babcia

Artykuły - Babcia (132)

 • Pomysł na prezent - tym razem postaw na coś oryginalnego!

  Pomysł na prezent - tym razem postaw na coś oryginalnego!

  Prezenty daje się po to, aby sprawić komuś radość - jednak nie jest to wcale takie proste zadanie. Jak wybrać podarunek, który naprawdę ucieszy osobę obdarowywaną, a nie trafi do najgłębszych czeluści szafy?
 • Jazda na sankach frajdą tylko dla dzieci?

  Jazda na sankach frajdą tylko dla dzieci?

  86-letnia Eileen Maguire nie potrafiła się oprzeć pokusie i zakosztować sanny. Zdjęcie Irlandki pędzącej na sankach z wnukiem jest teraz hitem internetu. "To był impuls" - mówi mieszkanka Rathpeacon w rozmowie z BBC.
 • Kocham cię i lubię cię

  Kocham cię i lubię cię

  Kiedy Kasia wchodzi do redakcji i zaczyna opowiadać o babci, jej oczy błyszczą. Dwudziesty czajnik został spalony, aparat słuchowy znowu zaginął, a z „apteczki cukrzyka” (skrzynki ze słodyczami schowanej na szafie) znowu ubyło „leków”, których babcia, ze względu na stan zdrowia, nie powinna jeść w nadmiarze.
 • Portfel dziadka i babci. Jak finansowo radzą sobie najstarsi Polacy? Kto ich oszukuje?

  Portfel dziadka i babci. Jak finansowo radzą sobie najstarsi Polacy? Kto ich oszukuje?

  Prawie połowa osób pobierających emeryturę otrzymuje nie więcej niż 1,8 tys. zł. W ostatnim roku ich zadłużenie wzrosło o 61. proc. Zdarza się, że starsze osoby spłacają kredyty, które de facto zaciągnęły ich dzieci lub wnuki.
 • Polscy seniorzy bardziej zadłużeni

  Polscy seniorzy bardziej zadłużeni

  Dni Babci i Dziadka skłaniają do refleksji nad sytuacją finansową polskich seniorów. Niestety ta nie ulega poprawie: polscy seniorzy zadłużają się coraz bardziej. Średni dług emeryta wg. Krajowego Rejestru Długów to 6 614 złotych.
 • Babcia, niania, żłobek - najlepsza opieka dla twojego dziecka

  Babcia, niania, żłobek - najlepsza opieka dla twojego dziecka

  Musisz wrócić do pracy. Przed tobą trudna decyzja - komu powierzyć opiekę nad dzieckiem? Zatrudnić nianie, posłać dziecko do żłobka, a może lepiej poprosić o pomoc babcie? Do każdego z tych wariantów trzeba się przygotować.
 • Babcia - najbardziej wykorzystywany członek rodziny

  Babcia - najbardziej wykorzystywany członek rodziny

  Edyta Pazura, żona Cezarego Pazury, była pięściarka Agnieszka Rylik i socjolog Tomasz Sobierajski rozmawiali w studiu "Dzień Dobry TVN" o babciach, które coraz częściej spełniają obowiązki pełnoetatowych opiekunek do dzieci, często też przeprowadzając się bliżej swoich wnuków. - Kiedyś częściej było tak, że to dzieci były u babci, a nie babcie przyjeżdżały do wnuków - zauważył Sobierajski. - Dzięki dużej pomocy mojej ma

Filmy - Babcia (12)

 • Babcia była wniebowzięta. Mogła zobaczyć...

  Pandemia koronawirusa przeszkodziła nam w wielu codziennych sprawach. Nie mogliśmy się cieszyć chociażby tłumem gości na ślubach i weselach. Dla niektórych przeciwności losu okazały się wyzwaniem i szansą na pobudzenie kreatywności. Tak było w przypadku pewnej młodej pary, która postanowiła sprawić niespodziankę 90-letniej kobiecie. Seniorka jest babcią panny młodej, ale przez wzgląd na ryzyko zachorowania nie mogła być na ślubie. "Co się odwlecze, to nie uciecze" - pomyśleli świeżo upieczeni małżonkowie i specjalnie na potrzeby kochanej babci powtórzyli swoją ceremonię. Zobaczcie, jaka była jej reakcja.
 • Babcia wybrała się do skateparku na swoim skuterze

  Po czterech miesiącach spędzonych w domowej izolacji do głowy przychodzą różne pomysły. Również szalone! Pewną starszą panią, mieszkankę Szkocji, wyobraźnia poniosła... na skatepark. Dostała się tam na swoim skuterze, ułatwiającym przemieszczanie. Nie zamierzała jednak tylko siedzieć i patrzeć, ale z radością wzięła się do pokonywania przeszkód! Ach, cóż to musiało być za cudowne uczucie.
 • Tańcząca babcia przyłapana na parkingu

  Tańcząca babcia została podejrzana na jednym z amerykańskich parkingów. Zobaczcie tylko, jakie ma ruchy!
 • Babcia w klubie pokazała swoje taneczne ruchy

  Babcia w klubie zaprezentowała swoje taneczne ruchy. Zobaczcie sami.