że pomysł jest już nieaktualny.

Filmy - Bahrajn (1)