ASP

Artykuły - ASP (-2)

 • Bytów: Wybuch w domu wielorodzinnym

  Ewakuowani po wybuchu materiałów pirotechnicznych lokatorzy kamienicy w Bytowie (Pomorskie) przy ul. Tartacznej wrócili już do mieszkań - poinformował w niedzielę wieczorem PAP rzecznik miejscowej straży pożarnej asp. sztab. Stefan Pituch. Inspektor nadzoru budowlanego nie stwierdził uszkodzenia budynku.
 • Policja: Sąsiedzi w Wołominie nie mówili, że w rodzinie dzieje się źle

  Policja: Sąsiedzi w Wołominie nie mówili, że w rodzinie dzieje się źle

  Sąsiedzi rodziny z Wołomina, w której mężczyzna zabił swą partnerkę i jej córkę, a dwoje pozostałych dzieci ciężko ranił, wiedzieli, że w tym domu dochodzi do sprzeczek, ale nie informowali o tym policji ani pomocy społecznej - podała w poniedziałek policja. Panowała swoista zmowa milczenia - podkreślił rzecznik stołecznej policji asp. Mariusz Mrozek.
 • Studentka ASP w Krakowie wygrała międzynarodowy konkurs fotograficzny

  Studentka ASP w Krakowie, Natalia Wiernik, wygrała część uniwersytecką konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards 2013. W konkursie rywalizowali studenci z ponad 230 uczelni z całego świata. Zwycięskie prace można oglądać od piątku w Londynie.
 • Rodzinny dramat w Łódzkiem. Nowe fakty

  Rodzinny dramat w Łódzkiem. Nowe fakty

  Pojawiły się nowe okoliczności w sprawie rodzinnej tragedii, do której doszło w niedzielę w Drzewicy w województwie łódzkim. 13-letni chłopiec śmiertelnie ugodził nożem podczas spaceru swojego 39-letniego ojca. Ofiarą jest funkcjonariusz policji - potwierdziła w rozmowie z INTERIA. PL asp. Barbara Stępień rzecznik prasowy policji w Opocznie.
 • "Tomorrow never comes" w Galerii Rondo Sztuki

  Około 40 obrazów olejnych będących wynikiem eksperymentu artystycznego młodej malarki, absolwentki ASP w Katowicach Anny Knop można od czwartku oglądać na wystawie "Tomorrow never comes" w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach.
 • Wystawa śląskich prac Walczaka w wirtualnej galerii ASP

  Śląskie słowa tłumaczone na polski i angielski oraz inne obrazy poświęcone Śląskowi z ostatniego cyklu prof. Ireneusza Walczaka zostały w poniedziałek zaprezentowane w wirtualnej galerii, uruchomionej na stronie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
 • Studentki ASP mogą wylecieć z uczelni za pomalowanie sprejem zabytków

  Studentki ASP mogą wylecieć z uczelni za pomalowanie sprejem zabytków

  Policjanci z Gdańska chcą spotkać się dziś z Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w sprawie studentek ASP, które zniszczyły elewację budynków w historycznym centrum Gdańska. Grożą im jednak nie tylko konsekwencje prawne. Już zostały zawieszone na uczelni.
 • Finał konferencji "O miejsce książki w historii sztuki"

  Wernisażem wystawy rysunków do książki bez tekstu "Dziennik rysowany nocą..." autorstwa malarza, rektora krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych ASP Stanisława Tabisza, zakończyła się w piątek w ASP konferencja naukowa "O miejsce książki w historii sztuki".