AUD

Artykuły - AUD (83)

 • Moc jest silna w dolarze

  Dolar dobrze przyjął komunikat FOMC, choć inwestorzy wciąż pozostają ostrożni przed jutrzejszym raportem z rynku pracy. Po środowej debacie Macron jest jedną nogą w gabinecie prezydenta Francji, co chroni EUR przed wyprzedażą. Za to AUD traci pod presją umocnienia USD i przeceny surowców.
 • Donald znowu to zrobił

  Prezydent Donald Trump nie pierwszy raz zrywa z tradycją i otwarcie komentuje położenie USD, co kończy się wyprzedażą na całej linii. Trump odchodzi też od oskarżania Chin jako manipulatora kursem, więc AUD i NZD dostały dodatkowy impuls. Gdzieś w tle pozostają obawy o testy militarne w Korei Północnej, ale im bliżej długiego weekendu, tym mniejsza aktywność rynków.
 • AUD słabnie, EUR natomiast pozostaje na fali

  Opublikowany w trakcie sesji azjatyckiej protokół z ostatniego posiedzenia Banku Rezerwy Australii, w którym pojawiły się obawy o przegrzanie rynku nieruchomości oraz wzrost zadłużenia gospodarstw domowych przyczynił się do osłabienia notowań dolara australijskiego. W tym kierunku oddziaływał również spadek notowań rud żelaza, co skutkuje tym, że o poranku AUD jest najsłabszy spośród głównych walut.
 • Odwrót od ryzyka, ucieczka do dolara

  Wtorkowa sesja nie obfituje w ważne dane makroekonomiczne. Główny punkt dnia, czyli decyzja Banku Rezerwy Australii już za nami. Oczywiście nie mogło być mowy o zmianie parametrów polityki, ale optymistyczne spojrzenie na kondycje globalnej, chińskiej i australijskiej gospodarki wsparło AUD. Nocne 0,5 - proc. umocnienie wynika też z faktu, że władze monetarne z dystansem podchodzą do obecnej siły waluty.
 • Dolar odzyskuje równowagę po dobrych danych

  Silny wzrost płac w USA w grudniu wspiera USD i podsyca oczekiwania na bardziej agresywną odpowiedź Fed. Zgodny z oczekiwaniami spadek chińskich rezerw walutowych uspokaja sentyment w Azji i pomaga AUD. Ryzyko Brexitu uderza w funta.
 • AUD wyraźnie mocniejszy względem dolara

  W dalszym ciągu głównym tematem na rynkach pozostają spekulacje odnośnie terminu kolejnej podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku. Rośnie liczba członków FOMC głosujących za wzrostem kosztu pieniądza oraz popierających dalszą normalizację polityki pieniężnej. Kolejne działania ze strony Fed uzależniane są od napływających danych makroekonomicznych, w szczególności tych z rynku pracy i dotyczących inflacji w USA.
 • Dwie strony Morza Tasmana

  Obie waluty z Antypodów są silniejsze po nocy, ale jesteśmy optymistycznie nastawieni tylko do AUD, gdyż znad NZD nie znika widmo cięcia stóp przez RBNZ. Na szerszym ryku USD jest w korekcie, choć widać pierwsze oznaki szukania okazji do kupna. Dziś inflacja z Wielkiej Brytanii i USA oraz rynek pracy z Polski.
 • Łamanie istotnych poziomów

  Dolar amerykanki pozostaje silny na początku tygodnia z pomocą pokrzepiających danych z przemysłu. Wyłamanie USD/JPY przyciąga uwagę na sesji azjatyckiej, ale poczekajmy z ogłoszeniem końca trendu spadkowego. Poza tym RBA utrzymał politykę bez zmian, utrzymując stabilnego AUD.
 • W Australii stopy niższe, choć wciąż wyższe niż dookoła

  Wakacyjny zastój osnuwa rynki finansowe i nawet decyzje banków centralnych nie są w stanie przynieść większej reakcji. AUD błyskawicznie otrząsnął się z cięcia RBA, a JPY czeka na oficjalne potwierdzenie przecieków dotyczących pakietu fiskalnego. Względnie dobrych nastrojów nie psuje nawet spadająca ropa naftowa. Wtorek może być żywy na złotym, gdyż dziś poznamy projekt "ustawy frankowej".
 • AUD wciąż silny, ale dzisiaj o godz. 15:30 mamy wystąpienie Glenna Stevensa

  Opublikowane dzisiaj zapiski z kwietniowego posiedzenia RBA, gdzie większą uwagę zwracano na kwestię aprecjacji notowań AUD, czy też zapowiedź przeprowadzenia wcześniejszych wyborów parlamentarnych na początku lipca nie przeszkadzają na razie we wzrostach dolara australijskiego. To wciąż echa dobrych danych z Chin, jakie poznaliśmy w miniony piątek, za którymi idą też dobre informacje z branży surowców. Dzisiaj Rio Tinto poinformowało o wzroście globalnej produkcji rud żelaza w I kwartale o 13 proc. r/r.