Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych

Artykuły - Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (0)

 • Szałamacha: Udział Polski w AIIB to szansa dla polskich eksporterów

  Szałamacha: Udział Polski w AIIB to szansa dla polskich eksporterów

  - Decyzja o zaangażowaniu w Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) była podjęta jeszcze przez poprzedni rząd. Uważamy (rząd PiS - red.), że był to sensowny krok. Procedura ratyfikacji umowy jest już na ukończeniu. Pozostaje nam jeszcze opłacenie udziałów w kapitale założycielskim banku i desygnowanie przedstawicieli - mówi podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Finansów Paweł Szałamacha, minister finansów w rządzie Beaty Szydło.
 • Zielone światło dla Azjatyckiego Banku Inwestycyjnego

  Senatorowie poparli ustawę ws. ratyfikacji przez prezydenta umowy o utworzeniu Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB). Bank ma być alternatywą dla Banku Światowego czy Międzynarodowego Funduszu Inwestycyjnego.
 • Polska przystąpi do AIIB. Rząd liczy na owocną współpracę

  Polska przystąpi do AIIB. Rząd liczy na owocną współpracę

  Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) to chińska inicjatywa, która ma wesprzeć rozwój kraju i inwestycje infrastrukturalne. To także alternatywa dla MFW i Banku Światowego. W ocenie polskiego rządu członkostwo w AIIB wzmocni współpracę gospodarczą i polityczną Polski z Azją.
 • Wizja świata według juana

  Wizja świata według juana

  Zgoda na tworzenie pod auspicjami Chin Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych to porażka Stanów Zjednoczonych. Współpraca czy konkurencja? Chiny jako nowe mocarstwo czy jako silny, ale odpowiedzialny partner innych państw?
 • Polska przyjęta do grona członków-założycieli AIIB

  Polska przyjęta do grona członków-założycieli AIIB

  Chińskie władze oficjalnie przyjęły Polskę do grona przyszłych członków założycieli Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych. To nowy wielki chiński bank inwestycyjny, który ma być azjatycką alternatywą dla amerykańskiego Banku Światowego. Łącznie założycielami będzie aż 57 państw.
 • Polska jednak chce być współzałożycielem chińskiego banku inwestycyjnego

  Polska jednak chce być współzałożycielem chińskiego banku inwestycyjnego

  Rząd zmienia zdanie w sprawie przystąpienia do Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych - ustalił reporter RMF FM. Ministerstwo Finansów wysłało do sekretariatu nowo tworzonego banku tzw. endorsement letter, czyli intencję przystąpienia do grona członków założycieli banku. W tym gronie są między innymi pozostałe największe państwa europejskie.