Audrey Hepburn

Artykuły - Audrey Hepburn (43)

 • Powstaje serial biograficzny o Audrey Hepburn

  Powstaje serial biograficzny o Audrey Hepburn

  Producenci seriali "Nowy papież" oraz "Genialna przyjaciółka" przygotowują się do rozpoczęcia nowego projektu. Będzie nim serial poświęcony legendarnej aktorce Audrey Hepburn. Scenariusz produkcji, która będzie nosić tytuł "Audrey", napisze autorka serialu "Żona idealna", Jacqueline Hoyt.
 • Audrey Hepburn: Piękno tkwi w oku patrzącego

  Audrey Hepburn: Piękno tkwi w oku patrzącego

  Choć Audrey Hepburn od zawsze uchodziła za niekwestionowaną ikonę stylu i jedną z kobiet o najszlachetniejszej urodzie, była jedną z bardziej nieśmiałych kobiet spośród ówczesnych artystek. Każdego dnia mierzyła się z wieloma wątpliwościami i kompleksami. Dopiero macierzyństwo dodało jej pewności siebie.
 • Audrey Hepburn - tancerka ruchu oporu

  Audrey Hepburn - tancerka ruchu oporu

  Audrey Hepburn mówiła, że druga wojna światowa, którą spędziła w Holandii, ją ukształtowała. Do tej pory wiedzieliśmy o tym okresie z jej życia bardzo niewiele. Zmieniło się to wraz z książką "Audrey Hepburn. Tancerka ruchu oporu" Roberta Matzena. Poniżej publikujemy jej fragment.
 • Dokument ukaże Audrey Hepburn w innym świetle

  Dokument ukaże Audrey Hepburn w innym świetle

  Ikona mody, legenda dużego ekranu, jedna z największych gwiazd Złotej Ery Hollywood - Audrey Hepburn to postać, której sława nie mija mimo upływu lat. Wielbionej przez miliony fanów aktorce poświęcono dokument, który ukaże się pod koniec listopada. Film "Audrey: More Than An Icon" nie tylko przypomni największe sukcesy laureatki Oscara, ale też rzuci nowe światło na jej trudne dzieciństwo i dorastanie w Holandii pod okupacją hitlerowską.
 • Sławy, Gwiazdy, Osobowości: Pod młotek trafią niesamowite zdjęcia!

  Sławy, Gwiazdy, Osobowości: Pod młotek trafią niesamowite zdjęcia!

  Zazwyczaj to my oglądając fotografie patrzymy na ludzi – takimi jak widzą ich artyści. Tym razem perspektywa się odwraca. Wyjątkowe autoportrety i portrety takich klasyków jak Roman Opałka czy Witkacy zobaczyć można na wystawie „Fotografia Kolekcjonerska” w DESA Unicum. Drugą część ekspozycji stanowią niepowtarzalne zdjęcia przedstawiające takie sławy jak Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn.
 • "Śniadanie u Tiffany'ego" – czyli sen o luksusie

  "Śniadanie u Tiffany'ego" – czyli sen o luksusie

  Niewiele filmów zapada w pamięć tak jak ten. Śniadanie u Tiffany'ego to już kultowa pozycja w historii kina. Wpływ na sukces filmu miała na pewno niesamowita Audrey Hepburn w roli Holly Golightly czy jej stylizacje, które zagościły na stałe w modzie. Jednak to właśnie biżuteria, a przede wszystkim jeden jubiler – Tiffany, sprawiły, że film ten stał się marzeniem kobiet na świecie.
 • 26 lat temu zmarła Audrey Hepburn

  26 lat temu zmarła Audrey Hepburn

  26 lat temu - 20 stycznia 1993 roku - zmarła Audrey Hepburn, ikona kina, mody, ambasadorka UNICEF-u. Moja mama nie żyła jak gwiazda. Lubiła gotować i potrafiła sprawić, że wszyscy czuli się, jak w domu - mówił PAP syn Audrey Hepburn, Luca Dotti.
 • Audrey Hepburn: Bez strachu przed śmiercią

  Audrey Hepburn: Bez strachu przed śmiercią

  Uważała, że życie w luksusie nie jest celem i trzeba się dzielić z innymi.
 • Frank Ocean coveruje "Moon River" z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego"

  Frank Ocean coveruje "Moon River" z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego"

  Frank Ocean wziął na warsztat piosenkę "Moon River" z kultowego filmu "Śniadanie u Tiffany’ego" z Audrey Hepburn w roli głównej.
 • Audrey Hepburn: Nie interesowała jej sława

  Audrey Hepburn: Nie interesowała jej sława

  ​Ikona stylu i jedna z najpiękniejszych aktorek w historii kina nie miała w sobie nic z próżnych, rozkapryszonych gwiazd Hollywood. I za to wciąż kochamy Audrey Hepburn.