Atari

Artykuły - Atari (280)

 • Współtwórca Xboxa pozywa Atari w związku z designem konsoli VCS

  Współtwórca Xboxa pozywa Atari w związku z designem konsoli VCS

  ​Wygląda na to, że konsola VCS może dorzucić do swojego sporego worka z problemami kolejny, a mianowicie pozew sądowy od byłych projektantów.
 • Polacy stworzyli najlepszą współczesną grę na... Atari

  Polacy stworzyli najlepszą współczesną grę na... Atari

  ​Logiczna produkcja Gravity Worms została uznana za najlepszy tytuł w kategorii Atari 8Bit/5200 podczas imprezy Atari Homebrew. To już drugie wyróżnienie dla tytułu na klasyczny komputer, po grudniowej statuetce przyznanej na Atari XL/XE Game Compo podczas imprezy Silly Venture 2019.
 • W USA powstaną hotele nawiązujące do Atari

  W USA powstaną hotele nawiązujące do Atari

  True North Studio – developer specjalizujący się w tworzeniu sieci budynków hotelowych ma nietypowy plan na przyciągnięcie klienteli.
 • Atari buduje hotele dla graczy

  Atari buduje hotele dla graczy

  ​Chociaż gamingowy biznes firmy nie przetrwał próby czasu i po początkowych sukcesach ostatecznie całkowicie się posypał, to Atari wciąż nie chce postawić na gamingu krzyżyka.
 • Klasyczne gry w samochodach Tesla

  Klasyczne gry w samochodach Tesla

  Najnowsza aktualizacją oprogramowania samochodów Tesla pozwoli nam zagrać w kultowe gry Atari.
 • Atari powraca na rynek po 20 latach z dwoma edycjami nowej konsoli!

  Atari powraca na rynek po 20 latach z dwoma edycjami nowej konsoli!

  ​Na tegorocznych targach E3 została zapowiedziana nowa konsola od Atari. Ostatnio ujawniono wygląd obu wersji w jakich produkt ma wyjść.
 • Atari: Legendarna firma dołączy do wojny konsol?

  Atari: Legendarna firma dołączy do wojny konsol?

  Na tegorocznych targach Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles zaprezentowano sporo ciekawych gier. Nie brakowało także sprzętu m.in. w postaci nowej konsoli Microsoftu Xbox One X.
 • Planet Coaster: Producent idzie na wojnę z Atari

  Planet Coaster: Producent idzie na wojnę z Atari

  Nowy rok nie dla każdego w branży gier zaczął się pozytywnym akcentem, czego dowodem może być spór pomiędzy legendarną firmą Atari, a mniejszym studiem wykonującym dla nich zlecenie.
 • Quiz: Kultowe stare komputery - które rozpoznasz?

  Quiz: Kultowe stare komputery - które rozpoznasz?

  Myślisz, że twoja komputerowa wiedza historyczna ma się dobrze? Sprawdź ją! Które stare, kultowe komputery potrafisz rozpoznać?
 • Kultowe komputery

  Kultowe komputery

  W dobie procesorów wielordzeniowych oraz dysków, których pojemność liczy się w terabajtach, możliwości pierwszych komputerów nie robią już dziś na nikim większego wrażenia, czasem wywołując nawet śmiech, jednak gdyby nie one, o tak dużym zaawansowaniu współczesnych jednostek moglibyśmy tylko pomarzyć. Poniżej przedstawiamy kilka klasyków - przygotujcie się na nostalgiczną podróż do przeszłości.

Filmy - Atari (1)

 • TUBE NATION: Komputer Atari

  Pamiętacie mikrokomputer Atari 65XE? Jego sprzedażą w Polsce zajmowała się sieć sklepów Pewex. Cena jednostki bez magnetofonu i joysticka w 1987 roku wynosiła 128 dolarów. W roku 1988 Polacy zakupili ich ponad 180 tysięcy sztuk, co dawało Atari 1% światowego obrotu, na poziomie 7 milionów dolarów. Nazwa przedsiębiorstwa Atari pochodzi z języka japońskiego i oznacza "trafienie do celu" lub "zwycięstwo". Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII CO DRUGI WTOREK O 19:00.