automaty

Artykuły - Automaty (64)

 • Miliony miejsc pracy zastąpią automaty

  Miliony miejsc pracy zastąpią automaty

  W ciągu niespełna dekady miliony miejsc pracy zastąpią automaty. To nieodwracalnie zmieni rynek pracy. Programowanie będzie jedną z tych umiejętności, która nie zaniknie. Co nie oznacza, że praca programistów nie ulegnie zmianom.
 • Gra na automatach: Posłowie za monopolem państwa

  Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy hazardowej, wprowadzającą monopol państwa na grę na automatach. Nowelizacją ma w piątek zająć się Senat.
 • Jak zareaguje branża handlowa i konsumenci na ograniczenia handlu w niedziele?

  Jak zareaguje branża handlowa i konsumenci na ograniczenia handlu w niedziele?

  Już od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat obywatelskiego projektu ustawy zakazującego handlu w niedziele. Dwie główne osie sporu - społeczna i ekonomiczna zostały już mocno wyeksploatowane przez strony dyskusji, dlatego też nie będę wchodzić w szczegóły tego sporu. Sam projekt daje liczne wyjątki np.: możliwość sprzedaży dewocjonaliów w niedziele. A wyjątki zawsze powodują możliwości różnych interpretacji i obchodzenia przepisów - mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Radosław Kaczmarek, Strategy Consultant & Partner w agencji strategicznej Melting Pot.
 • Termin powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży towarów z automatu

  Termin powstania obowiązku podatkowego przy sprzedaży towarów z automatu

  W przypadku sprzedaży towarów z automatu realizowanych przy zastosowaniu żetonów, obowiązek podatkowy w VAT powstaje w momencie zakupu żetonu, a nie w chwili jego faktycznego wykorzystania. Taką tezę można wywieść z nieprawomocnego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 16 grudnia 2015 r., sygn. akt I SA/Lu 627/15.
 • Roboty zastąpią ludzi? Maszyny wdrażane są w centrach finansowo-księgowych

  Roboty zastąpią ludzi? Maszyny wdrażane są w centrach finansowo-księgowych

  Roboty były wykorzystywane dotychczas przez firmy produkcyjne. Teraz coraz częściej wdrażane są w centrach finansowo-księgowych czy obsługi klienta. Eksperci uspokajają jednak, że nie ma powodów do obaw o to, że roboty zastąpią pracę ludzi, przynajmniej w najbliższym czasie.
 • Rynek vendingu dynamicznie się rozwija

  Rynek vendingu dynamicznie się rozwija

  Polski rynek vendingu będzie się dalej rozwijał. Jednak już nie za sprawą kawy czy herbaty, ale głównie przekąsek, słodyczy i zimnych napojów - informuje "Rzeczpospolita".
 • Pekin instaluje na ulicach automaty biblioteczne

  W stolicy Chin z automatu można nie tylko kupić napoje czy coś do jedzenia. Można też dostać strawę duchową z ostatnio zainstalowanych ponad 50 automatycznych "bibliotek samoobsługowych", wypożyczających książki.
 • Szykują automaty na kibiców

  Szykują automaty na kibiców

  Nawet o 45 proc. rocznie ma w Polsce rosnąć rynek automatów z jedzeniem. Jest tu na czym zarobić; marże dochodzą do... 300 proc. Rynek jest chłonny i wciąż niezagospodarowany, a prawdziwą hossę przeżyje podczas Euro 2012 - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Na tropie partyzanckiego arsenału

  Na tropie partyzanckiego arsenału

  Rzeczpospolita partyzancka powstała tutaj w latach największego zagrożenia. Terror ludowej władzy nie dawał się jednak we znaki tak mocno, jak zdarzało się to w innych miejscach opuszczonej przez sojuszników Polski.
 • Automaty do oszukiwania fiskusa

  Automaty do oszukiwania fiskusa

  Każdy z 400 zajętych przez prokuraturę i CBA automatów do niskich wygranych, należących do każdej z działających na rynku firm, służył do oszukiwania fiskusa - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".