Astaldi

Artykuły - Astaldi (8)

 • Czeka nas paraliż na torach? Podwykonawcy Astaldi grożą blokadą

  Czeka nas paraliż na torach? Podwykonawcy Astaldi grożą blokadą

  W najbliższą środę może dojść do paraliżu ruchu kolejowego w aglomeracji warszawskiej, a może nawet w całej Polsce. Podwykonawcy włoskiej firmy Astaldi grożą blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej: ostrzeżenie przesłali do PKP PLK i m.in. do kancelarii premiera - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Kot. Pod pismem podpisało się blisko 30 firm.
 • PKP PLK odstępują od dwóch kontraktów z Astaldi S.p.A

  PKP PLK odstępują od dwóch kontraktów z Astaldi S.p.A

  W związku z niepodjęciem przez Astaldi S.p.A i konsorcjantów prac na dwóch kontraktach, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w piątek złożyły oświadczenia o odstąpieniu od obu umów z winy konsorcjantów - poinformowano w komunikacie PKP PLK.
 • Włoska Astaldi ma problemy

  Minister infrastruktury zapowiedział ochronę podwykonawców, którzy współpracowali z włoską firmą Astaldi. Koncern prowadzi w Polsce kilka inwestycji, wśród których jest budowa warszawskiego metra, fragmentu drogi z Krakowa do Zakopanego, południowa obwodnica Warszawy i modernizacja kilku tras kolejowych.
 • GDDKiA: Budowa tunelu w ciągu zakopianki niezagrożona w związku z sytuacją Astaldi

  GDDKiA: Budowa tunelu w ciągu zakopianki niezagrożona w związku z sytuacją Astaldi

  - Budowa dwukilometrowego tunelu pod górą Mały Luboń w ciągu zakopianki nie jest zagrożona, a wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem - zapewniła rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut. Budowę tunelu realizuje włoska firma Astaldi, która ma problemy finansowe.
 • Jest wniosek o upadłość Energopolu-Szczecin. Co z tunelem w Świnoujściu?

  Jest wniosek o upadłość Energopolu-Szczecin. Co z tunelem w Świnoujściu?

  Do sądu wpłynął wniosek wierzyciela o ogłoszenie upadłości Energopolu-Szczecin. Spółka ta jest członkiem konsorcjum, które w ostatnich dniach - po wycofaniu się włoskiego Astaldi - zostało wybrane na wykonawcę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Losy tego przedsięwzięcia mogą wyjaśnić się w najbliższych dniach.
 • Firma Astaldi wycofała się z budowy tunelu pod Świną

  Firma Astaldi wycofała się z budowy tunelu pod Świną

  Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu - poinformowano na facebookowym profilu prezydenta Świnoujścia. Wśród powodów podano m.in. wzrost kosztów budowy i brak materiałów oraz pracowników na polskim rynku.
 • Czeka nas prawdziwy wysyp podziemnych inwestycji drogowych

  Czeka nas prawdziwy wysyp podziemnych inwestycji drogowych

  Na 2-kilometrowy tunel, który powstaje pod górą Mały Luboń niedaleko Rabki, czekają wszyscy kierowcy, którzy stoją w ogromnych korkach na Zakopiance. Budująca go włoska firma Astaldi w ostatnim czasie musiała jednak mocno zmienić scenariusz prac.
 • Zawarcie istotnej umowy.

  Zarząd Spółki Invest Remex S.A. w dniu wczorajszym otrzymał podpisaną umowę od Lidera Konsorcjum firmy Astaldi Sp.a. na wykonanie ekranów akustycznych dla zdania: Projekt i rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Piotrków Trybunalski-Rawa Mazowiecka - o wyborze oferty Invest Remex S.A. informowaliśmy komunikatem EBI nr.20/2010. Wartość podpisanego kontraktu wynosi: 24.612.178,00 PLN brutto. Zakończenie kontraktu przewidziano na 31.05