awaria prądu

Artykuły - Awaria prądu (16)

 • Agregat prądotwórczy – jaki wybrać do domu?

  Agregat prądotwórczy – jaki wybrać do domu?

  Nie ulega wątpliwości, że bez „życiodajnego” prądu nie jesteśmy w stanie wykonywać większości codziennych czynności. Nie tylko telewizory czy komputery, ale również samochody są nim napędzane. Często niespodziewana przerwa w dostawie prądu może znacznie pokrzyżować plany. Jak się przygotować na takie sytuacje?
 • Dziesiątki tysięcy odbiorców wciąż bez prądu. Trwa szacowanie strat

  Dziesiątki tysięcy odbiorców wciąż bez prądu. Trwa szacowanie strat

  Ponad 4,2 tys. razy interweniowali strażacy w ciągu ostatniej doby, a od nadejścia huraganu Ksawery - w sumie ponad 12 tys. razy. Bez prądu jest wciąż około 80 tys. odbiorców w całym kraju. Tragiczny bilans wichur, które przeszły nad Polską, to pięć ofiar śmiertelnych i 77 osób rannych.
 • Na Podkarpaciu już wszyscy odbiorcy mają prąd

  W czwartek późnym wieczorem usunięto na Podkarpaciu wszystkie awarie w sieci energetycznej i prąd dociera do wszystkich odbiorców. Linie energetyczne były uszkodzone przez złamane pod naporem lodu drzewa i gałęzie, we wtorek ok. 60 tys. odbiorców nie miało prądu.
 • Blackout w Poznaniu, zawinił operator koparki

  Operator koparki pozbawił prądu centrum Poznania. Przed południem w czasie remontu drogowego przy ulicy Marcelińskiej, niedaleko stacji krwiodawstwa, maszyna uszkodziła linię wysokiego napięcia. Prądu nie było w dzielnicach Jeżyce i Grunwald.
 • Awarie prądu związane z opadami śniegu

  Około 8 tys. odbiorców na terenie Górnego Śląska nie miało w środę ok. godz. 15.30 prądu. Powodem były uszkodzenia powodowane głównie przez łamiące się pod ciężarem śniegu drzewa.
 • USA: Rekordowe opady deszczu w Chicago

  Zamknięte drogi, odwołane loty i awaria prądu - to najbardziej odczuwalne skutki nawałnicy, która przeszła w nocy z piątku na sobotę przez Chicago i jego przedmieścia.
 • Przywrócono zasilanie na dworcu w Warszawie

  Przywrócono zasilanie na dworcu w Warszawie

  Na warszawskim Dworcu Centralnym dziś po południu powoli przywracany jest ruch pociągów wstrzymany w wyniku awarii prądu. Utrudnienia w kursowaniu pociągów mogą zakończyć się późnym popołudniem.
 • USA: Awaria prądu paraliżuje nowojorskie lotnisko

  Pracę na Newark, jednym z największych lotnisk Nowego Jorku, poważnie utrudniła wczoraj po południu (czasu miejscowego) trwająca półtorej godziny awaria prądu. Nie działały windy, terminale ani maszyny do prześwietlania bagażu.