Artysta

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Artysta (film Michela Haznaviciusa) ,

Artykuły - Artysta (758)

 • Leonardo da Vinci miał zeza?

  Leonardo da Vinci miał zeza?

  Czy to zez stoi za tajemnicą wielkiego talentu Leonarda da Vinci?
 • Sztuka: Młodzi artyści w natarciu

  Sztuka: Młodzi artyści w natarciu

  Samodzielna budowa kolekcji, bez profesjonalnej wiedzy i kontaktów w świecie sztuki, to poważne wyzwanie. Jeszcze trudniejszym zadaniem jest zakup prac, które nie tylko będą cieszyć oko, ale okażą się również ciekawą lokatą kapitału. Wealth Solutions przygotowała ofertę, dzięki której jest to możliwe.
 • Kraków: Zmarł Leszek Dutka

  W Krakowie zmarł Leszek Dutka - wybitny malarz, rzeźbiarz i ceramik, ceniony również za prace w dziedzinie sztuki dekoracyjnej i użytkowej - poinformowało we wtorek na stronie internetowej Muzeum Narodowe w Krakowie. Miał 93 lata.
 • Postularis. Zapomniany artysta z małego garażu

  Postularis. Zapomniany artysta z małego garażu

  Jest trochę lakiernikiem, trochę malarzem. Artystą, ale i rzemieślnikiem. Tworzy na zlecenie i z wewnętrznej potrzeby. Jego pracownią jest mały garaż. Pasuje mu to, bo tam nikomu nie przeszkadzają jego zamaszyste ruchy. Sławy jeszcze nie zdobył, ale to nie dla niej pracuje. Poznajcie Postularisa - człowieka, który malowanie aerografem opanował niemal do perfekcji.
 • Akcje o walorach artystycznych

  Akcje o walorach artystycznych

  Nie tylko w czasach kryzysu wiele osób szuka najlepszych rozwiązań, by ulokować pieniądze z jak najmniejszą stratą. Coraz częściej są to tzw. inwestycje alternatywne. W sposób przemyślany i przy wsparciu wyspecjalizowanych firm doradczych, środki są lokowane w złoto, nieruchomości, wino czy nawet whisky. Największy indeks sztuki na świecie Mei Moses osiąga lepsze wyniki od wiodących indeksów akcji.
 • Najdrożsi artyści zachodniego świata!

  Najdrożsi artyści zachodniego świata!

  Znani, pożądani i drodzy. Tacy artyści dominują na liście przygotowanej co roku przez portal Artprice. Zestawienie to zawiera nazwiska twórców, których prace wygenerowały w danym roku największe obroty na rynku aukcyjnym. W 2012 r. pierwszych dziesięciu artystów z listy odpowiadało za sprzedaż wysokości prawie 1,9 mld dolarów.
 • Masz wybitne uzdolnienia? Idź do psychiatry!

  Masz wybitne uzdolnienia? Idź do psychiatry!

  Masz zmysł artystyczny? Wiesz, że jesteś kreatywny? Grasz na instrumencie muzycznym, malujesz albo piszesz wiersze? Naukowcy powiedzieliby: bądź czujny! .
 • Zgrywał cwaniaka, dostał po gębie

  Zgrywał cwaniaka, dostał po gębie

  Chciał się popisać i zgrywał cwaniaka, skończył jako pośmiewisko milionów ludzi na całym świecie. Zobaczcie, co spotkało żartownisia, który zaczepiał australijskiego ulicznego artystę występującego na popularnym deptaku.
 • Ewa Maksymiuk: Nie wiem czy jestem muzą...

  Ewa Maksymiuk: Nie wiem czy jestem muzą...

  Życie z artystą przypomina życie "na minie", jest pełne niespodzianek - mówi Ewa Maksymiuk, żona znakomitego dyrygenta Jerzego Maksymiuka.
 • Tatuaż na twarzy: Zdobi, czy szpeci?

  Tatuaż na twarzy: Zdobi, czy szpeci?

  Łowcy Głów znaczyli nim swoje dokonania, kobiety z plemienia Czin miał chronić przed porwaniem, a u Maorysów był elementem inicjacji. Dziś tatuaż twarzy staje się coraz bardziej popularny nie tylko u ludności plemiennej i więźniów, ale i zwykłych ludzi.

Filmy - Artysta (12)