Bagdad

Artykuły - Bagdad (198)

 • Irak: Zamach samobójczy. 14 osób zabitych

  Irak: Zamach samobójczy. 14 osób zabitych

  Co najmniej 14 osób zginęło, a ok. 30 zostało rannych w poniedziałek w zamachu samobójczym na północny wschód od Bagdadu - poinformowała iracka policja i źródła szpitalne. Zamachowiec wysadził się w powietrze w samochodzie wyładowanym materiałami wybuchowymi. Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj.
 • Kolejne zamachy w Bagdadzie. Zginęły 22 osoby

  Kolejne zamachy w Bagdadzie. Zginęły 22 osoby

  Co najmniej 22 osoby zginęły, a ponad 70 zostało rannych w dwóch zamachach bombowych przeprowadzonych w czwartek w Bagdadzie. Do ataków doszło na jednej z ulic handlowych oraz w pobliżu wojskowego punktu kontrolnego - poinformowała iracka policja.
 • Seria zamachów w Bagdadzie. Zginęły 24 osoby

  Seria zamachów w Bagdadzie. Zginęły 24 osoby

  W trzech zamachach bombowych, do których doszło w poniedziałek w Bagdadzie i okolicach, zginęły co najmniej 24 osoby, a około 50 zostało rannych - poinformowały władze irackie. Do przeprowadzenia ataków przyznało się samozwańcze Państwo Islamskie (IS).
 • Zamach bombowy w Bagdadzie. Są ofiary śmiertelne

  Zamach bombowy w Bagdadzie. Są ofiary śmiertelne

  Co najmniej 12 osób zginęło, a 38 zostało rannych w poniedziałek w wyniku eksplozji samochodu pułapki we wschodniej części Bagdadu zamieszkanej głównie przez szyitów - podały władze. To trzeci taki zamach w ciągu kilku dni w stolicy Iraku.
 • Zamach w Bagdadzie. Rośnie liczba zabitych

  Rośnie liczba zabitych w zamachu, do którego doszło w Bagdadzie. Według najnowszych doniesień zginęło 70 osób zginęło, a 100 zostało rannych. Terroryści samobójcy zdetonowali dwie bomby w szyickiej dzielnicy Bagdadu zwanej Miastem Sadra - poinformowały irackie źródła policyjne i medyczne. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się Państwo Islamskie.
 • Zamach bombowy w Bagdadzie. Nie żyje 17 osób

  W piątek podczas pogrzebu w południowo-zachodniej dzielnicy Bagdadu doszło do samobójczego ataku. Zginęło co najmniej 17 osób, a 43 są ranne - poinformowały irackie władze.
 • Bagdad: Uprowadzono 18 tureckich robotników i inżynierów

  Bagdad: Uprowadzono 18 tureckich robotników i inżynierów

  Osiemnastu tureckich robotników i inżynierów uprowadzono w środę rano w Bagdadzie - poinformował przedstawiciel MSW Iraku Saad Maan. Turków porwali zamaskowani osobnicy, którzy zaatakowali kampery na placu budowy; porwanych wywieziono samochodami typu SUV.
 • Seria ataków Państwa Islamskiego w Iraku

  Seria ataków Państwa Islamskiego w Iraku

  Co najmniej 22 osoby zginęły a kilkadziesiąt zostało rannych w zamachach bombowych, do których doszło w sobotę w Bagdadzie i okolicach - poinformowała policja. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.
 • Co najmniej 60 ofiar zamachu w Iraku

  Co najmniej 60 ofiar zamachu w Iraku

  Potężny wybuch w stolicy Iraku. Zginęło co najmniej 60 osób, a dwieście jest rannych.
 • Co najmniej pięć ofiar zamachu bombowego na bazarze w Bagdadzie

  W niedzielę rano zginęło co najmniej pięć osób w wyniku wybuchu bomby podłożonej na zatłoczonym bazarze, w jednej z szyickich dzielnic Bagdadu, stolicy Iraku. 12 osób zostało rannych - podała policja.

Filmy - Bagdad (2)

 • Obława na pracowników i klientów sklepów monopolowych!

  Na klientów i właścicieli sklepów monopolowych w Bagdadzie padł blady strach. Polują na nich islamscy ekstremiści, dla których picie alkoholu jest łamaniem zasad obowiązujących wyznawców islamu. 14 maja uzbrojeni napastnicy wtargnęli do kilku punktów sprzedaży alkoholu w stolicy Iraku - i rozpoczęli zaplanowaną egzekucję...
 • Dziewięć ofiar zamachów w Bagdadzie

  9 osób zginęło, a 72 zostały ranne w serii zamachów bombowych w Bagdadzie. Wśród ofiar i poszkodowanych są uczniowie szkoły, w pobliżu której zaparkowano jeden z czterech samochodów -pułapek.