Artysta

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Artysta (film Michela Haznaviciusa) ,

Artykuły - Artysta (1502)

 • Leonardo da Vinci miał zeza?

  Leonardo da Vinci miał zeza?

  Czy to zez stoi za tajemnicą wielkiego talentu Leonarda da Vinci?
 • Sztuka: Młodzi artyści w natarciu

  Sztuka: Młodzi artyści w natarciu

  Samodzielna budowa kolekcji, bez profesjonalnej wiedzy i kontaktów w świecie sztuki, to poważne wyzwanie. Jeszcze trudniejszym zadaniem jest zakup prac, które nie tylko będą cieszyć oko, ale okażą się również ciekawą lokatą kapitału. Wealth Solutions przygotowała ofertę, dzięki której jest to możliwe.
 • Kraków: Zmarł Leszek Dutka

  W Krakowie zmarł Leszek Dutka - wybitny malarz, rzeźbiarz i ceramik, ceniony również za prace w dziedzinie sztuki dekoracyjnej i użytkowej - poinformowało we wtorek na stronie internetowej Muzeum Narodowe w Krakowie. Miał 93 lata.
 • Postularis. Zapomniany artysta z małego garażu

  Postularis. Zapomniany artysta z małego garażu

  Jest trochę lakiernikiem, trochę malarzem. Artystą, ale i rzemieślnikiem. Tworzy na zlecenie i z wewnętrznej potrzeby. Jego pracownią jest mały garaż. Pasuje mu to, bo tam nikomu nie przeszkadzają jego zamaszyste ruchy. Sławy jeszcze nie zdobył, ale to nie dla niej pracuje. Poznajcie Postularisa - człowieka, który malowanie aerografem opanował niemal do perfekcji.
 • Doniesienie do prokuratury za obrazę uczuć religijnych

  Czy sądecki artysta znieważył krzyż i obraził uczucia religijne. Sprawę instalacji z krucyfiksem na jednej z kamienic w Nowym Sączu zbada prokuratura. Wniosek w tej sprawie złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami.
 • Akcje o walorach artystycznych

  Akcje o walorach artystycznych

  Nie tylko w czasach kryzysu wiele osób szuka najlepszych rozwiązań, by ulokować pieniądze z jak najmniejszą stratą. Coraz częściej są to tzw. inwestycje alternatywne. W sposób przemyślany i przy wsparciu wyspecjalizowanych firm doradczych, środki są lokowane w złoto, nieruchomości, wino czy nawet whisky. Największy indeks sztuki na świecie Mei Moses osiąga lepsze wyniki od wiodących indeksów akcji.
 • Najdrożsi artyści zachodniego świata!

  Najdrożsi artyści zachodniego świata!

  Znani, pożądani i drodzy. Tacy artyści dominują na liście przygotowanej co roku przez portal Artprice. Zestawienie to zawiera nazwiska twórców, których prace wygenerowały w danym roku największe obroty na rynku aukcyjnym. W 2012 r. pierwszych dziesięciu artystów z listy odpowiadało za sprzedaż wysokości prawie 1,9 mld dolarów.
 • Masz wybitne uzdolnienia? Idź do psychiatry!

  Masz wybitne uzdolnienia? Idź do psychiatry!

  Masz zmysł artystyczny? Wiesz, że jesteś kreatywny? Grasz na instrumencie muzycznym, malujesz albo piszesz wiersze? Naukowcy powiedzieliby: bądź czujny! .
 • Zgrywał cwaniaka, dostał po gębie

  Zgrywał cwaniaka, dostał po gębie

  Chciał się popisać i zgrywał cwaniaka, skończył jako pośmiewisko milionów ludzi na całym świecie. Zobaczcie, co spotkało żartownisia, który zaczepiał australijskiego ulicznego artystę występującego na popularnym deptaku.
 • Ewa Maksymiuk: Nie wiem czy jestem muzą...

  Ewa Maksymiuk: Nie wiem czy jestem muzą...

  Życie z artystą przypomina życie "na minie", jest pełne niespodzianek - mówi Ewa Maksymiuk, żona znakomitego dyrygenta Jerzego Maksymiuka.

Filmy - Artysta (7)

 • Zbyt ładne, by je zjadać? Uliczny artysta tworzy imponujące zwierzątka z cukru

  Słodycze, które aż szkoda zjeść? To możliwe! Uliczny artysta z Chin tworzy niezwykłe zwierzątka z cukru, które bardziej przypominają dzieła sztuki niż przekąskę. Zobaczcie sami. (STORYFUL/x-news)
 • Kot robi wszystko, by przeszkodzić artyście w pracy

  Ten kot chyba lubi być w centrum uwagi. Robi wszystko, by zakłócić pracę właściciela.
 • Polski artysta sprzedaje pisanki za 4000 złotych!

  Mariusz Dubiel jest artystą-samoukiem. Pochodzi ze wsi Słodków w gminie Kraśnik. Jego pasją jest tworzenie misternie zdobionych pisanek. Odniósł on prawdziwy sukces, sprzedał około 4000 dzieł. Cena jednej z pisanek przekroczyła 4 tysiące złotych! Swoją pasję zaczął rozwijać 10 lat temu, wszystko zaczęło się od prośby jego mamy, która poprosiła go o przygotowanie pisanek na święta wielkanocne.
 • "Alchemik bólu". W imię sztuki torturuje swoje ciało!

  Kontrowersyjny chiński artysta, He Yunchang, bywa nazywany „alchemikiem bólu”. Jego twórcze pomysły przyprawiają o dreszcze. He dał sobie wyciąć żebro, a następnie zrobił z niego naszyjnik, który z dumą nosi. Pozwolił też, by lekarz wykonał na jego ciele głębokie nacięcie od obojczyka po kolano - bez znieczulenia! Następnie zakrwawiony pozował do zdjęć... Równie wymyślnym torturom poddaje He swoje oczy. W ramach jednego ze swoich performance'ów wpatrywał się w 10 tysięcy rozjarzonych żarówek. Jak mówi, wszystko to robi po to, by uzmysłowić ludziom, iż pewne rzeczy w życiu warte są ofiary.