babcia

Artykuły - Babcia (259)

 • Jazda na sankach frajdą tylko dla dzieci?

  Jazda na sankach frajdą tylko dla dzieci?

  86-letnia Eileen Maguire nie potrafiła się oprzeć pokusie i zakosztować sanny. Zdjęcie Irlandki pędzącej na sankach z wnukiem jest teraz hitem internetu. "To był impuls" - mówi mieszkanka Rathpeacon w rozmowie z BBC.
 • Kocham cię i lubię cię

  Kocham cię i lubię cię

  Kiedy Kasia wchodzi do redakcji i zaczyna opowiadać o babci, jej oczy błyszczą. Dwudziesty czajnik został spalony, aparat słuchowy znowu zaginął, a z „apteczki cukrzyka” (skrzynki ze słodyczami schowanej na szafie) znowu ubyło „leków”, których babcia, ze względu na stan zdrowia, nie powinna jeść w nadmiarze.
 • Portfel dziadka i babci. Jak finansowo radzą sobie najstarsi Polacy? Kto ich oszukuje?

  Portfel dziadka i babci. Jak finansowo radzą sobie najstarsi Polacy? Kto ich oszukuje?

  Prawie połowa osób pobierających emeryturę otrzymuje nie więcej niż 1,8 tys. zł. W ostatnim roku ich zadłużenie wzrosło o 61. proc. Zdarza się, że starsze osoby spłacają kredyty, które de facto zaciągnęły ich dzieci lub wnuki.
 • Polscy seniorzy bardziej zadłużeni

  Polscy seniorzy bardziej zadłużeni

  Dni Babci i Dziadka skłaniają do refleksji nad sytuacją finansową polskich seniorów. Niestety ta nie ulega poprawie: polscy seniorzy zadłużają się coraz bardziej. Średni dług emeryta wg. Krajowego Rejestru Długów to 6 614 złotych.
 • Babcia Szymona: Nie byłam świadkiem przemocy w domu syna

  Babcia Szymona: Nie byłam świadkiem przemocy w domu syna

  Jarosław R. i Beata Ch., odpowiadający za zabójstwo prawie dwuletniego syna Szymona, tworzyli udany związek - mówiła w czwartek przed katowickim sądem babcia dziecka, matka Jarosława R. Zenobia R. twierdzi, że nigdy nie była świadkiem przemocy lub agresji w rodzinie syna.
 • Dwie ofiary pożaru w domu jednorodzinnym

  Dwie ofiary pożaru w domu jednorodzinnym

  94-letnia kobieta i jej 19-letni wnuk zginęli wskutek pożaru, który wybuchł nocy z soboty na niedzielę w kotłowni jednorodzinnego domu we wsi Konradów koło Blachowni (powiat częstochowski). Wszystko wskazuje na to, że ofiary śmiertelnie zatruły się czadem.
 • Babcia, niania, żłobek - najlepsza opieka dla twojego dziecka

  Babcia, niania, żłobek - najlepsza opieka dla twojego dziecka

  Musisz wrócić do pracy. Przed tobą trudna decyzja - komu powierzyć opiekę nad dzieckiem? Zatrudnić nianie, posłać dziecko do żłobka, a może lepiej poprosić o pomoc babcie? Do każdego z tych wariantów trzeba się przygotować.

Zdjęcia - Babcia (0)

 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a
 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a
 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a
 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a
 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a
 • Polska Lokalna
  73-latka za konsoletą DJ'a

Filmy - Babcia (11)

 • Jazda, której nie zapomnoi do końca życia

  Babcia dała się przekonać przez wnuczkę na zjechanie z krętej zjeżdżalni prosto do basenu. Dziewczynka chcąc zarejestrować reakcję babci podczas jazdy, wręczyła jej kamerę sportową. Zobaczcie jak to przeżyła.
 • Starość nie radość? "Tańczące Babcie" mają odmienne zdanie

  Grupa taneczna "Tańczące Babcie" z Irlandii Północnej, dała niezwykły pokaz umiejętności podczas Festiwalu Belfast Maritime. Patrząc na występ tych trzy pań, trudno dopatrzeć się sensu w porzekadle "starość nie radość". (STORYFUL/x-news)
 • Jak wygląda najseksowniejsza babcia świata?

  Gina Stewart z Australii jest nową gwiazdą mediów społecznościowych. Ma 48 lat, czworo dzieci i wnuczkę. Blondynka o nienagannej figurze i pięknych oczach została okrzyknięta najseksowniejszą babcią na świecie. Wystartowała niedawno w konkursie piękności i dotarła aż do ostatniego etapu, pokonując prawie 10 tysięcy uczestniczek. Rozmawiał z nią Mateusz Hładki z "Dzień Dobry TVN". Co robi modelka, by wyglądać tak młodo? Jak wygląda jej codzienne życie? Czy poddała się operacjom plastycznym? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rapująca babcia

  Często mówi się, że w pewnym wieku, to już nie wypada robić pewnych rzeczy. Po 40-stce nie wypada chodzić w trampkach, po 50-stce nie wypada słuchać hip-hopu, a po 70-tce… szkoda gadać. Ta babcia całkowicie przeczy takim stereotypom – rapując lepiej, niż nie jeden idol nastolatek, udowadnia, że wiek to tylko liczba. Norma Clarke (lat 78) – szczęśliwa prababcia pięciorga wnucząt, uważana jest za najstarszą raperkę w Wielkiej Brytanii. Hip hopowy flow nie opuszcza jej nawet wtedy, kiedy karetka zabiera ją do szpitala. Mimo że jeszcze chwilę temu doskwierał jej silny krwotok z nosa, fanka Dr. Dre dała pokaz swoich umiejętności we wnętrzu ambulansu. „Babcia jest bardzo znana tutaj w Birmingham. Jeden z sanitariuszy rozpoznał ją z telewizji. Babcia była bardzo rozczarowana, że musi jechać do szpitala. Myślę, że rapując dodawała sobie otuchy” mówił wnuk utalentowanej starszej pani.