Nowe Technologie - Austria

Synonimy:
Austra, Autstria
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Austria (5)

 • Nielegalny serwis IPTV z Australii zamknięty

  Nielegalny serwis IPTV z Australii zamknięty

  Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) - globalna koalicja zajmująca się ochroną legalnego rynku treści i ograniczeniem piractwa internetowego - osiągnęła kolejne znaczące zwycięstwo w ochronie legalnego rynku dzięki niedawnemu zamknięciu pirackiego serwisu Aus Media Streaming, który sprzedawał pirackie dekodery IPTV i abonament. Po dochodzeniu przedstawicieli ACE firma Aus Media Streaming zgodziła się natychmiast zaprzestać wszelkich operacji pirackich.
 • Austriacy chcą pozwać Facebooka

  Austriacy chcą pozwać Facebooka

  Choć w zeszłorocznym głosowaniu nad zmianami w polityce prywatności Facebooka jedynie nieliczni użytkownicy postanowili wyrazić swoje zdanie, nie zraża to austriackiej grupy o nazwie Europe vs. Facebook, która już od dłuższego czasu walczy o to, by Facebook dostosował się do europejskich norm. Aktualnie przygotowują się oni do pozwu przeciwko sieci społecznościowej.
 • Austria poluje na terrorystów

  Austria poluje na terrorystów

  Austria jest jednym z pierwszych krajów, który oficjalnie wyraził zgodę na wykorzystywanie koni trojańskich w celu monitorowania komputerów należących do terrorystów i przestępców.
 • Nasz najdroższy internet...

  Nasz najdroższy internet...

  Realizacja wytycznych Unii Europejskiej, wg których internet powinien być obłożony podstawową stawką VAT, obowiązującą w danym kraju, przebiegła po linii najmniejszego oporu. W zdecydowanej większości przypadków operatorzy doliczyli do cen dostępu 22 proc. VAT, co przez większość internautów zostało odebrane - słusznie - jako kolejna podwyżka. Pomijając już fakt, że takie postępowanie jest nieetyczne, gdyż tak naliczony VAT operator może sobie później odliczyć, a "prosta" podwyżka uderzy po kieszeni końcowych odbiorców, to relacje pomiędzy zarobkami a cenami dostępu do internetu w Polsce - w porównaniu z innymi krajami - po raz kolejny wzrosły.
 • Internet tani inaczej

  Internet tani inaczej

  Wkrótce upływa termin ultimatum, jakie Unia Europejska postawiła Polsce w sprawie stawki VAT na internet. Zgodnie z przepisami unijnymi, usługa dostępu do internetu ma być obłożona podstawową stawką VAT, a ta wynosi w Polsce 22 proc. Rząd prawdopodobnie ulegnie presji i podniesie stawkę do 22 proc., choćby dlatego, że za ustępstwo w niewiele dla polityków znaczącej sprawie może zyskać przychylność Unii w sprawach spornych o wiele bardziej ich interesujących.