aukcja

Artykuły - Aukcja (272)

 • Za tydzień największa aukcja monet w Polsce

  Za tydzień największa aukcja monet w Polsce

  Blisko 3 miliony złotych - tyle może być warta pięćdziesięciodukatówka z 1621 roku. Najdroższa moneta jaka kiedykolwiek była sprzedawana w Polsce trafi za tydzień na aukcję w DESA Unicum a razem z nią najcenniejsza kolekcja monet od czasów Zygmunta I Starego do wczesnych lat II Rzeczypospolitej. Łączną wartość obiektów oszacowano na 9 mln złotych.
 • Aukcje: Szkielet tyranozaura sprzedany za rekordową sumę

  Aukcje: Szkielet tyranozaura sprzedany za rekordową sumę

  Jak podały amerykańskie media, szkielet tyranozaura został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za 31,8 mln dolarów. To najwyższa w historii cena osiągnięta przez skamieniałości dinozaura.
 • W tym tygodniu projekt aukcji 5G

  W tym tygodniu projekt aukcji 5G

  Nadal nie wiadomo, czy i jakie zasady wyboru dostawców sieci nowej generacji narzuci operatorom państwo - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Jak dodaje, w projekcie aukcji 5G, który lada chwila pokaże UKE, ich nie ma.
 • Kultowe ferrari wystawione na aukcję. "To prawdziwa lokata bez ryzyka dla kolekcjonerów samochodów"

  Kultowe Ferrari 250 GT California Spyder z krótkim rozstawem osi, wyprodukowane w 1962 roku, trafiło pod młotek w Sotheby's.
 • Rodzina Soprano: Dom Tony'ego trafił pod młotek!

  Rodzina Soprano: Dom Tony'ego trafił pod młotek!

  Cena wywoławcza: 3,4 miliona dolarów. Rezydencja, którą na cały świat rozsławił serial HBO "Rodzina Soprano" trafiła pod młotek. I jak się okazało, chętnych na to prawdziwe "gangsta's paradise" wcale nie brakuje.
 • Szachy z Lewis: ​Figurkę kupił za 5 funtów. Dzisiaj jest warta milion!

  Szachy z Lewis: ​Figurkę kupił za 5 funtów. Dzisiaj jest warta milion!

  Chcąca zachować anonimowość rodzina poprosiła dom aukcyjny Sotheby's o wycenę przedmiotu, który przeleżał w domowej szufladzie ponad pół wieku. Okazało się, że kupiona przez ich dziadka za bezcen figura szachowa może kosztować fortunę!
 • Sztuka Współczesna/Black & White - czy na polskiej aukcji padnie kolejny rekord?

  Sztuka Współczesna/Black & White - czy na polskiej aukcji padnie kolejny rekord?

  Rekordowo drogi, wart 1,5 mln złotych obraz Andrzeja Wróblewskiego. Dzieło Erny Rosenstein, wyjątkowy obraz Wojciecha Fangora. Zaskoczenia, rekordy i wybitne prace - to nas czeka na wystawie Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945 już od 18 maja w DESA Unicum. Trzy dni później rozpocznie się wystawa Sztuka Współczesna. Black&White prezentująca prace mistrzów współczesności w monochromatycznym ujęciu.
 • Klasyka polskiego komiksu - zobacz wyjątkową wystawę!

  Klasyka polskiego komiksu - zobacz wyjątkową wystawę!

  ​Przygody Tytusa, Romka i A’Tomka, będące klasyką polskiego komiksu. Okładka z serii "Bogowie z kosmosu" autorstwa jednego z najważniejszych polskich rysowników - Bogusława Polcha. Kultowe przygody Tajfuna. W nostalgiczną podróż zabierze nas wystawa Komiks i Ilustracja prezentowana od 30 marca w DESA Unicum.
 • Rosiński, Baranowski, Papcio Chmiel: Dlaczego warto inwestować w polski komiks

  Rosiński, Baranowski, Papcio Chmiel: Dlaczego warto inwestować w polski komiks

  - Coraz więcej miłośników i kolekcjonerów interesuje się tą gałęzią sztuki. Rekord należy do projektu okładki do XX Księgi "Tytusa, Romka i A’Tomka" autorstwa Papcio Chmiela, wylicytowany za 75 tysięcy złotych - powiedział nam Michał Bolka z Domu Aukcyjnego DESA Unicum. To najlepszy czas na inwestycję w polski komiks!
 • Załamania cen masła w sklepach nie widać

  Załamania cen masła w sklepach nie widać

  Załamania cen masła na aukcji produktów nabiałowych Global Dairy Trade w Polsce nie widać. Jak ocenia Jakub Olipra, ekonomista Credit Agricole, w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się spadku cen produktów mlecznych - szczególnie masła. Zdaniem analityków zachowanie sklepów jest zagadkowe, prawdopodobnie handel zdaje sobie sprawę, że klienci przyzwyczaili się do wysokich cen.

Filmy - Aukcja (9)

 • Duży w Maluchu dla 7-letniej Julki

  "Aukcje dla Julki" - taką nazwę nosi internetowa akcja, która na celu ma pomoc poważnie chorej dziewczynce - Julce. Filip Nowobilski, twórca kanału "Duży w Maluchu'' postanowił na licytacje przekazać obraz.
 • Życie słynnej skandalistki na sprzedaż

  Na 12 grudnia zaplanowano aukcję wyjątkowej biżuterii, która należała niegdyś do słynnej skandalistki – Wallis Simpson. W 1934 r. ta dwukrotnie rozwiedziona Amerykanka skradła serce brytyjskiego następcy tronu, księcia Edwarda. Kiedy już jako Edward VIII zasiadł on na tronie, okazało się, że nie może poślubić swojej ukochanej. Brytyjska monarchia stanęła w obliczu kryzysu... Wallis Simpson niegdyś szokowała współczesnych - dziś jej postać zachwyca, inspiruje i intryguje. Czy może być inaczej, skoro mówimy o kobiecie, dla której król zrzekł się korony? Wyjątkowe przedmioty należące do największej skandalistki swojej epoki z całą pewnością na nowo podsycą zainteresowanie jej życiem.
 • Królewski klejnot na aukcji. Wart jest fortunę

  W październiku pod młotek pójdzie największy biały diament, jaki kiedykolwiek trafił na sprzedaż. Zostanie zlicytowany w Hongkongu, pod auspicjami domu aukcyjnego Sotheby’s. Szacuje się, że kamień wielkości 118,28 karatów może kosztować przyszłego nabywcę nawet 35 mln USD!
 • Sprzedał siebie, żeby pomóc chorej koleżance!

  Mateusz Morawiec wystawił na aukcji swój czas, aby pomóc chorej na raka koleżance. Aukcję wygrało radio RMF FM.