artyści

Artykuły - Artyści (203)

Filmy - Artyści (5)

 • To są żywi ludzie, choć wyglądają jak... obrazy

  World Bodypainting Festival odbywa się co roku w Pörtschach nad jeziorem Wörthersee w Austrii. Artyści specjalizujący się w bodypaintingu prezentują swoje umiejętności przekształcania własnego ciała w żywy obraz. Pop-artowe wzory nawiązują często do komiksowych postaci albo do symboli popkultury, inspirowane są także postaciami z filmów. Efekt jest niesamowity!
 • Są ludźmi, a żyją jak chomiki!

  Alex i Ward to dwaj współlokatorzy z Nowego Jorku. I tylko ich wspólny dom jest troszeczkę… dziwny. Dwaj nowojorscy performerzy zbudowali gigantyczną instalację, przypominającą koło do biegania dla chomika. Cel tego artystycznego eksperymentu to pokazać zależności między ludźmi. Alex i Ward zamieszkali w tej nietypowej konstrukcji, ustawionej w galerii sztuki na Brooklynie. Każdy może więc podziwiać ich zmagania z codziennym życiem w niezwykłym "domu" - i z siłami fizyki, które muszą pokonać, by funkcjonować w tym diabelskim młynie...
 • Sława, pieniądze, władza - po co artystom polityka?

  Jeśli chodzi o artystów, to wydaje się, że częściej oni są "ciągnięci" do polityki, a nie zawsze sami mają taką potrzebę. Politykom jest wygodnie mieć osoby, które są rozpoznawalne - podkreśla prof. Krystyna Skarżyńska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
 • Takiego Afganistanu nie znacie!

  NATOChannel: Wielu osobom Afganistan kojarzy się wyłącznie z niestabilną sytuacją polityczną. Młodym artystom z tego kraju zależy, by ich kraj przestał być utożsamiany wyłącznie z ponurą przeszłością.