badanie piersi

Artykuły - Badanie piersi (8)

 • Badaj piersi: To bardzo proste!

  Badaj piersi: To bardzo proste!

  Jeśli skończyłaś już karmić maluszka, pamiętaj o regularnym samobadaniu piersi. Sprawdzaj je raz w miesiącu, najlepiej tydzień po menstruacji. Podpowiadamy ci, jak to zrobić krok po kroku.
 • Samobadanie piersi - jak prawidłowo je wykonać

  Samobadanie piersi - jak prawidłowo je wykonać

  Ginekolog Joanna Pabich-Worożbit wyjaśniła w studiu "Dzień Dobry TVN", jak i kiedy kobiety powinny same badać swoje piersi i dlaczego takie samobadanie jest ważne. - Jeżeli przełamiemy lęk i zaczniemy badać swoje piersi raz w miesiącu, to nauczymy się ich budowy i jeżeli pojawi się coś nowego, to będziemy najszybszym diagnostą - zachęciła specjalistka i podkreśliła, że na początku takie badanie może być stresujące. Akto
 • Jak badać piersi

  Jak badać piersi

  Nie żałujmy czasu na pielęgnację piersi. Dzięki zabiegom poprawiającym ich urodę będziemy piękniejsze i zdrowsze.
 • Kiedy należy wybrać się na badanie piersi

  Kiedy należy wybrać się na badanie piersi

  Profilaktycznie pacjentki w wieku do 35 lat powinny robić usg. piersi co roku. Po ukończeniu 35 lat część z nich (zależy to od budowy piersi i decyzji lekarza prowadzącego) powinna robić mammografię.
 • Badaj piersi - to bardzo proste!

  Badaj piersi - to bardzo proste!

  Troszcząc się o maluszka, nie zapominaj o sobie. Szczęśliwa mama, to mama zdrowa.
 • Zmiany w piersiach - groźne czy nie?

  Zmiany w piersiach - groźne czy nie?

  Nie każdy ból piersi oznacza poważne kłopoty. I odwrotnie: nie każda zmiana, która nie boli, jest bezpieczna.
 • Czy można przewidzieć raka?

  Czy można przewidzieć raka?

  Naukowcy są w stanie coraz lepiej przewidzieć nadchodzące trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów czy kaprysy kosmicznej pogody. Ale mimo ogromu posiadanej wiedzy, wciąż jesteśmy bezsilni w walce z nowotworami. Czy aby na pewno?
 • Badamy piersi tylko zdrowe

  Nawet kilkaset tysięcy kobiet może wypaść z programu wykrywania raka piersi - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Według nowego zarządzenia NFZ, mammografii nie wolno robić, gdy pacjentka zgłasza "dolegliwości w obrębie piersi".

Filmy - Badanie piersi (3)

 • Jak ważne jest badanie piersi?

  Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. - Każda kobieta powinna się badać – powiedziała Joanna Rokoszewska-Łojko, Fundacja Rak’n’Roll. – Badanie jest bezpieczne, bezinwazyjne, nie trzeba się specjalnie przygotowywać – powiedział o badaniu piersi dr Paweł Guzik, ginekolog. Dlaczego to badanie jest ważne? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak powinno wyglądać prawidłowo wykonane USG piersi?

  W Instytucie Onkologii w Warszawie radiolog dr Ewa Gorczyca-Wiśniewska pokazała w "Dzień Dobry TVN" pokazała, jak wygląda badanie USG piersi. Czym różni się badanie ultrasonograficzne od mammografii? W którym dniu cyklu powinno się wykonać USG? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Hit! Saleta i Majdan pokazują, jak badać piersi!

  "PiersiBadacze" wkraczają do akcji! Znani polscy aktorzy i sportowcy zaangażowali się w akcję "Rak. To się leczy!". W krótkich filmach pokażą kobietom, jak badać piersi. Zobaczcie koniecznie.