badania naukowe

Artykuły - Badania naukowe (114)

Filmy - Badania naukowe (3)

  • Więcej pieniędzy na dobre projekty naukowe

    Trwają prace nad nowym systemem oceniania jednostek naukowych, który będzie przede wszystkim premiował jakość, innowacyjność i wdrażanie projektów do przemysłu. Nowy system pozwoli skuteczniej wspierać działalność badawczą najlepszych instytutów. – Niektóre instytuty zaczęły być bardzo dobre, a otrzymywały niewielką sumę, nieadekwatną do swoich osiągnięć. W 2015 roku zaczynamy nowy sposób finansowania oparty o oceny. Te jednostki, które dostaną wysoką ocenę (A+, A), będą otrzymywały dużo więcej środków niż te, które dostaną niższą.
  • Syreny istnieją? Przedstawiono dowód!

    Dwóch naukowców przemierzając 3000 stóp w głąb Morza Grenlandzkiego, natknęło się na takie oto stworzenie. Czy jest to dowód na istnienie inteligentnych wodnych stworzeń - legendarnych syren? Oceńcie sami...
  • W przyszłym roku ponad 3 miliardy złotych z UE na prace badawcze

    Firmy chętne na unijne wsparcie w przyszłym roku będą miały do dyspozycji ponad 3 miliardy złotych. Szanse na uzyskanie środków będą miały zarówno duże koncerny, jak i firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, operujące głównie w branżach: motoryzacyjnej, lotniczej, telekomunikacyjnej, IT i biotechnologicznej. Kluczowa będzie innowacyjność projektów, na które mają być przeznaczone uzyskane pieniądze. - Wdrożenie i myślenie o innowacji czasami może być jedyną formą przewagi konkurencyjnej - zwraca uwagę Bogusława Mazurek, menadżer w Zespole Doradztwa Europejskiego EAST, działającym w ramach międzynarodowej sieci Taxand.