azot

Artykuły - Azot (39)

 • Wykryto azot w marsjańskim meteorycie

  Wykryto azot w marsjańskim meteorycie

  ​Nowe spojrzenie na meteoryt marsjański liczący 4 mld lat ujawniło w nim związki organiczne zawierające azot. To pierwsze dowody na obecność tego typu pierwiastka na Czerwonej Planecie.
 • Grupa Azoty odstąpiła od przejęcia chorwackiej Petrokemiji

  Grupa Azoty po zakończeniu due dilligence, podjęła decyzję o niekontynuowaniu udziału w procesie objęcia akcji chorwackiej spółki Petrokemija.
 • Pompowanie opon azotem. Robią cię w balona?

  Pompowanie opon azotem. Robią cię w balona?

  "W naszym warsztacie opony pompujemy azotem". Tego typu szyldy zobaczyć można przy niezliczonych zakładach wulkanizacyjnych. Marketingowych chwyt czy może rzeczywista korzyść dla naszego auta?
 • Grupa Azoty liczy na koncentrację z Puławami przed świętami

  Azoty Tarnów, które od środy działają pod nową marką Grupa Azoty, liczą, że dostaną zgodę Komisji Europejskiej na koncentrację z ZA Puławy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - powiedział dziennikarzom prezes firmy Jerzy Marciniak.
 • Grupa LOTOS z Azotami Tarnów

  Grupa LOTOS z Azotami Tarnów

  Grupa LOTOS S.A. podpisała porozumienie z Zakładami Azotowymi w Tarnowie - Mościcach (Azoty Tarnów), dotyczące wykonania wstępnego studium wykonalności dla dwóch potencjalnych projektów inwestycyjnych: instalacji krakingu parowego i produkcji polietylenu oraz kompleksu instalacji aromatów.
 • Azoty Tarnów zamykają kolejny etap cyfryzacji

  Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów zamknęła kolejny etap cyfryzacji. Dzięki zastosowaniu elektronicznego obiegu dokumentów i elektronicznego archiwum usprawnione zostanie zarządzanie informacją, a także zmniejszą się koszty obsługi dokumentów. Nowa inicjatywa wpisuje się także w realizowany przez spółkę program "Zielone Biuro", jako że efektem wprowadzanych innowacji IT będzie ograniczenie drukowania papierowych wersji dokumentów.
 • Rosjanie będą znaczącym akcjonariuszem Azotów Tarnów

  Rosjanie będą znaczącym akcjonariuszem Azotów Tarnów

  W wyniku zakończonego w poniedziałek wezwania Acron został znaczącym akcjonariuszem Azotów Tarnów - wynika z nieoficjalnych informacji Businesstoday.pl. Jak się dowiedzieliśmy, rosyjski inwestor może mieć nawet ok. 10 proc. akcji zakładów z Małopolski.
 • Wezwanie Acronu do sprzedaży akcji Azotów Tarnów nie powiodło się

  Wezwanie Acronu do sprzedaży akcji Azotów Tarnów nie powiodło się

  Ogłoszone przez rosyjską spółkę Acron wezwanie do sprzedaży akcji Zakładów Azotowych Tarnów się nie powiodło, spółka kupi jednak zaoferowane jej akcje. Analitycy uważają, że Rosjanie mogą próbować przejąć połączone zakłady Tarnów-Puławy, ale to będzie droższe.
 • Strategia Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów na lata 2012-2020

  Raport bieżący nr 33/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Azotów Tarnów przekazuje w załączeniu zaktualizowaną Strategię Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów na lata 2012-2020. Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (tj. Dz. U. z 2009 roku, Nr 185 poz. 1439). Załączniki: Plik;Opis st
 • Azoty zawieszają strajk

  Strajk w Zakładach Azotowych Puławy został zawieszony. Związkowcy i zarząd nie osiągnęli jednak porozumienia. Protestujący domagają się między innymi 15-procentowych podwyżek.

Filmy - Azot (2)

 • Gdyby tak wyglądały lekcje fizyki...

  Zobaczcie fascynujące doświadczenia z ciekłym azotem! Film przygotowali naukowcy z Pracowni Dydaktyki Fizyki działającej przy Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 • Zabija nas powietrze, którym oddychamy!

  Z tym problemem boryka się cała Europa. Nad wielkimi miastami zalegają toksyczne opary, które dostają się do naszych płuc. Wdychamy związki azotu, siarki, śmiertelnie niebezpieczne pyły PM 10... Winne są samochody, ale nie tylko. Według francuskich naukowców, zanieczyszczenie powietrza wpływa na obniżenie średniej długości życia jednego mieszkańca Paryża o około 6 miesięcy. Inne badania są jeszcze mniej optymistyczne. Strach pomyśleć, co będzie dalej - jakość powietrza nad europejskimi miastami systematycznie się pogarsza...