automatyzacja

Artykuły - Automatyzacja (37)

 • Sklepy bezobsługowe - biznes przyszłości czy ciekawostka?

  Sklepy bezobsługowe - biznes przyszłości czy ciekawostka?

  Automatyzacja wkracza w coraz to nowe dziedziny życia, nic więc dziwnego, że i handel detaliczny poszukuje zautomatyzowanych rozwiązań. Od czasu uruchomienia Amazon Go w styczniu 2018 r. wiele firm eksperymentuje z podobnymi formatami, także w Polsce.
 • Na świecie dwa mln robotów przemysłowych. A co z Polską?

  Na świecie dwa mln robotów przemysłowych. A co z Polską?

  Na świecie do 2022 roku przybędzie niemal dwa mln robotów przemysłowych. Ile z nich znajdzie się w Polsce? Wskaźnik gęstości robotów w przeliczeniu na 10 tys. osób zatrudnionych przy produkcji przemysłowej w Polsce wynosi obecnie zaledwie 42.
 • DB Schenker wprowadza roboty do magazynów

  DB Schenker wprowadza roboty do magazynów

  DB Schenker wprowadził do użytku autonomiczne roboty firmy Gideon Brothers, działające w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji.
 • Ponad połowa miejsc pracy w Europie Środkowej zagrożona automatyzacją

  Ponad połowa miejsc pracy w Europie Środkowej zagrożona automatyzacją

  Na skandalu Volkswagena stracił także Mercedes i BMW; wysoki podatek węglowy zmniejszyłby emisję gazów cieplarnianych o 60 proc.; studenci wykładają prawie tak samo dobrze jak profesorowie; ponad połowa miejsc pracy w krajach EŚW jest zagrożona automatyzacją – to tylko niektóre z wniosków z najnowszych ekonomicznych badań naukowych.
 • Robotyzacja postępuje szybciej niż się spodziewano

  Robotyzacja postępuje szybciej niż się spodziewano

  Robotów przemysłowych przybywa szybciej niż szacowali eksperci, wynika z danych Międzynarodowej Federacji Robotów (IFR). Jeszcze w maju IFR opublikował szacunki, z których wynikało, że spodziewana liczba maszyn pracujących w przemyśle w 2017 miała nieznacznie przekroczyć 2 mln jednostek.
 • Polska w ogonie Europy pod kątem automatyzacji produkcji. Firmy na tym tracą

  Polska w ogonie Europy pod kątem automatyzacji produkcji. Firmy na tym tracą

  Zaawansowane narzędzia IT pozwalają nie tylko zwiększyć efektywność produkcji, lecz także reagować w nieprzewidzianych sytuacjach, takich jak brak surowców, nieobecność pracowników czy niesprawność maszyn. Koszt wdrożenia takiego systemu waha się od kilku do kilkuset tysięcy złotych w przypadku większych firm, ale inwestycja może zwrócić się już po roku. Większość firm ostrożnie podchodzi jednak do tego typu wydatków.
 • W tych zawodach już wkrótce może zabraknąć pracy! Kogo roboty wyrzucą na bruk?

  W tych zawodach już wkrótce może zabraknąć pracy! Kogo roboty wyrzucą na bruk?

  Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z rynku pracy.
 • Portugalia: Rząd wprowadza roboty do urzędów

  Portugalia: Rząd wprowadza roboty do urzędów

  Rząd Portugalii wprowadza do urzędów dużych miast roboty, które będą pomagać w obsłudze petentów. Jak poinformowała minister ds. prezydium rządu i modernizacji administracji Maria Leitao Marques, pierwszy robot wkrótce rozpocznie pracę w urzędzie miasta Porto.
 • Zwolnili robota z pracy. Wprowadzał klientów w błąd

  Zwolnili robota z pracy. Wprowadzał klientów w błąd

  Tydzień przepracował w jednym ze sklepów w Szkocji, zatrudniony tam robot. Miał pomagać klientom, ale nie potrafił odpowiadać na pytania i wprowadzał ich w błąd.
 • Autonomiczne pociągi już jeżdżą po Australii

  Autonomiczne pociągi już jeżdżą po Australii

  Pierwszy na świecie w pełni autonomiczny pociąg już działa.