Asa

Artykuły - Asa (32)

 • Zawarcie umów o wartości znaczącej pomiędzy Grupą LOTOS S.A. a Statoil ASA

  Raport bieżący nr 18/2014Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresoweW okresie ostatnich 12 miesięcy, do 3.09.2014r., Grupa LOTOS S.A. zawarła z Statoil ASA z siedzibą w Stavanger umowy, których łączna wartość wyniosła ok. 753 mln zł osiągnęła wartość umowy znaczącej, przekraczając 10% kapitałów własnych Grupy LOTOS S.A. 15.04.2014 r. Grupa LOTOS S.A. oraz Statoil ASA zawarły umowę, której przedmiotem była sprzedaż do Statoil
 • Asa Butterfield: Wcielenia pewnego chłopca

  Asa Butterfield: Wcielenia pewnego chłopca

  - Już kiedy byłem mały, uwielbiałem science fiction i fantasy - mówi Asa Butterfield. - Właściwie tylko taką literaturę czytam. Podobają mi się światy, które w całości powstają w ludzkiej wyobraźni. Tutaj nie obowiązują żadne ograniczenia.
 • Polska ma asa w rękawie w rozmowach z Gazpromem

  Polska ma asa w rękawie w rozmowach z Gazpromem

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie w praktyce jeszcze przez długi czas największym dostawcą gazu dla gospodarstw domowych - uważa p.o. prezesa PGNiG Jerzy Kurella. Jego zdaniem w dzisiejszych warunkach trudno o realną konkurencję na tym rynku. Rozbudowa infrastruktury gazowej w Polsce jest kluczowym czynnikiem dla wynegocjowania obniżki ceny gazu w kontrakcie z Gazpromem - uważa p.o. prezesa PGNiG Jerzy Kurella.
 • Orlen zaserwuje reklamowego asa

  Orlen wyłoży ogromne pieniądze na sponsoring polskiej siatkówki, zapowiada "Puls Biznesu". Zaangażowanie w ten sport zmniejszy za to Polkomtel, który pod siatką już zarobił krocie.
 • Nasz kraj ma ukrytego asa w rękawie

  Nasz kraj ma ukrytego asa w rękawie

  Ponad 70 polskich firm z branży teleinformatycznej oraz polskie regiony prezentują się na rozpoczętych we wtorek targach komputerowych CeBit w Hanowerze. Jednym z hitów tej prezentacji pod hasłem "Polska - kraj możliwości" są gry komputerowe.
 • PKN ORLEN S.A. podpisał ze Statoil ASA umowę na dostawę ropy naftowej

  Raport bieżący nr 193/2011Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. ("PKN ORLEN S.A.") informuje, że 21 listopada 2011 roku PKN ORLEN S.A. zawarł umowę typu spot z Statoil ASA, Stavanger, Norwegia ("Statoil") na dostawę ropy naftowej do AB ORLEN Lietuva. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi około 81 mln USD (czyli ok. 268 mln PLN wg kursu średniego Narodowego Banku Polskiego dla
 • Kryzys: Grecy wyciągają ukrytego asa!

  Kryzys: Grecy wyciągają ukrytego asa!

  Zdaniem analityków, na czele nowego rządu Grecji stanie Lucas Papademos, były szef banku centralnego i były wiceprezes EBC. To jeden z najbardziej znanych greckich ekonomistów.
 • Polska stawia na atom. Mamy też asa w rękawie

  Polska stawia na atom. Mamy też asa w rękawie

  Gdyby w Fukushimie był reaktor EPR, nie doszłoby do katastrofy - mówi w rozmowie z PAP wiceprezes Arevy Claude Jaouen. Ocenia, że mimo rezygnacji z elektrowni jądrowych w Niemczech, energetyka jądrowa będzie się rozwijać - głównie w Chinach i Indiach.
 • Zawarcie umowy na dostawy ropy naftowej pomiędzy Grupą LOTOS S.A. a Statoil ASA

  Raport bieżący nr 12/2011Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Grupy LOTOS S.A. (Grupy LOTOS) informuje, że w dniu 20 kwietnia 2011 roku Grupa LOTOS zawarła umowę ze spółką Statoil ASA z siedzibą w Stavanger w Norwegii (Statoil ASA) na dostawy ropy naftowej do Grupy LOTOS. Łączna wartość umów zawartych pomiędzy Grupą LOTOS a spółką Statoil ASA oraz jej podmiotami zależnymi w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wyniosła ok. 791,3 mln zł
 • Asa już jest

  Asa już jest

  Do sklepów właśnie trafiła druga płyta nigeryjskiej wokalistki o pseudonimie Asa (wymawia się "Asza") - "Beautiful Imperfection".