babcia

Artykuły - Babcia (259)

 • Kocham cię i lubię cię

  Kocham cię i lubię cię

  Kiedy Kasia wchodzi do redakcji i zaczyna opowiadać o babci, jej oczy błyszczą. Dwudziesty czajnik został spalony, aparat słuchowy znowu zaginął, a z „apteczki cukrzyka” (skrzynki ze słodyczami schowanej na szafie) znowu ubyło „leków”, których babcia, ze względu na stan zdrowia, nie powinna jeść w nadmiarze.
 • Portfel dziadka i babci. Jak finansowo radzą sobie najstarsi Polacy? Kto ich oszukuje?

  Portfel dziadka i babci. Jak finansowo radzą sobie najstarsi Polacy? Kto ich oszukuje?

  Prawie połowa osób pobierających emeryturę otrzymuje nie więcej niż 1,8 tys. zł. W ostatnim roku ich zadłużenie wzrosło o 61. proc. Zdarza się, że starsze osoby spłacają kredyty, które de facto zaciągnęły ich dzieci lub wnuki.
 • Polscy seniorzy bardziej zadłużeni

  Polscy seniorzy bardziej zadłużeni

  Dni Babci i Dziadka skłaniają do refleksji nad sytuacją finansową polskich seniorów. Niestety ta nie ulega poprawie: polscy seniorzy zadłużają się coraz bardziej. Średni dług emeryta wg. Krajowego Rejestru Długów to 6 614 złotych.
 • Babcia Szymona: Nie byłam świadkiem przemocy w domu syna

  Babcia Szymona: Nie byłam świadkiem przemocy w domu syna

  Jarosław R. i Beata Ch., odpowiadający za zabójstwo prawie dwuletniego syna Szymona, tworzyli udany związek - mówiła w czwartek przed katowickim sądem babcia dziecka, matka Jarosława R. Zenobia R. twierdzi, że nigdy nie była świadkiem przemocy lub agresji w rodzinie syna.
 • Dwie ofiary pożaru w domu jednorodzinnym

  Dwie ofiary pożaru w domu jednorodzinnym

  94-letnia kobieta i jej 19-letni wnuk zginęli wskutek pożaru, który wybuchł nocy z soboty na niedzielę w kotłowni jednorodzinnego domu we wsi Konradów koło Blachowni (powiat częstochowski). Wszystko wskazuje na to, że ofiary śmiertelnie zatruły się czadem.
 • Babcia, niania, żłobek - najlepsza opieka dla twojego dziecka

  Babcia, niania, żłobek - najlepsza opieka dla twojego dziecka

  Musisz wrócić do pracy. Przed tobą trudna decyzja - komu powierzyć opiekę nad dzieckiem? Zatrudnić nianie, posłać dziecko do żłobka, a może lepiej poprosić o pomoc babcie? Do każdego z tych wariantów trzeba się przygotować.
 • Babcia - najbardziej wykorzystywany członek rodziny

  Babcia - najbardziej wykorzystywany członek rodziny

  Edyta Pazura, żona Cezarego Pazury, była pięściarka Agnieszka Rylik i socjolog Tomasz Sobierajski rozmawiali w studiu "Dzień Dobry TVN" o babciach, które coraz częściej spełniają obowiązki pełnoetatowych opiekunek do dzieci, często też przeprowadzając się bliżej swoich wnuków. - Kiedyś częściej było tak, że to dzieci były u babci, a nie babcie przyjeżdżały do wnuków - zauważył Sobierajski. - Dzięki dużej pomocy mojej ma

Zdjęcia - Babcia (0)

 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a
 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a
 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a
 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a
 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a
 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a

Filmy - Babcia (8)

 • Rapująca babcia

  Często mówi się, że w pewnym wieku, to już nie wypada robić pewnych rzeczy. Po 40-stce nie wypada chodzić w trampkach, po 50-stce nie wypada słuchać hip-hopu, a po 70-tce… szkoda gadać. Ta babcia całkowicie przeczy takim stereotypom – rapując lepiej, niż nie jeden idol nastolatek, udowadnia, że wiek to tylko liczba. Norma Clarke (lat 78) – szczęśliwa prababcia pięciorga wnucząt, uważana jest za najstarszą raperkę w Wielkiej Brytanii. Hip hopowy flow nie opuszcza jej nawet wtedy, kiedy karetka zabiera ją do szpitala. Mimo że jeszcze chwilę temu doskwierał jej silny krwotok z nosa, fanka Dr. Dre dała pokaz swoich umiejętności we wnętrzu ambulansu. „Babcia jest bardzo znana tutaj w Birmingham. Jeden z sanitariuszy rozpoznał ją z telewizji. Babcia była bardzo rozczarowana, że musi jechać do szpitala. Myślę, że rapując dodawała sobie otuchy” mówił wnuk utalentowanej starszej pani.
 • Utalentowana babcia

  Wnuk pochwalił się niezwykłą zdolnością swojej babci. W młodości zajmowała się ona dubbingowaniem seriali animowanych – m.in. znanej serii „Reboot”. Tylko się nie przestraszcie się, słuchając jej osobliwego, „wiedźmowego” głosu.
 • Z tej babci prawdziwa łobuziara

  Dublin, Irlandia. Wiele dzieciaków uwielbia żarty, w których puka się mocno do drzwi i szybko ucieka. Chociaż żart wydaje się dziecinny, do jego wykonania dała się namówić... babcia. Zabawa tak rozbawiła wnuczkę kobiety, że ta nie była w stanie jej kontynuować. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Wnuczek zrobił babci wygładzanie zmarszczek

  Błyskawiczne przyspieszenie - i bezcenna reakcja babci.