autobusy

Artykuły - Autobusy (210)

 • Zakup aut elektrycznych coraz bardziej opłacalny

  Zakup aut elektrycznych coraz bardziej opłacalny

  Przyjęty rządowy Plan Rozwoju Elektromobilności zakłada, że do 2020 roku ma powstać około 400 szybkich punktów ładowania samochodów i ok. 6 tys. publicznych punktów ładowania o normalnej mocy.
 • Solaris dostarczy w sumie 22 autobusy do Bergamo i Mediolanu

  Solaris dostarczy w sumie 22 autobusy do Bergamo i Mediolanu

  Producent autobusów z Bolechowa, spółka Solaris pozyskała zamówienia na dostawę łącznie 22 autobusów elektrycznych do Włoch, z czego 12 Solarisów Urbino 12 electric trafi do klienta ATB z Bergamo, a 10 bateryjnych autobusów zamówił mediolański przewoźnik ATM - poinformował Solaris w piątkowym komunikacie.
 • "PB" Do 2020 r. 800 autobusów elektrycznych

  "PB" Do 2020 r. 800 autobusów elektrycznych

  Jak czytamy w dzisiejszym "Pulsie Biznesu", coraz więcej miast rozpisuje przetargi na zakup autobusów elektrycznych. Do 2020 r. w Polsce ma być 800 autobusów elektrycznych.
 • Nadchodzi transportowa rewolucja PiS

  Nadchodzi transportowa rewolucja PiS

  Dojeżdżając codziennie do pracy czy tylko w weekendy do rodzin, mamy spory wybór możliwości transportowych. Oczywiście bogatszy na liniach między większymi ośrodkami, a mniejszy na peryferiach.
 • Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus, polska marka o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, otworzyła nową halę produkcyjną w Lublinie. Ursus posiada trzy zakłady produkcyjne.
 • Katastrofalny stan autobusów: "bez hamulców", cieknący olej...

  Katastrofalny stan autobusów: "bez hamulców", cieknący olej...

  Na 22 kontrole autobusów komunikacji miejskiej przeprowadzone w Zabrzu przez inspektorów ze Śląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, w przypadku 18 autobusów zatrzymano dowody rejestracyjne, usterki w kolejnych trzech pojazdach zostały na miejscu usunięte przez przewoźników.
 • Katastrofalny stan autobusów

  Katastrofalny stan autobusów

  ​Inspektorzy WITD w Łodzi - Oddział Terenowy w Łowiczu, przeprowadzili kontrole autobusów, wykonujących przewozy osób na liniach regularnych, na terenie gminy i miasta Łowicz. Kontroli poddano ponadto autobus komunikacji miejskiej oraz gimbus.
 • Solaris dostarczy do Włoch 300 autobusów

  Solaris dostarczy do Włoch 300 autobusów

  Spółka Solaris Bus & Coach S.A. wygrała przetarg na dostawę 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino dla włoskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego Cotral. Wartość umowy sięga 110 mln euro.

Filmy - Autobusy (1)

 • Berlin stawia na elektryczne autobusy polskiego Solarisa

  Dostarczone do Berlina elektryczne Solarisy Urbino 12 electric wyposażone są w centralny silnik asynchroniczny o mocy 160 kW, który gwarantuje dobre, płynne przyspieszanie oraz prędkość maksymalną 65 km/h. Po pomyślnie zakończonych testach, jeszcze tego lata, pojawią się one w regularnym ruchu pasażerskim. Wtedy mieszkańcy stolicy Niemiec otrzymają kolejny po tramwajach, metrze oraz promach napędzanych energią solarną środek transportu zasilany elektrycznie. Projekt "E-Bus-Berlin" został dofinansowany przez Federalne Ministerstwo Transportu i Cyfrowej Infrastruktury kwotą 4,1 miliona euro. Projektowi udziela naukowego wsparcia Berliński Uniwersytet Techniczny.