Associated Press

Artykuły - Associated Press (50)

 • Ford wycofuje się z produkcji samochodów osobowych w Rosji

  Ford wycofuje się z produkcji samochodów osobowych w Rosji

  Ford poinformował w środę, że zamyka trzy fabryki w Rosji, wycofując się z produkcji samochodów osobowych w tym kraju. Associated Press podkreśla, że będzie się to wiązać z likwidacją znacznej liczby miejsc pracy.
 • Agencja prasowa Associated Press zatrudnia roboty

  Agencja prasowa Associated Press zatrudnia roboty

  Agencja prasowa Associated Press zatrudniła roboty w roli dziennikarzy!
 • Bogaci Grecy mogą zapłacić za ochronę policyjną

  Bogaci Grecy mogą zapłacić za ochronę policyjną

  Według nowego projektu oszczędności, Grecy zarabiający powyżej 100 000 euro rocznie będą mogli zapłacić za ochronę policyjną przed atakami ze strony terrorystów i grup zorganizowanej przestępczości - podała we wtorek Associated Press.
 • USA: Rząd potajemnie zdobył spisy rozmów telefonicznych dziennikarzy AP

  Amerykański Departament Sprawiedliwości potajemnie zdobył spisy rozmów telefonicznych dziennikarzy i edytorów Associated Press z dwóch miesięcy zeszłego roku - podała agencja. Kierownictwo AP mówi o "ogromnej i bezprecedensowej ingerencji" w sposób zbierania i obróbki informacji.
 • Boeing bliski rozwiązania problemu Dreamlinera

  Boeing ma jeszcze w tym tygodniu przedstawić Federalnemu Urzędowi Lotnictwa (FAA) plan tymczasowego rozwiązania problemów z litowo-jonowymi akumulatorami Dreamlinera - pisze w środę Associated Press, powołując się na anonimowego przedstawiciela Kongresu USA.
 • Hmm... Lamborghini też miewają usterki

  Hmm... Lamborghini też miewają usterki

  Włoski producent samochodów sportowych Lamborghini kieruje do przeglądu około 1,5 tys. swych pojazdów modeli Gallarado Coupe i Spyder z powodu nieszczelności hydraulicznego układu kierowniczego - poinformowała agencja Associated Press.
 • Moody's obniżył rating Włoch

  Moody's obniżył rating Włoch

  Agencja Moody's Investor Service obniżyła w czwartek rating włoskich obligacji rządowych o dwa punkty w obawie, że pogarszające się warunki finansowe w Europie doprowadzą do radykalnego wzrostu kosztów kredytów dla tego kraju - poinformowała agencja Associated Press.
 • Pieniądze z pogrzebu Whitney trafią na konto córki

  Pieniądze z pogrzebu Whitney trafią na konto córki

  Rodzina Whitney Houston zażyczyła sobie praw do materiałów wideo z pogrzebu zmarłej piosenkarki. Zapis ceremonii, dostarczony mediom przez agencję Associated Press, został dzień po pogrzebie usunięty z większości serwisów internetowych.
 • AP: Europa Wschodnia wzdraga się przed pomocą bogatszemu Zachodowi

  AP: Europa Wschodnia wzdraga się przed pomocą bogatszemu Zachodowi

  Jednym z najdziwniejszych zjawisk europejskiego kryzysu zadłużeniowego jest to, że Polacy, Czesi i inni wschodni Europejczycy, którzy od długiego czasu byli odbiorcami zmasowanej zachodniej pomocy, teraz są proszeni o wpłaty do nadzwyczajnego funduszu pomocy zadłużonym krajom Europy Zachodniej - pisze w czwartek amerykańska agencja Associated Press.
 • Bardzo niepokojąca sytuacja we Włoszech

  Bardzo niepokojąca sytuacja we Włoszech

  Sytuacja we Włoszech, będących trzecią gospodarką w UE, jest "bardzo niepokojąca" - ocenił wczoraj komisarz ds. walutowych Olli Rehn, wskazując m.in. na "dramatyczny" wzrost kosztów obsługi długu kraju. Agencja Associated Press poinformowała, że oprocentowanie 10-letnich włoskich obligacji przekroczyło w środę 7 proc. Dziś do Rzymu jedzie misja KE, by pilnować reform.

Filmy - Associated Press (1)