atak hakerów

Artykuły - Atak hakerów (62)

 • Nowe strategie hakerów

  Nowe strategie hakerów

  Z jednej strony cyberprzestępczość staje się coraz bardziej wyrafinowana i hakerzy wykorzystują mechanizmy sztucznej inteligencji, z drugiej ciągle będą sięgać po stare, dobrze sprawdzone metody jak phishing. Pewne jest, że nasilenie cyberataków nie zmaleje, a na cyberochronę trzeba będzie przeznaczać coraz więcej środków.
 • Uwaga - hakerzy podmieniają numery kont

  Uwaga - hakerzy podmieniają numery kont

  Ataki typu BPC, polegające na manipulacji procesami biznesowymi firm, są coraz popularniejsze wśród cyberprzestępców ze względu na wysoką opłacalność. Klasycznym atakiem typu BPC jest modyfikacja numerów rachunków bankowych używanych w systemach - w treści faktur zostaje podmieniony numer konta i to atakujący otrzymuje środki.
 • Ile zarabiają cyberprzestępcy?

  Ile zarabiają cyberprzestępcy?

  5 dolarów - nawet za tak niedużą kwotę cyberprzestępcy są skłonni zaatakować wybraną stronę i przeprowadzić atak trwający 5 minut. 400 dolarów, jeśli dany serwis online ma być "bombardowany" przez 24 godziny. Atakowany w tym czasie może stracić tysiące, a nawet miliony dolarów. Średnia cena ataku kształtuje się w granicach 25 dolarów za godzinę (ok. 99,25 zł) - wynika z informacji zebranych przez Kaspersky Lab.
 • Jedynie połowa firm wykryje zaawansowany atak hakerów

  Jedynie połowa firm wykryje zaawansowany atak hakerów

  Jedynie połowa firm deklaruje, że jest w stanie wykryć zaawansowany atak. Z kolei aż 64 proc. organizacji wciąż nie wdrożyło lub posiada tylko nieformalny, nieuregulowany procedurami, program wymiany informacji o zagrożeniach. Takie wnioski płyną z 19. Światowego Badania Bezpieczeństwa Informacji firmy doradczej EY "Droga do cyberbezpieczeństwa: wykrywaj, chroń, reaguj", w którym udział wzięło 1735 firm z całego świata. Jako największe cyberzagrożenia ankietowani w tegorocznej edycji raportu wskazali złośliwe oprogramowanie i phishing.
 • Hakerzy wykradli setki milionów danych użytkowników e-maila

  Hakerzy wykradli setki milionów danych użytkowników e-maila

  W rosyjskim podziemiu przestępczym oferowane są setki milionów skradzionych przez hakerów danych - głównie nazw użytkowników wraz z hasłami dostępu do e-maila, a także kont na różnych portalach - pisze Reuters, powołując się na eksperta.
 • Czy wyłudzone przez oszustów pieniądze mogą być kosztem uzyskania przychodu?

  Czy wyłudzone przez oszustów pieniądze mogą być kosztem uzyskania przychodu?

  Firma padła ofiarą oszustów - pieniądze, przesyłane jako zapłata dla kontrahenta, trafiły w ręce przestępców. Winny był kontrahent, którego system został zainfekowany wirusem. Czy przedsiębiorca może potraktować utracone sumy jako koszt uzyskania przychodu? I kiedy może ująć je w księgach?
 • Hakerzy zaatakowali szpital. Zażądali 3,6 mln dolarów okupu

  Hakerzy zaatakowali szpital. Zażądali 3,6 mln dolarów okupu

  Komputery w jednym ze szpitali w Los Angeles były przez ponad tydzień uziemione z powodu ataku hakerów.
 • Atak hakerów na ukraińską elektrownię sygnałem dla Polski

  Atak hakerów na ukraińską elektrownię sygnałem dla Polski

  Informacja, że za atakiem z 23 grudnia na ukraińską elektrownię w Zaporożu stoją hakerzy na usługach rosyjskiego rządu jest "poważnym powodem do obaw dla Polski" - wynika z raportu ekspertki Instytutu Kościuszki ds. cyberbezpieczeństwa Joanny Świątkowskiej.
 • USA: Biały Dom wściekły. Lecą głowy

  USA: Biały Dom wściekły. Lecą głowy

  W wyniku skandalu z narażeniem danych milionów obywateli z posady zrezygnowała Katherine Archuleta, szefowa agencji OPM (Office of Personnel Management).

Filmy - Atak hakerów (4)

 • Hakerzy celują w Polskę. 96% firm doświadczyło 50 ataków w rok

  Polska staje się celem ataków hakerskich. Ulokowaliśmy się na 6 miejscu w Europie wśród krajów z największą liczbą ataków, z indeksem zagrożenia na poziomie 34,4 pkt. Tym samym przesunęliśmy się o 12 miejsc i jesteśmy krajem, w którym zagrożenie wzrasta. Poza czołową trójką gorszymi wskaźnikami charakteryzują się tylko Rosja i Rumunia (odpowiednio 38,8 i 35,9) – pokazał raport dotyczącego cyberbezpieczeństwa firmy Check Point Software Technologies.
 • To popularne urządzenie może ci bardzo zaszkodzić

  Urządzenia do pomiaru aktywności fizycznej mają na celu zarejestrowanie przebytych kilometrów czy pomiar tętna. Najczęściej są łączone za pomocą bluetootha ze smartfonami lub komputerami. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że to w przyszłości może nam bardzo zaszkodzić. Hakerzy już teraz włamują się na nasze konta bankowe, sprawdzając dane osobowe, ponieważ nasz smartfon posiada system, który to umożliwia. Co ciekawe, to samo mogą zrobić, kiedy łączymy się z naszą opaską fitnessową. Taka opaska na razie tylko rejestruje naszą aktywność fizyczną, jednak rozwój technologiczny może sprawić, że już niebawem będziemy mogli za jej pomocą zapłacić rachunek w sklepie. Wówczas potencjalny włamywacz w szybki sposób wykryje to i będzie mógł włamać się na nasze konto. Producenci już teraz myślą o tych teoretycznych zagrożeniach i chcą stworzyć zabezpieczenie, które to uniemożliwi - mówi Maciej Ziarek, ekspert ds. bezpieczeństwa IT.
 • Jak włamać się do sieci, aby wykraść lub zniszczyć dane?

  W ostatnich latach wzrosła liczba ataków hakerów na sieci firmowe. Wielkie przedsiębiorstwa - aby się chronić - gotowe są zatrudnić specjalistów. A tych brakuje na rynku pracy...
 • Były haker o (nie) bezpieczeństwie w sieci

  Włamanie do laptopa wiceministra ds. cyfryzacji to powód do niepokoju - mówi Paweł Jabłoński, były haker, a obecnie specjalista ds. bezpieczeństwa w sieci. - To może oznaczać, że ktoś dostał się do informacji, do których nie powinien mieć dostępu.