Fakty - Austria

Synonimy:
Austra, Autstria
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Austria (470)

 • Austria: Skandaliczny śpiewnik zastopował awans młodego polityka

  Austria: Skandaliczny śpiewnik zastopował awans młodego polityka

  Polityk populistyczno-prawicowej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) Udo Landbauer nie wejdzie do rządu kraju związkowego Dolna Austria z powodu ujawnionego w ostatnich dniach skandalu z gloryfikowaniem nazizmu w korporacji studenckiej, z którą był związany.
 • KE zajmie się cięciami zasiłków w Austrii

  KE zajmie się cięciami zasiłków w Austrii

  Komisja Europejska zamierza przeanalizować zgodność z prawem UE zapowiadanych przez Austrię przepisów, które zakładają obcięcie pracownikom zasiłków na dzieci mieszkające za granicą, jeśli takie przepisy wejdą w życie. Wcześniej krytykowała podobne propozycje ze strony Niemiec.
 • Wyrok dla Polaka, który wysadził bankomat w Austrii

  Wyrok dla Polaka, który wysadził bankomat w Austrii

  Cztery lata więzienia - taki wyrok usłyszał Polak, który w lutym w regionie Weinviertel na północnym wschodzie Austrii wysadził bankomat. Mężczyzna wraz z dwiema innymi osobami ukradł 18 tys. euro. Wyrok jest prawomocny.
 • Polskie MSZ odpowiada kanclerzowi Austrii

  Polskie MSZ odpowiada kanclerzowi Austrii

  Propozycje kanclerza Austrii Christiana Kerna, dotyczące redukcji funduszy europejskich dla Polski, jest niewłaściwe i bezzasadne - oceniło MSZ na spotkaniu z ambasadorem Austrii w Warszawie Thomasem Buchsbaumem.
 • ​Kanclerz Austrii grozi Polsce i Węgrom ograniczeniem funduszy unijnych

  ​Kanclerz Austrii grozi Polsce i Węgrom ograniczeniem funduszy unijnych

  Kanclerz Austrii Christian Kern w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zagroził w czwartek Polsce i Węgrom obcięciem funduszy w przyszłym budżecie UE. Socjaldemokrata pozytywnie ocenił decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw.
 • Austria: Dożywocie dla Syryjczyka, który zamordował 20 osób

  Austria: Dożywocie dla Syryjczyka, który zamordował 20 osób

  Syryjczyk, który w latach 2013-2014 zamordował 20 żołnierzy, resztę życia spędzi za kratkami. Taką decyzję podjął austriacki sąd - podaje AFP.
 • ​Austria obniży zasiłki na dzieci obcokrajowców z UE

  ​Austria obniży zasiłki na dzieci obcokrajowców z UE

  Współrządzący w Austrii konserwatyści z OeVP zapowiedzieli w środę obniżenie wysokości zasiłków na dzieci obcokrajowców z innych krajów UE, które nie mieszkają z rodzicami w Austrii, lecz pozostają w kraju pochodzenia. Podobne plany ma rząd Niemiec.
 • Austria: Przed Sylwestrem policja rozda kobietom alarmy kieszonkowe

  Austria: Przed Sylwestrem policja rozda kobietom alarmy kieszonkowe

  Austriacka policja rozda przed Sylwestrem kobietom 6 tys. alarmów kieszonkowych, które mają zapobiec atakom na nie podczas świętowania Nowego Roku. W ubiegłego Sylwestra w Kolonii w Niemczech doszło do licznych przypadków molestowań i okradania kobiet.
 • Niemieckie media o wyborach w Austrii: Powstrzymanie populistów możliwe

  Niemieckie media o wyborach w Austrii: Powstrzymanie populistów możliwe

  Komentatorzy niemieckich dzienników podkreślają, że zwycięstwo Alexandra Van der Bellena w wyborach prezydenckich w Austrii dowodzi, iż możliwe jest powstrzymanie prawicowo-populistycznej i nacjonalistycznej fali przetaczającej się po Europie.
 • Austria ponownie wybiera swojego prezydenta

  Austria ponownie wybiera swojego prezydenta

  W Austrii w niedzielę rozpoczęła się druga tura wyborów prezydenckich. Z kandydatem prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) Norbertem Hoferem zmierzy się były przywódca partii Zielonych, a oficjalnie kandydat niezależny Alexander Van der Bellen.

Filmy - Austria (4)