automat

Artykuły - Automat (36)

 • Opakowania PET: Jakie zmiany przyniesie system kaucyjny?

  Opakowania PET: Jakie zmiany przyniesie system kaucyjny?

  Zgodnie z szacunkami rocznie na polski rynek trafia 220 tys. ton opakowań PET, poziom recyklingu to tylko 34,7 proc. To zdecydowanie za mało, szczególnie w świetle pakietu odpadowego Unii Europejskiej. Spełnienie norm wymaga szybkiej reakcji i stworzenia systemu kaucyjnego. Odpowiednio dopasowany do potrzeb rynku może być korzystny dla wszystkich - wskazują eksperci DNB Bank Polska. To dla biznesu jednocześnie koszt, ale i szansa na rozwój.
 • Blblio-Mat - książka z automatu

  Blblio-Mat - książka z automatu

  Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć wyraźny spadek czytelnictwa na świecie. Wciąż jednak są osoby, które lubią wypoczywać z dobrą lekturą w dłoni. Dla bibliofilów powstał Blblio-Mat, automat wydający używane książki za symboliczną opłatą.
 • Rośnie popularność dystrybutorów do tankowania... wina

  Rośnie popularność dystrybutorów do tankowania... wina

  Na południu Europy oraz w USA rośnie popularność dystrybutorów na wino. Nietypowe urządzenia pojawiają się w coraz większej ilości sklepów detalicznych.
 • ecoATM - automat, który kupi twój stary telefon

  ecoATM - automat, który kupi twój stary telefon

  Amerykanie opracowali ciekawą metodę na pozbywanie się starych telefonów komórkowych. Jest ona przyjazna środowisku i... byłym właścicielom zużytego sprzętu.
 • Automat, który nie daje słodyczy dzieciom

  Automat, który nie daje słodyczy dzieciom

  Firma Kraft zaprezentowała dystrybutor próbek słodyczy, który - gdyby miał serce - miałby serce z kamienia. Obsługuje bowiem tylko pełnoletnich, którzy przecież zdążyli już się najeść frykasów.
 • Prawo jazdy bez stresu? Tak - na "automacie"!

  Prawo jazdy bez stresu? Tak - na "automacie"!

  Czy po 30 godzinach kursu można przystąpić do egzaminu na prawo jazdy? Wybierając samochód z "automatem", szanse na to wzrastają.
 • USA: Pierwszy automat ze złotem na Florydzie

  USA: Pierwszy automat ze złotem na Florydzie

  Pierwszy w Stanach Zjednoczonych automat, z którego nabywać można złoto, działa już w centrum handlowym w Boca Raton na Florydzie.
 • Niemcy: Automat z mlekiem prosto od krowy

  Niemcy: Automat z mlekiem prosto od krowy

  Niemiecki rolnik spod Kolonii, niezadowolony ze współpracy z lokalną mleczarnią, postanowił sprzedawać mleko od swych 78 krów na własną rękę i wymyślił w tym celu całodobowy automat, który nazwał "stacją mleczną", na wzór stacji benzynowej.
 • Hotel w Abu Zabi oferuje swoim klientom... automat ze złotem

  Nietypową usługę dla swoich klientów wprowadzili właściciele hotelu Emirates Palace w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - ustawili automat, w którym każdy chętny będzie mógł kupić sobie złoto w dowolnej postaci.

Filmy - Automat (1)

 • Frytki z automatu. Jacyś chętni?

  Frytki z automatu? Na taki rewolucyjny pomysł wpadła Tuline Bey. W Belgii, gdzie mieszka Tuline, frytki są niemal daniem narodowym. Teraz będzie je można pałaszować o każdej porze dnia i nocy. Automat z frytkami działa bowiem przez całą dobę. W ciągu zaledwie 90 sekund usmaży nam na roślinnym oleju porcję gorących frytek.