atrakcje turystyczne

Artykuły - Atrakcje turystyczne (8)

 • Ranking największych atrakcji turystycznych 2020 roku

  Ranking największych atrakcji turystycznych 2020 roku

  Na podium jest rajd po pustynnych terenach wokół Dubaju połączony z barbecue. Portal podróżniczy Tripadvisor. Serwis stworzył ranking na podstawie ocen, recenzji i popularności danych atrakcji w odniesieniu do preferencji użytkowników serwisu.
 • Opuszczone miejsca nową atrakcją turystyczną

  Opuszczone miejsca nową atrakcją turystyczną

  Rośnie grono osób, które zwiedzają zapomniane i opuszczone budowle, aby uwieczniać je na fotografiach.
 • Rekordowy sezon na Podhalu

  Rekordowy sezon na Podhalu

  Ponad 300 tys. turystów odwiedzających Podhale i Pieniny skorzystało do końca wakacji z oferty Karty Tatrzańkiej uprawniającej do wielu zniżek na atrakcje turystyczne - poinformował PAP organizator akcji promocyjnej Wojciech Argasiński.
 • Londyn ma nową atrakcję turystyczną - ArcelorMittal Orbit

  Londyn ma nową atrakcję turystyczną - ArcelorMittal Orbit

  115-metrowa futurystyczna wieża Orbit, przypominająca z wyglądu łańcuch DNA lub zwoje splątanych stalowych rur, dająca wspaniały widok na panoramę miasta, została zaprezentowana w całej krasie po zakończeniu budowy.
 • Połączą Polskę i Słowację

  Ścieżki rowerowe pod nazwą Pienińska Pętla, które połączą atrakcje turystyczne Pienin m.in. jezioro Czorsztyńskie, spływ przełomem Dunajca i Czerwony Klasztor, to realizowany z unijnych funduszy wspólny projekt gminy Czorsztyn i słowackich partnerów.
 • Praca na Lazurowym Wybrzeżu

  Praca na Lazurowym Wybrzeżu

  Côte d'Azur to najważniejszy region turystyczny Francji. Polaków przyciągają wspaniały klimat i atrakcje turystyczne. Zniechęcają wysokie ceny i niechęć Francuzów do nauki języków obcych.
 • John Lennon atrakcją turystyczną?

  John Lennon atrakcją turystyczną?

  Szkoci znaleźli dosyć oryginalny sposób, by przyciągnąć większą ilość turystów.
 • Lordi atrakcją turystyczną

  Lordi atrakcją turystyczną

  Zwycięstwo grupy Lordi na 51. Konkursie Piosenki Eurowizja w Atenach sprawiło, że ogromnie wzrosło zainteresowanie twórczością heavymetalowych potworów z Finlandii. Ten sukces do promocji kraju planuje wykorzystać The Finnish Tourist Board, która organizuje w piątek, 26 maja, triumfalny koncert zespołu w centrum Helsinek.

Filmy - Atrakcje turystyczne (7)

 • "Polacy za granicą": Latające szczury i winda dla samochodów. Hamburg tylko dla wtajemniczonych

  W Hamburgu są nietypowe zwyczaje. Również jest to miasto pełne ciekawych miejsc. Jednym z obiektów wartych zobaczenia jest winda dla samochodów, która prowadzi do tunelu pod kanałem wodnym.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • "Polacy za granicą": Kiedyś tu były lochy. Dzisiaj to miejsce oblegają turyści

  Monika mieszka w sercu Dalmacji. Jej mąż pochodzi z Polski i poznali się właśnie w tym miejscu, które zwiedzamy. Oczywiście mowa tu o mieście Split. Spotkać tu możemy mnóstwo turystów, którzy odwiedzają tą część Chorwacji, zwłaszcza latem. Jedną z atrakcji są dawne lochy, który obecnie pełnią zupełnie inną rolę.Fragment programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play
 • Iran - turystyczna perła czeka na odkrycie

  Iran szczyci się aż 17 obiektami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród nich są monumentalne ruiny Persepolis - stolicy starożytnego imperium perskiego, której mury wznosili słynni władcy Dariusz i Kserkses. Turyści przybywający do Iranu wracają stamtąd pełni zachwytu - nie tylko nad zabytkami, ale też nad gościnnością mieszkańców tego kraju. -Wydaje mi się, że Iran to jeden z tych krajów, który ma dwa oblicza. Jedno z nich znamy z mediów, ze środków masowego przekazu. Prawdziwe oblicze tego kraju poznajemy jednak, kiedy przyjeżdżamy tutaj. Przekonujemy się wtedy, że każdy chce nam pomóc i każdy się do ciebie uśmiecha. To wspaniałe - to słowa polskiego turysty, który udzielił krótkiego wywiadu agencji AFP. Negatywny wizerunek Iranu utrwalony w mediach sprawia, że wiele osób w ogóle nie myśli o tym kraju w kategoriach podróżniczych. To błąd. Iran ma wiele do zaoferowania, a niedawne ocieplenie na linii Teheran-Zachód stwarza szansę na to, że świat pozna lepiej starożytne perskie skarby.
 • Zginęła po torturach. Dziś jej odcięta dłoń czyni cuda

  U stóp góry Synaj, na terytorium Egiptu, znajduje się najstarszy z istniejących klasztorów chrześcijańskich. Jego patronką jest święta Katarzyna z Aleksandrii. Ta jedna z najsłynniejszych chrześcijańskich męczennic żyła w IV w. Jako nastoletnia dziewczyna przyjęła chrześcijaństwo i złożyła śluby czystości. Były to jednak czasy okrutnych prześladowań wyznawców Chrystusa. Rzymski cesarz Maksencjusz próbował skłonić Katarzynę do odstąpienia od wyznawanej wiary, ona jednak pozostała nieugięta wobec próśb, gróźb i strasznych tortur. Życie Katarzyny obrosło licznymi legendami. Ponoć cesarz, zachwycony jej mądrością i urodą, chciał ją poślubić - Katarzyna odrzuciła jednak jego zaloty. Wyszła również zwycięsko z debaty z pogańskimi filozofami. Wówczas została poddana torturom, po których miała zginąć łamana kołem. Narzędzie śmierci miał jednak połamać zesłany z nieba anioł. Ostatecznie Katarzyna została ścięta. Dziś pielgrzymi przybywający na Synaj oddają cześć relikwiarzowi, w którym – według tradycji – znajduje się zmumifikowana dłoń świętej. Proszą tym samym o błogosławieństwo i cudowną interwencję świętej Katarzyny w ich życiu.