autobiografia

Artykuły - Autobiografia (72)

Filmy - Autobiografia (3)

  • Omenaa Mensah o swojej książce: Łza może się zakręcić w oku

    Omenaa Mensah jest córką Polki i Ghańczyka. Całe życie mieszkała w Polsce: urodziła się w Jeleniej Górze, dzieciństwo spędziła w Londynie, a potem w Swarzędzu, na studia wyjechała do Poznania. Książka „Gorzka czekolada” opowiada o jej życiu i doświadczeniach związanych z egzotycznym jak na Polskę wyglądem. – Chciałabym, żeby ta książka nie tylko była opowieścią o tym, że Polacy czasami są rasistami, a innym razem patrzą głodnym okiem na egzotyczną dziewczynę. Zależało mi, aby pokazać, jakim jesteśmy społeczeństwem, czy faktycznie jesteśmy otwarci, czy nie do końca. Wszystko po to, żebyśmy następnym razem zastanowili się zanim wydamy osąd na temat kogoś, kto inaczej wygląda, kto powiedział coś, co jest niezgodne z naszym kręgosłupem, kto wyznaje inną religię czy waży 10-20 kg więcej – mówi Omenaa Mensah.
  • Autobiografia Schwarzeneggera pełna pikantnych szczegółów

    Podczas wizyty na noszącym jego imię wydziale politologii Uniwersytetu Południowej Kalifornii Arnold Schwarzenegger mówił o mającej wkrótce ukazać się w księgarniach swojej autobiografii. Były gubernator Kalifornii opisuje w niej pikantne szczegóły swojego życia - m.in. fakt, że zdradzał swoją żonę i miał dziecko z pokojówką (CNN Newsource/x-news).
  • "RockMann" to nie autobiografia

    To wyciągnięty z kilkudziesięciu lat wątek mojej fascynacji muzyką i z tym związanych przygód - opisuje swoją książkę Wojciech Mann.