Austria

Synonimy:
Austra, Autstria
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Austria (2557)

 • Austria: Skandaliczny śpiewnik zastopował awans młodego polityka

  Austria: Skandaliczny śpiewnik zastopował awans młodego polityka

  Polityk populistyczno-prawicowej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) Udo Landbauer nie wejdzie do rządu kraju związkowego Dolna Austria z powodu ujawnionego w ostatnich dniach skandalu z gloryfikowaniem nazizmu w korporacji studenckiej, z którą był związany.
 • Komisja Europejska przeanalizuje zapowiadane przez Austrię cięcia zasiłków na dzieci

  Komisja Europejska przeanalizuje zapowiadane przez Austrię cięcia zasiłków na dzieci

  KE zamierza przeanalizować zgodność z prawem UE zapowiadanych przez Austrię przepisów, które zakładają obcięcie pracownikom zasiłków na dzieci mieszkające za granicą, jeśli takie przepisy wejdą w życie. Wcześniej krytykowała podobne propozycje ze strony Niemiec.
 • KE zajmie się cięciami zasiłków w Austrii

  KE zajmie się cięciami zasiłków w Austrii

  Komisja Europejska zamierza przeanalizować zgodność z prawem UE zapowiadanych przez Austrię przepisów, które zakładają obcięcie pracownikom zasiłków na dzieci mieszkające za granicą, jeśli takie przepisy wejdą w życie. Wcześniej krytykowała podobne propozycje ze strony Niemiec.
 • Włochy ogłosiły energetyczny stan wyjątkowy

  Włochy ogłosiły energetyczny stan wyjątkowy

  Po eksplozji i pożarze w terminalu gazowym pod Wiedniem, rosyjski gaz nie dociera do Włoch. W związku z władze tego kraju ogłosiły energetyczny stan wyjątkowy.
 • Co oznacza nowy prawicowy lider Austrii dla Europy

  Co oznacza nowy prawicowy lider Austrii dla Europy

  31-letni Sebastian Kurz wygrywa wybory w Austrii dzięki prawicowym postulatom. Radykalna prawicowa Partia Wolności zajmuje drugą pozycję i prawdopodobnie zostanie partnerem koalicyjnym. Wybory w Austrii pokazują rozdźwięk między unijnymi politykami i wyborcami w kwestii migracji.
 • Wyrok dla Polaka, który wysadził bankomat w Austrii

  Wyrok dla Polaka, który wysadził bankomat w Austrii

  Cztery lata więzienia - taki wyrok usłyszał Polak, który w lutym w regionie Weinviertel na północnym wschodzie Austrii wysadził bankomat. Mężczyzna wraz z dwiema innymi osobami ukradł 18 tys. euro. Wyrok jest prawomocny.
 • Polskie MSZ odpowiada kanclerzowi Austrii

  Polskie MSZ odpowiada kanclerzowi Austrii

  Propozycje kanclerza Austrii Christiana Kerna, dotyczące redukcji funduszy europejskich dla Polski, jest niewłaściwe i bezzasadne - oceniło MSZ na spotkaniu z ambasadorem Austrii w Warszawie Thomasem Buchsbaumem.
 • Gdzie na narty? Oto 4 najlepsze kierunki na zimowy wyjazd!

  Gdzie na narty? Oto 4 najlepsze kierunki na zimowy wyjazd!

  Miłośnicy zimowych sportów z pewnością przyznają, że urlop w grudniu może być równie przyjemny jak ten w lipcu. Wystarczy zamienić strój kąpielowy na narciarski, a okulary przeciwsłoneczne na gogle – i już można pokonywać ośnieżone stoki europejskich gór. Gdzie się wybrać na narty? Oto nasze typy!
 • ​Kanclerz Austrii grozi Polsce i Węgrom ograniczeniem funduszy unijnych

  ​Kanclerz Austrii grozi Polsce i Węgrom ograniczeniem funduszy unijnych

  Kanclerz Austrii Christian Kern w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zagroził w czwartek Polsce i Węgrom obcięciem funduszy w przyszłym budżecie UE. Socjaldemokrata pozytywnie ocenił decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw.

Filmy - Austria (19)