Australia

Synonimy:
Australia,
Inne znaczenia:
Australia ,

Artykuły - Australia (338)

 • Uczestnicy Igrzysk Wspólnoty Narodów ukryli się w Australii

  Uczestnicy Igrzysk Wspólnoty Narodów ukryli się w Australii

  Australijskie władze poszukują 50 sportowców i oficjeli, którzy przyjechali na Igrzyska Wspólnoty Narodów, a teraz nielegalnie pozostają w tym kraju. Blisko 200 innych osób złożyło wnioski o azyl.
 • ​Pożary buszu w południowo-wschodniej Australii

  ​Pożary buszu w południowo-wschodniej Australii

  Pożary buszu w południowo-wschodniej Australii, spowodowane przez długotrwałą gorącą i wietrzną pogodę, zmusiły do ucieczki z domów mieszkańców wielu miejscowości. Ludzie szukają ratunku przed płomieniami na stadionach i budynkach publicznych.
 • ​Australia: Ministrowie mają zakaz współżycia ze współpracownikami

  ​Australia: Ministrowie mają zakaz współżycia ze współpracownikami

  Po skandalu z wicepremierem Australii w roli głównej premier Malcolm Turnbull zakazał ministrom uprawiania seksu ze współpracownikami.
 • Australijska grypa dotarła do Europy

  Australijska grypa dotarła do Europy

  Jeden ze szczepów grypy - H3N2 - powszechnie nazywany grypą australijską, dotarł do Europy.
 • Australia: 20-latek zeznał, że planował zamach

  Aresztowany w 2016 r. 20-letni mieszkaniec Sydney, Tamim Khaja oświadczył na początku poniedziałkowej rozprawy w sądzie dla rejonu Parramatta w tym mieście, że planował wysadzenie w powietrze jednego z budynków - podała stacja telewizyjna SBS.
 • Szef libańskiego MSW: Pomogliśmy zapobiec zamachowi w Australii

  Szef libańskiego MSW: Pomogliśmy zapobiec zamachowi w Australii

  Libański minister spraw wewnętrznych Nohad Masznuk poinformował w poniedziałek, ze Liban przyczynił się do wykrycia inspirowanego jakoby przez Państwo Islamskie spisku. Miał on dotyczyć zdetonowania bomby w samolocie pasażerskim lecącym z Australii do Abu Zabi.
 • ​Kryzys migracyjny: ONZ naciska na Australię

  ​Kryzys migracyjny: ONZ naciska na Australię

  ONZ domaga się od Australii zapewnienia bezpieczeństwa uchodźcom po tym, jak kolejny migrant został znaleziony martwy w jednym z obozów na Pacyfiku - informuje AFP.
 • Australia: Akcja ratowania trzech amerykańskich żołnierzy zawieszona

  Australia: Akcja ratowania trzech amerykańskich żołnierzy zawieszona

  Służby ratunkowe marynarki wojennej i piechoty morskiej USA zawiesiły w niedzielę akcję ratowniczą trzech amerykańskich marines, którzy zaginęli w sobotę, gdy samolot, którym lecieli, wpadł do morza przy próbie lądowania w pobliżu północno-wschodniego wybrzeża Australii.
 • Australia wzmacnia środki bezpieczeństwa na lotniskach

  Australia wzmacnia środki bezpieczeństwa na lotniskach

  Po sobotnim aresztowaniu podejrzanych o przygotowanie zamachu terrorystycznego w Sydney, Australia wzmocniła w poniedziałek środki bezpieczeństwa na lotniskach. Wiele lotów jest opóźnionych.
 • 12-latek próbował przejechać samochodem Australię wszerz

  12-latek próbował przejechać samochodem Australię wszerz

  Australijska policja zatrzymała 12-letniego chłopca, który próbował sam przejechać przez całą Australię. Do czasu zatrzymania dziecku udało się przebyć ponad tysiąc kilometrów - informuje AFP.

Zdjęcia - Australia (66)

 • film.interia.pl
  "Australia"
 • film.interia.pl
  "Australia"
 • film.interia.pl
  "Australia"
 • film.interia.pl
  "Australia"

Filmy - Australia (11)

 • Bardzo dziwny gość w szpitalu

  Kamery w szpitalu w australijskim Hamilton zarejestrowały misia koalę, który w środku nocy błąkał się po poczekalni oddziału ratunkowego. Koala wygląda na za zagubionego.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Australia w Europie

  Organizatorzy Eurowizji postanowili dołączyć do europejskiego konkursu piosenki Australię. Jakie będą kolejne kroki? Tomasz Olbratowski ma kilka propozycji. Zobacz też: Australia na Eurowizji, czyli spore pieniądze i wielkie gwiazdy
 • Ten emu nie boi się cywilizacji!

  Na niewielkiej wyspie Bribie u wybrzeży Australii wszyscy doskonale znają tego jegomościa! Ten emu, któremu mieszkańcy nadali imię Eddy, regularnie zapuszcza się w teren zabudowany. Przechadza się po chodnikach, trawnikach i ulicach, ignorując ruch samochodowy. Co ciekawe, w okolicy żyje jeszcze jeden dziki emu, który nie boi się cywilizacji – jemu z kolei mieszkańcy nadali imię Eric.
 • Przestępstwo czy sztuka?

  Sydney w Australii to jedno z wielkich miast świata oszpeconych (czy też ozdobionych według niektórych) graffiti. Kosztowne usuwanie malowideł i napisów jest dużym problemem dla lokalnych władz. 7 maja w Nowej Południowej Walii ustanowiono nowe przepisy, umożliwiające sądom skuteczniej karać grafficiarzy i egzekwować prace społeczne polegające na oczyszczaniu budynków.