babka ziemniaczana

Artykuły - Babka ziemniaczana (6)

 • Babka ziemniaczana

  Babka ziemniaczana

  Pyszna babka bakaliowa, która długo zachowuje świeżość.
 • Przepis na prawdziwą białoruską babkę ziemniaczaną

  Przepis na prawdziwą białoruską babkę ziemniaczaną

  Mikołaj Rey w ramach cyklu kulinarnego w "Dzień Dobry TVN" odwiedził Podlasie, gdzie wraz z szefem kuchni Pawłem Bielawskim przygotował babkę ziemniaczaną, znaną od lat w kuchni podlaskiej i białoruskiej. - Jest to tradycyjne danie, bardzo popularne, do tego stopnia, że są nawet mistrzostwa świata w pieczeniu babki ziemniaczanej - opowiedział kucharz w studiu "Dzień Dobry TVN".
 • Baba kminkowa z ziemniaków

  Baba kminkowa z ziemniaków

  To nieprawda, że ziemniaki mogą się znudzić. W naszym przepisie podane są niczym drożdżowa babka i smakują wyśmienicie! Takie danie możesz ozdobić plasterkami łososia lub zwykłym listkiem bazylii.

Filmy - Babka ziemniaczana (1)

 • Kugel - przepis na żydowską babkę ziemniaczaną

  Kugel to tradycyjne danie kuchni żydowskiej, niegdyś bardzo popularne na Litwie i w Polsce. To wyborna babka ziemniaczana z dodatkiem cebuli i innych dodatków, zapiekana, czasem z dodatkiem mięsa z kaczki lub mięsa wołowego. Przepis na kugel jest naprawdę prosty - w kilka chwil można wyczarować wyborną zapiekankę, która nie tylko świetnie smakuje, ale jest również tania! Zobaczcie, jak małym kosztem zrobić sycącą, aromatyczną zapiekankę!