babcia

Artykuły - Babcia (132)

 • Pomysł na prezent - tym razem postaw na coś oryginalnego!

  Pomysł na prezent - tym razem postaw na coś oryginalnego!

  Prezenty daje się po to, aby sprawić komuś radość - jednak nie jest to wcale takie proste zadanie. Jak wybrać podarunek, który naprawdę ucieszy osobę obdarowywaną, a nie trafi do najgłębszych czeluści szafy?
 • Jazda na sankach frajdą tylko dla dzieci?

  Jazda na sankach frajdą tylko dla dzieci?

  86-letnia Eileen Maguire nie potrafiła się oprzeć pokusie i zakosztować sanny. Zdjęcie Irlandki pędzącej na sankach z wnukiem jest teraz hitem internetu. "To był impuls" - mówi mieszkanka Rathpeacon w rozmowie z BBC.
 • Kocham cię i lubię cię

  Kocham cię i lubię cię

  Kiedy Kasia wchodzi do redakcji i zaczyna opowiadać o babci, jej oczy błyszczą. Dwudziesty czajnik został spalony, aparat słuchowy znowu zaginął, a z „apteczki cukrzyka” (skrzynki ze słodyczami schowanej na szafie) znowu ubyło „leków”, których babcia, ze względu na stan zdrowia, nie powinna jeść w nadmiarze.
 • Portfel dziadka i babci. Jak finansowo radzą sobie najstarsi Polacy? Kto ich oszukuje?

  Portfel dziadka i babci. Jak finansowo radzą sobie najstarsi Polacy? Kto ich oszukuje?

  Prawie połowa osób pobierających emeryturę otrzymuje nie więcej niż 1,8 tys. zł. W ostatnim roku ich zadłużenie wzrosło o 61. proc. Zdarza się, że starsze osoby spłacają kredyty, które de facto zaciągnęły ich dzieci lub wnuki.
 • Polscy seniorzy bardziej zadłużeni

  Polscy seniorzy bardziej zadłużeni

  Dni Babci i Dziadka skłaniają do refleksji nad sytuacją finansową polskich seniorów. Niestety ta nie ulega poprawie: polscy seniorzy zadłużają się coraz bardziej. Średni dług emeryta wg. Krajowego Rejestru Długów to 6 614 złotych.
 • Babcia, niania, żłobek - najlepsza opieka dla twojego dziecka

  Babcia, niania, żłobek - najlepsza opieka dla twojego dziecka

  Musisz wrócić do pracy. Przed tobą trudna decyzja - komu powierzyć opiekę nad dzieckiem? Zatrudnić nianie, posłać dziecko do żłobka, a może lepiej poprosić o pomoc babcie? Do każdego z tych wariantów trzeba się przygotować.
 • Babcia - najbardziej wykorzystywany członek rodziny

  Babcia - najbardziej wykorzystywany członek rodziny

  Edyta Pazura, żona Cezarego Pazury, była pięściarka Agnieszka Rylik i socjolog Tomasz Sobierajski rozmawiali w studiu "Dzień Dobry TVN" o babciach, które coraz częściej spełniają obowiązki pełnoetatowych opiekunek do dzieci, często też przeprowadzając się bliżej swoich wnuków. - Kiedyś częściej było tak, że to dzieci były u babci, a nie babcie przyjeżdżały do wnuków - zauważył Sobierajski. - Dzięki dużej pomocy mojej ma

Filmy - Babcia (29)

 • Babcia wybrała się do skateparku na swoim skuterze

  Po czterech miesiącach spędzonych w domowej izolacji do głowy przychodzą różne pomysły. Również szalone! Pewną starszą panią, mieszkankę Szkocji, wyobraźnia poniosła... na skatepark. Dostała się tam na swoim skuterze, ułatwiającym przemieszczanie. Nie zamierzała jednak tylko siedzieć i patrzeć, ale z radością wzięła się do pokonywania przeszkód! Ach, cóż to musiało być za cudowne uczucie.
 • Tańcząca babcia przyłapana na parkingu

  Tańcząca babcia została podejrzana na jednym z amerykańskich parkingów. Zobaczcie tylko, jakie ma ruchy!
 • 84-latka wyzwała żołnierza na pojedynek w pompki. Finał?

  Porucznik Maggie DeSanti w tym roku świętowała 84 urodziny. Podczas wojny w Wietnamie latała helikopterami, pracowała też jako sanitariuszka pomagając rannym żołnierzom. USA nie zapomina o swoich weteranach i ponownie postanowiło odznaczyć dzielną obywatelkę. Całą uroczystość uświetnić miał lot do Arizony. Humory dopisywały, seniorka wpadła więc na niecodzienny pomysł. Wyzwała jednego z ochroniarzy w pojedynku na pompki. Odłożyła laskę, położyła się na ziemi i zrobiła dziesięć powtórzeń. (STORYFUL/x-news)
 • Babcia z wnuczką pokazały co potrafią na parkiecie

  Babcia z wnuczką podbiły serca widowni na kameralnym konkursie tańca w kanadyjskim Pond Inlet. W tym roku po raz pierwszy wprowadzono konkurencję, w ramach której mogły występować takie właśnie duety. Wystarczy popatrzeć tylko na brykające panie, by wiedzieć jak świetnie się bawią! Oczywiście do domu zabrały główną nagrodę konkursu. Urocze? (STORYFUL/x-news)