menway - auto

Artykuły - Auto (20)

 • Japońskie auta – zestawienie popularnych modeli

  Japońskie auta – zestawienie popularnych modeli

  Dlaczego ludzie na całym świecie kochają japońskie samochody? Japońskie auta od lat słyną z niezawodności, która przekłada się na niskie koszty ich utrzymania. Mogą też pochwalić się bardzo funkcjonalnymi wnętrzami. Marki samochodów japońskich są prekursorami wielu przełomowych rozwiązań technicznych. Zapisały się na trwałe w historii motoryzacji, tworząc wiele kultowych modeli sportowych (np. Mazdę RX-7, Nissana Skyline, Subaru Impreza), użytkowych (Toyotę Land Cruiser), a także promując pierwsze SUV-y (Toyotę RAV4), kultowe roadstery (Mazdę MX-5), silniki Skyactiv i zastosowania silnika Wankla. Wiele japońskich samochodów było produkowanych w milionach egzemplarzy, jako modele globalne. W ostatnich latach japońskie samochody zaskakują również niesamowitymi liniami nadwozia, w czym bezsprzecznie, prym wiedzie Mazda.
 • Wakacje – czas złodziei samochodów. Jak się przed nimi zabezpieczyć?

  Wakacje – czas złodziei samochodów. Jak się przed nimi zabezpieczyć?

  Wyobraź sobie taką sytuację: wyjeżdżasz na wakacje z rodziną własnym samochodem. Po zakwaterowaniu się do hotelowego pokoju i zjedzeniu posiłku w restauracji, chcesz wyruszyć na plażę lub w miasto. Kłopot jednak w tym, że miejsce parkingowe, na którym zaparkowałeś, jest... puste. Takie zdarzenie skutecznie przekreśla urlopowe plany. Aby zminimalizować zarówno ryzyko kradzieży samochodu, jak i jej skutki, przed wyjazdem lub pozostawieniem samochodu w garażu na czas urlopu warto się odpowiednio zabezpieczyć.
 • Tablice rejestracyjne: co mówią o kierowcy?

  Tablice rejestracyjne: co mówią o kierowcy?

  Czy wiesz, jakie informacje o tobie mogą wyczytać inni kierowcy z twoich tablic rejestracyjnych? Tablice to nie tylko informacja o województwie, w którym zarejestrowany jest pojazd. Z czego wynika obowiązek rejestracji samochodu i co musisz spełnić, zanim jej dokonasz? Warto o tym wiedzieć – nie tylko przy pierwszym samochodzie.
 • Dwie sekundy do stłuczki

  Dwie sekundy do stłuczki

  Tylko 2 sekundy - to minimalny dystans między pojazdami przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, gdy jedziemy z prędkością do 60 km/h. Ale należy go zwiększyć o minimum sekundę jadąc za jednośladem, czy dużym autem oraz podczas niepogody.
 • Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

  Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

  Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy. Ci z was, którzy ciężko znoszą podróżowanie - cierpią na chorobę lokomocyjną, powinni przeczytać nasz wywiad!
 • 1 milę przejedziesz na 56 filiżankach kawy

  1 milę przejedziesz na 56 filiżankach kawy

  Na Wyspach Brytyjskich powstał samochód, który nie pojedzie bez kawy...
 • Opętany oplem

  Opętany oplem

  Warszawski dzielnicowy ślubował strzec prawa i porządku. Chęć posiadania dobrego auta pchnęła go do zbrodni.
 • Czy koza może ukraść auto? Może...

  Czy koza może ukraść auto? Może...

  W Brazylii i Nigerii doszło do magicznych i kryminalnych zajść z udziałem zwierząt. Oba byłyby śmieszne, gdyby nie prawdziwe...
 • Off - roadowa pasja

  Off - roadowa pasja

  To zabawa dla ludzi o mocnych nerwach, silnych dłoniach, twardej głowie i równie twardej d... Przekonałem się o tym na własnej skórze, siedząc w kabinie radzieckiego UAZ-a.
 • Co robisz, prowadząc auto?

  Co robisz, prowadząc auto?

  Ponad 81 proc. amerykańskich kierowców przyznało, że prowadzenie samochodu nie jest ich jedynym zajęciem podczas jazdy.