atak hakerów na Polskę

Artykuły - Atak hakerów na Polskę (4)

 • Sikorski wyzywa hakerów

  Szef MSZ, Radosław Sikorski nie ma dość. Na "Twitterze" zamieścił taki zadziorny wpis:
 • Przybyli lamerscy hakerzy pod okienko Donalda Tuska

  Przybyli lamerscy hakerzy pod okienko Donalda Tuska

  Przybyli hakerzy i zostawili Donaldowi Tuskowi na stronie taki poważny i przerażający przekaz, że mu na pewno w wysportowane pięty poszło.
 • Wyciekły hasła z forum Platformy Obywatelskiej?

  Wyciekły hasła z forum Platformy Obywatelskiej?

  W sieci pojawiła się notatka zawierająca "loginy, hashe haseł, adresy e-mail oraz imiona i nazwiska administratorów i moderatorów oficjalnego serwisu internetowego Platformy Obywatelskiej". Ma to być operacja Anonymous Polska - poinformował serwis Niebezpiecznik.pl.
 • Atak hakerów na polskie strony rządowe?

  Atak hakerów na polskie strony rządowe?

  W sobotę po godzinie 19:00 przestała działać strona internetowa polskiego Sejmu. Dwie godziny później zablokowano witryny premiera i wiele innych stron rządowych. Do ataku przyznała się Grupa Anonymous, która nawołuje internautów do walki. Rząd zaprzecza, aby nastąpił jakikolwiek atak.

Filmy - Atak hakerów na Polskę (2)

 • Cyberprzestępcy odetną nam prąd?

  Brak prądu lub wody w kranie w wyniku ataku hakerskiego? To coraz bardziej realny scenariusz. Cyberprzestępcy coraz częściej podejmują ataki na systemy sterujące krytyczną infrastrukturą. Warto się zatem przyjrzeć, jak aktualnie wygląda kwestia ich zabezpieczeń. - Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić, że przerwa w dostawie gazu czy prądu, problemy z komunikacja w mieście mogą być efektem ataku hakerskiego. Obecnie odnotowujemy coraz więcej włamań właśnie do infrastruktury krytycznej różnych państw. Ostatnie bardzo poważne zdarzenie miało miejsce na Ukrainie – mówi Mariusz Rzepka, dyrektor FORTINET na Polskę, Ukrainę i Białoruś. W grudniu w kilku regionach zachodniej Ukrainy nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej wynikająca z niesprawności 57 podstacji zasilania. Z początku za przyczynę uznano „zakłócenia” w systemie monitorowania spowodowane przez jedną z elektrowni. Później jednak stwierdzono, że chodzi o atak hakerów na systemy ICS tych elektrowni. 4 stycznia 2016 r. przyczynę awarii potwierdził ukraiński oddział organizacji CERT (CERT-UA). Incydent ten jest uważany za pierwszy udowodniony przypadek przerwy w dostawie energii elektrycznej na skutek ataku cybernetycznego.
 • Były haker o (nie) bezpieczeństwie w sieci

  Włamanie do laptopa wiceministra ds. cyfryzacji to powód do niepokoju - mówi Paweł Jabłoński, były haker, a obecnie specjalista ds. bezpieczeństwa w sieci. - To może oznaczać, że ktoś dostał się do informacji, do których nie powinien mieć dostępu.