Nowe Technologie - atlas

Artykuły - Atlas (10)

 • Największy program badawczy morskich głębin właśnie ruszył

  Największy program badawczy morskich głębin właśnie ruszył

  Właśnie wystartował jeden z największych i najambitniejszych programów badawczych morskich głębin. ATLAS jest finansowany przez Komisję Europejską.
 • Boston Dynamics własnością firmy Google

  Boston Dynamics własnością firmy Google

  Google kupił firmę Boston Dynamics – producenta zaawansowanych technologicznie robotów – donosi serwis The Verge.
 • Astronauci będą latać zmodyfikowaną rakietą Atlas V?

  Astronauci będą latać zmodyfikowaną rakietą Atlas V?

  Misje promów NASA zostały oficjalnie zakończone i amerykańscy astronauci będą teraz latać rosyjskimi statkami, aby dostać się na Międzynarodową Stację Kosmiczną. NASA jednak nie rezygnuje i ma już inny sposób na załogowe loty na orbitę.
 • Atlasy IV generacji

  Maxtor przedstawił nowe dyski twarde SCSI z rodziny Atlas. Oznaczone jako Atlas 10K IV mają następujące dane techniczne: - prędkość obrotowa : 10000 obr/min - średni czas dostępu: 4,4 ms - transfer: 72 (siedemdziesiąt dwa) MB/s - bufor cache: 8 MB
 • Maxtor przechodzi na Ultra320 SCSI

  Maxtor przechodzi na Ultra320 SCSI

  Maxtor nawiązał współpracę z firmą LSI Logic Corporation w celu zapewnienia pełnej zgodności operacyjnej dysków twardych Maxtor Atlas 10K III z kontrolerami Ultra320 SCSI firmy LSI Logic. Podobną współpracę Maxtor podjął wcześniej z firmą Adaptec.
 • Maxtor współpracuje z Adaptekiem

  Maxtor poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Adaptec. Celem współpracy jest zapewnienie pełnej zgodności operacyjnej dysków twardych Atlas 10K III SCSI firmy Maxtor i kontrolerów Ultra320 SCSI i RAID firmy Adaptec.
 • Atlas Internetu

  Atlas Internetu

  Nakładem wydawnictwa Addison&Wesley Pojawiła się książka będąca wynikiem 30 lat doświadczeń Martina Dodge i Roba Kitchina. "Atlas of Cyberspace" pozwala odkryć nawet najlepiej schowane zakamarki cyberprzestrzeni.
 • Trójwymiarowa mysz

  Trójwymiarowa mysz

  Naukowcy z California Institute of Technology w Pasadenie umieścili w sieci trójwymiarową mysz. Nie chodzi jednak o mysz komputerową, a o przygotowywany przez pięć lat atlas anatomiczny zawierający wszystkie fazy rozwoju embriona myszy polnej.
 • Trzeci Atlas

  Korporacja Quantum skierowała do sprzedaży zapowiadany dysk twardy Atlas 10K III przeznaczony dla stacji roboczych wysokiej klasy, serwerów przemysłowych i systemów przechowywania danych. Dysk ma pojemność 18 GB na talerz i 7,200 obrotów na sekundę.
 • Atlas 10K III na wiosnę

  Atlas 10K III to najnowsze dyski Quantum, zapowiadane na wiosnę przyszłego roku. Ze względu na swoją wydajność znajdą zastosowanie głównie w serwerach i podsystemach dyskowych. Najważniejszą nowością wprowadzoną przez Quantum jest duże upakowanie danych - 18 GB na nietypowym, 3-calowym talerzu (maks. 17,9 Gb/cal2). Taka gęstość zapisu była do tej pory cechą charakterystyczną dysków EIDE, pracujących pod znacznie mniejszym obciążeniem.