autograf

Artykuły - Autograf (40)

 • Pasja kibica. Witold Szuster - człowiek, do którego pisał Fidel Castro

  Pasja kibica. Witold Szuster - człowiek, do którego pisał Fidel Castro

  Od blisko czterech dekad nieustraszony łowca autografów i kolekcjoner przygód. Prosi, żeby nie pytać, jak dużo zdołał zebrać podpisów od ludzi z pierwszych stron gazet. Wiele razy sam był ciekaw. Próbował to ustalić, ale za każdym razem traci siły w trakcie liczenia. Będzie tego kilka tysięcy. Dokładna liczba pozostaje zagadką i wciąż się zmienia.
 • Skandal w PSG. Klub przyznał, że... podrabiał podpisy piłkarzy

  Skandal w PSG. Klub przyznał, że... podrabiał podpisy piłkarzy

  Skandal w PSG! Francuski klub przyznał się, że autografy piłkarzy, widniejące na pamiątkowych kartach, oferowanych kibicom, były... podrabiane.
 • Autografy są passe. Co pokochali fani?

  Autografy są passe. Co pokochali fani?

  Kiedyś fani stali godzinami w kolejce, by zdobyć upragniony autograf od swojego idola. Teraz coś innego zaczyna mieć większą wartość niż spotkanie z gwiazdą lub jej podpis. Nowe badania przeprowadzone przez Twittera wykazały, że retweet posta przez dany zespół lub artystę jest dla fanów o wiele bardziej osobisty niż autograf.
 • Jak zbudować kolekcję autografów i na niej zarobić?

  Jak zbudować kolekcję autografów i na niej zarobić?

  W 2013 r. na aukcji Bonhams pojawił się rzadko spotykany autograf Oscara Wilde'a, wykonany na zdjęciu tego pisarza, dramaturga i skandalisty z przełomu XIX i XX w. Jego licytacja zakończyła się przy kwocie 20,4 tys. funtów. Ciekawsze jest jednak to, że rok wcześniej ten sam autograf został nabyty za pośrednictwem wyspecjalizowanej firmy za kwotę 8 tys. funtów.
 • FC Barcelona może ukarać Neymara za autograf

  FC Barcelona może ukarać Neymara za autograf

  Tego jeszcze nie było. FC Barcelona może ukarać swoją gwiazdę - Neymara - za podpisanie kilku kartek.
 • Memorabilia - jak zarobić na przedmiotach kolekcjonerskich?

  Memorabilia - jak zarobić na przedmiotach kolekcjonerskich?

  Czas to pieniądz również na rynku przedmiotów kolekcjonerskich. Tu zakup dokonany w dobrym momencie procentuje w przyszłości. Jak w takim razie wybrać właściwą chwilę?
 • Fani ustawili się w nocy w kolejce po autograf Davida Beckhama

  Fani ustawili się w nocy w kolejce po autograf Davida Beckhama

  David Beckham, choć zakończył karierę, cieszy się ogromną popularnością. W nocy przed jedną z londyńskich księgarń, w której były piłkarz reprezentacji Anglii miał podpisywać nową książkę, już na dwie godziny przed otwarcie ustawiła się 700-osobowa kolejka.
 • Space memorabilia - nieziemska inwestycja

  Space memorabilia - nieziemska inwestycja

  Któż z nas nie marzył w dzieciństwie, żeby choć przez chwilę zostać kosmonautą. Takie fantazje miewają dzieci chyba na całym świecie.
 • Jak zarabiać z pasją? Inwestycja w autografy

  Jak zarabiać z pasją? Inwestycja w autografy

  Gościć w domu Neila Armstronga, Charliego Chaplina, Johna Lennona i na tym zarobić? Brzmi jak marzenie, a jednak jest możliwe. Autografy potrafią dostarczać swoim właścicielom zarówno satysfakcji z obcowania z gwiazdami, jak i zysków.
 • Jak zarobić na Marilyn Monroe?

  Jak zarobić na Marilyn Monroe?

  60 lat temu w amerykańskich kinach pojawił się film "Mężczyźni wolą blondynki", który był przepustką Marilyn Monroe do sławy i dał jej status gwiazdy. Od tego czasu świat oszalał na punkcie Marilyn, a postać ta do dnia dzisiejszego rozpala wyobraźnię miłośników kina, kolekcjonerów i... inwestorów.