Fakty - atak terrorystyczny

Artykuły - Atak terrorystyczny (35)

Filmy - Atak terrorystyczny (7)

 • 9/11. Osiemnasta rocznica ataków na World Trade Center

  Dziś 18 rocznica zamachu na World Trade Center. W atakach terrorystycznych życie straciło blisko 3 tysiące osób. Ponad drugie tyle zostało rannych.
 • Zamach na hotel w Kenii

  W stolicy Kenii, Nairobi, doszło we wtorek do terrorystycznego ataku na ekskluzywny hotel Dusit. Rejon hotelowych budynków zablokowała policja. Media informują, że grupa uzbrojonych ludzi wciąż znajduje się na terenie budynku.
 • Siedmiu terrorystów zatrzymano w Holandii. Mieli przygotowywać zamach bombowy

  Holenderska policja zatrzymała siedmiu mężczyzn podejrzewanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. Akcja policji miała miejsce w miastach Arnhem i Weert. Zatrzymani mieli planować atak na masowe zgromadzenie przy użyciu bomb i karabinów kałasznikowa. Następnie chcieli umieścić samochód-pułapkę w innym miejscu miasta. (STORYFUL/x-news)
 • 32 osoby zabite, około 130 rannych. Zamach terrorystyczny na wschodzie Afganistanu

  Co najmniej 32 osoby zginęły, a około 130 zostało rannych w wyniku ataku terrorystycznego w prowincji Nangarhar na wschodzie Afganistanu. Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek niedaleko granicy Afganistanu z Pakistanem. Celem ataku byli uczestnicy blokady autostrady prowadzącej z afgańskiego miasta Dżalalabad do Pakistanu. Samobójca wysadził się w tłumie. (Associated Press/x-news)
 • Francja: Atak w supermarkecie. "Akt terroru"

  Uzbrojony napastnik ostrzelał policjantów, a następnie wziął zakładników w supermarkecie w Trèbes, gdzie również padły strzały. "To był akt terroru" - oświadczył francuski premier Edouard Philippe. Jak wynika z najnowszych doniesień, nie żyją prawdopodobnie dwie osoby, a około 12 zostało rannych. Napastnik domaga się uwolnienia sprawcy zamachu z Paryża.
 • Podwójny atak terrorystyczny w Hiszpanii

  W piątek nad ranem doszło do drugiego już, po zamachu w Barcelonie, ataku terrorystycznego w Hiszpanii. Podobnie jak wcześniej, zamachowcy wjechali samochodem w grupę ludzi. Siedem osób, w tym policjant zostało rannych. Od kul policji zginęło pięciu napastników. W zamachu na ulicy La Rambla w pobliżu Placu Katalońskiego w Barcelonie zginęło 13 osób, a ponad 100 jest rannych – poinformowali przedstawiciele policji.
 • Konferencja londyńskiej policji: To był akt terrorystyczny

  Konferencja londyńskiej policji: To był akt terrorystyczny.