autokar

Synonimy:
autokary,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Autokar (143)

 • Przewoźnicy autokarowi w głębokim kryzysie

  Przewoźnicy autokarowi w głębokim kryzysie

  Po pandemii prawie połowie firm z branży przewozowej grozi upadłość, bez pracy może zostać nawet 8 tys. osób. Około 3 tysiące firm obawia się o swoją przyszłość.
 • Ekspansja Flixbusa: Po Europie Zachodniej czas na Polskę i Amerykę

  Ekspansja Flixbusa: Po Europie Zachodniej czas na Polskę i Amerykę

  Co jest tajemnicą sukcesu Flixbusa? Autobusowy gigant powstał zaledwie pięć lat temu jako start-up. Dziś przewozi rocznie 40 mln pasażerów. Po podbiciu Europy Zachodniej firma weszła do Polski i zapowiada ekspansję w USA.
 • Tanie loty nie podcinają skrzydeł przewoźnikom autokarowym. Sieć połączeń się rozwija

  Jeszcze do niedawna podróż autokarem kojarzyła nam się głównie z niewygodą oraz nudą. W ostatnim czasie sytuacja znacznie się polepszyła i Polacy wybierają ten środek transportu nie tylko z przymusu lub w przypadku krótkiej trasy. Jak wynika z badania Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, które zostało przeprowadzone w 2017 r. wśród internautów, 10 proc. z nich podróżuje właśnie autokarami, także za granicę. Co przekonuje nas do nich najbardziej?
 • Autokary PolskiegoBusa.com będą przemalowane na barwy FlixBusa

  Autokary PolskiegoBusa.com będą przemalowane na barwy FlixBusa

  FlixBus oraz PolskiBus.com rozpoczynają strategiczną współpracę, w ramach której m.in. w 2018 r. zintegrują siatkę połączeń - poinformował dyrektor zarządzający FlixBus w Polsce Michał Leman. Dodał, że autokary PolskiegoBusa.com do połowy przyszłego roku mają zostać przemalowane na barwy FlixBusa.
 • Jakie hasło na autokarze reprezentacji Polski na Euro? Jest finałowa trójka

  Jakie hasło na autokarze reprezentacji Polski na Euro? Jest finałowa trójka

  Jakie hasło pojawi się na autokarze "Biało-czerwonych" podczas mistrzostw Europy we Francji? W głosowaniu pozostały już tylko trzy finałowe propozycje. Która podoba się wam najbardziej?
 • Mobilis inwestuje w nowoczesne autokary na trasach dalekobieżnych

  Mobilis inwestuje w nowoczesne autokary na trasach dalekobieżnych

  Mobilis Group, jedna z największych firm transportowych w Polsce, wprowadziła nowe pojazdy Scania Higer A30 na dziewięciu połączeniach międzymiastowych. 20 autokarów kursuje po kraju już od września. Nowy tabor to nie tylko więcej przestrzeni, ale także łatwiejsze podróżowanie dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
 • Wypadek autokaru z licealistami - będzie kolejny proces

  Wypadek autokaru z licealistami - będzie kolejny proces

  Na wokandę wraca sprawa związana z wypadkiem autokaru z licealistami k. Jeżewa (Podlaskie), w którym prawie 10 lat temu zginęło trzynaście osób. W pierwszej instancji zapadły wyroki w zawieszeniu. Apelacje złożyły prokuratura i matka jednej z ofiar.
 • Wypadek ukraińskiego autokaru pod Garwolinem

  Wypadek ukraińskiego autokaru pod Garwolinem

  Pięć osób nie żyje, a 21 jest rannych po wypadku pod Garwolinem rejsowego ukraińskiego autobusu jadącego do Warszawy. Droga krajowa nr 17 jest zablokowana. Policja kieruje samochody na objazdy.
 • Stan polskiego autokaru groził tragedią!

  Stan polskiego autokaru groził tragedią!

  Szwajcarska policja zatrzymała do kontroli polski autokar, którego stan okazał się skandaliczny i zagrażał on bezpieczeństwu podróżujących.
 • Wakacyjne autokary: Czy nasze dzieci są bezpieczne?

  Wakacyjne autokary: Czy nasze dzieci są bezpieczne?

  ​Niepokojące wyniki kontroli autokarów przewożących dzieci na letni wypoczynek. Inspekcja Transportu Drogowego w ciągu pierwszych dwóch tygodni wakacji sprawdziła ponad 300 pojazdów, do ruchu nie dopuszczono 25 autobusów.

Filmy - Autokar (5)

 • Tanie loty nie podcinają skrzydeł przewoźnikom autokarowym. Sieć połączeń się rozwija

  Jeszcze do niedawna podróż autokarem kojarzyła nam się głównie z niewygodą oraz nudą. W ostatnim czasie sytuacja znacznie się polepszyła i Polacy wybierają ten środek transportu nie tylko z przymusu lub w przypadku krótkiej trasy.
 • Polacy wciąż chętnie podróżują autokarami

  Chociaż zdecydowana większość Polaków na krajowy wypoczynek wybierze się samochodem, to komunikacja zbiorowa również ma wielu zwolenników. Przewagą autokarów jest duża oferta połączeń – do wielu mniejszych miejscowości można dotrzeć tylko w ten sposób. Latem siatka jest rozbudowywana o typowo turystyczne kierunki. Podróżnych przekonują także niższe ceny i coraz wyższy komfort autobusów. – Wielu pasażerów wybiera autokary przede wszystkim ze względu na dosyć mocno rozbudowaną siatkę połączeń. Dobrej jakości autokarem możemy dojechać praktycznie do każdej atrakcyjnej turystycznie czy poznawczo miejscowości w Polsce – mówi Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus. – Jeśli nawet nie możemy gdzieś dojechać kursem bezpośrednim, to nasz system sprzedażowy oferuje możliwość kursów łączonych. Nie bez znaczenia jest również czynnik ekonomiczny. Przejazd autokarem jest dużo tańszy niż lot samolotem czy podróż szybkim pociągiem. Czas podróży autokarem jest zwykle dłuższy, ale – zdaniem przedstawiciela PKS Polonus – ma to również swoje plusy.
 • Wypadek autokaru w Zachodniopomorskiem

  Naczepa tira uderzyła w autokar w województwie zachodniopomorskim. Jest wielu rannych.
 • Ferie - autokary jeżdżą bezpieczniej

  "Kierujący autobusami wiedzą, że jeśli wyjeżdżają z dziećmi na ferie jest duże prawdopodobieństwo, że przyjedzie policja i sprawdzi stan techniczny, (...) trzeźwość" - powiedział reporterowi RMF Marek Kąkolewski z KGP.