Ava DuVernay

Artykuły - Ava DuVernay (6)

 • Ava DuVernay stworzy serial o superbohaterce

  Ava DuVernay stworzy serial o superbohaterce

  Komiksowe uniwersum stacji The CW ("Flash", "Arrow", "Supergirl") powiększy się wkrótce o nową superbohaterkę. Będzie nią nastolatka Naomi. Scenariusz serialu zatytułowanego po prostu "Naomi" wspólnie z Jill Blankenship napisze Ava DuVernay, autorka opowiadającej o Martinie Lutherze Kingu "Selmy" oraz serialu Netfliksa "Jak nas widzą" o prawdziwych losach tzw. "Piątki z Central Parku". Obie panie będą też producentkami tego projektu.
 • Nowojorska prokurator pozywa Netflixa

  Nowojorska prokurator pozywa Netflixa

  Prokurator Linda Fairstein postanowiła wytoczyć Netflixowi proces, bo nie spodobało jej się to, że została pokazana jako rasistka w wyświetlanym na tej platformie serialu „Jak nas widzą” w reżyserii Avy DuVernay. Produkcja opowiada prawdziwą historię tzw. „Piątki z Central Parku”, grupy młodych Afroamerykanów niesłusznie skazanych za napaść na tle seksualnym.
 • "Powinni cierpieć". Reżyserka przypomina kontrowersyjne słowa Trumpa

  "Powinni cierpieć". Reżyserka przypomina kontrowersyjne słowa Trumpa

  31 maja na Netfliksie pojawi się nowa produkcja Avy DuVernay. "When They See Us" to miniserial opowiadający o piątce nastolatków, którzy w 1990 roku zostali skazani za napaść i brutalny gwałt na kobiecie uprawiającej jogging w Central Parku. Po latach okazało się, że byli oni niewinni. DuVernay przypomniała także słowa Donalda Trumpa, który dokładnie 30 lat temu nawoływał do przywrócenia kary śmierci i wykonania jej na nastolatkach.
 • Ava DuVernay reżyserką "Gwiezdnych wojen"?

  Ava DuVernay reżyserką "Gwiezdnych wojen"?

  Spytany o reżyserkę, która mogłaby zrealizować jeden z nadchodzących filmów z serii "Gwiezdnych wojen", J.J. Abrams bez wahania wymienił imię Avy DuVernay, twórczyni "Selmy".
 • Oyelowo jako King: Nie tylko przemiana fizyczna

  Oyelowo jako King: Nie tylko przemiana fizyczna

  "Gdy odkryłam, że w ciągu pięćdziesięciu lat, które minęły od śmierci Martina Luthera Kinga, nie powstał ani jeden film, który koncentrowałby się właśnie na nim, po prostu szczęka mi opadła" - mówi reżyserka "Selmy" Ava DuVernay.
 • "Selma" [recenzja]: I have a dream

  "Selma" [recenzja]: I have a dream

  Ava DuVernay była o krok, by zapisać się w historii kina jako pierwsza afroamerykańska reżyserka nominowana do Oscara za reżyserię. "Selma" to film nie najlepszy w tegorocznym oscarowym zestawieniu, ale z pewnością wart uwagi.