awokado

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
awokado ,

Artykuły - Awokado (54)

 • Grzanki z jajkiem i awokado

  Grzanki z jajkiem i awokado

  To połączenie niemal idealne - jajko kurze i awokado. Świętnie dopełniają się w smaku, a do tego są istną bombą witaminową dla naszego organizmu. Zarówno jajko, jak i awokado zawierają szereg witamin i wartości odżywczych. Podane na chrupiących grzankach na śniadanie, dodadzą Ci energii na cały dzień.
 • Awokado: Dla zdrowia komórek

  Awokado: Dla zdrowia komórek

  Jest owocem idealnym i dla dzieci, i dla dorosłych. Awokado wydaje się mieć tak dużo cennych dla zdrowia właściwości, że rezygnowanie z niego, wydaje się być decyzją wielce pochopną.
 • Miska zdrowia z awokado i kurczakiem

  Miska zdrowia z awokado i kurczakiem

  To bardzo zdrowe i pożywne danie zaspokoi twój głód na długie godziny. A co najważniejsze - przygotujesz je błyskawicznie! Wystarczy 15 minut i gotowe.
 • Niemcy: Kontrowersyjna miłość do awokado

  Niemcy: Kontrowersyjna miłość do awokado

  Niemcy bez wątpienia kochają awokado. Import tych owoców wzrósł pięciokrotnie w ciągu dekady. Są też powody do krytyki.
 • Pestka, która leczy

  Pestka, która leczy

  Naukowcy potwierdzają, że bioaktywne związki zawarte w ekstrakcie z pestek awokado wykazują wyraźne właściwości przeciwzapalne. Ich wnioski ukazały się na łamach pisma "Advances In Food Technology and Nutritional Sciences".
 • Jedz awokado

  Jedz awokado

  Jest niezwykle delikatne, a oprócz tego zwiera pakiet niezbędnych dla naszego zdrowia składników.
 • Życiodajne awokado

  Życiodajne awokado

  Choć jest najbardziej kalorycznym owocem, ma zdolność obniżania poziomu tak zwanego złego cholesterolu. Ponadto zawiera wiele cennych dla naszego zdrowia składników. Sięgajmy po awokado jak najczęściej.
 • Życiodajne awokado

  Życiodajne awokado

  Można podać je dziecku, które skończyło dziesiąty miesiąc życia. Witaminy, w które obfituje awokado - A, C, E - pełnią rolę przeciwutleniaczy.

Filmy - Awokado (19)

 • "Ręka awokado". Niebezpieczne jedzenie

  Jedzenie to czynność, która kojarzy się z bezpieczeństwem i przyjemnością. Aż trudno uwierzyć, że niektóre posiłki mogą spowodować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. I wcale nie chodzi tutaj o jakieś egzotyczne dania grożące zatruciem albo ryzykowne eksperymenty kulinarne. Na przykład popularne awokado jest przyczyną wielu skaleczeń, wymagających interwencji chirurga. Te wypadki zyskały nawet własną nazwę: „ręka awokado”. Chodzi po prostu o to, że podczas wyciągania pestki mnóstwo osób kaleczy się nożem. Chirurdzy zauważają wzrost takich przypadków na całym świecie. Amerykańskie badania mówią nawet o 8 tys. "ofiarach awokado" rocznie. Jak tego uniknąć? Poleca się wyciąganie pestki łyżką, a nie nożem.
 • Pyszne i zdrowe zamienniki masła. Warto spróbować

  Niezależnie od ciągle pojawiających się kolejnych modnych diet, najważniejszą zaletą zdrowego odżywiania pozostaje różnorodność produktów. Zawsze warto spróbować czegoś nowego. Oto kilka pomysłów na zastąpienie masła na kanapkach. Wielka loteria na 20-lecie Interii! ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych kliknij Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii. Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!
 • Awokado - zdrowe, ale bardzo drogie. Dlaczego?

  Awokado niewątpliwie zasłużyło na miano superfood. To cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasu foliowego i potasu. Awokado jest dość kaloryczne, ale pamiętajmy, że to są wyjątkowo zdrowe kalorie! Dlaczego jednak jest aż tak drogie? Przecież to nie jest jedyny egzotyczny owoc w naszych sklepach.
 • Awokado zdrowe, modne i... drogie. Skąd taka cena?

  Awokado niewątpliwie zasłużyło na miano superfood. To cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, kwasu foliowego i potasu. Awokado jest dość kaloryczne, ale pamiętajmy, że to są wyjątkowo zdrowe kalorie! Dlaczego jednak jest aż tak drogie? Przecież to nie jest jedyny egzotyczny owoc w naszych sklepach.