Biznes - Art-B

Artykuły - Art-B (12)

 • Ruszył proces b. szefa Art-B ws. prania pieniędzy

  Ruszył proces b. szefa Art-B ws. prania pieniędzy

  Przed warszawskim sądem rozpoczął się w środę proces byłego właściciela spółki Art-B Bogusława B., który oskarżony jest o "pranie brudnych pieniędzy". W sprawie chodzi o kwotę 2,7 mln euro pochodzącą z oszustwa dokonanego na szkodę szwajcarskiej spółki.
 • Piramida finansowa: 5 lat więzienia dla Bogusława B.

  Piramida finansowa: 5 lat więzienia dla Bogusława B.

  Karę pięciu lat więzienia wymierzył w poniedziałek warszawski sąd Bogusławowi B., skazanemu wcześniej w aferze Art-B, w sprawie wyłudzeń za pomocą tzw. piramidy finansowej. Sąd nałożył na B. i drugiego oskarżonego obowiązek naprawienia wielomilionowej szkody.
 • Koniec afery Art-B

  Po cichu umorzono śledztwo w sprawie Art-B, pierwszego wielkiego skandalu finansowego III RP - informuje "Rzeczpospolita".
 • Były szef Art-B znowu ma kłopoty. Usłyszał zarzut prania pieniędzy

  Były szef Art-B znowu ma kłopoty. Usłyszał zarzut prania pieniędzy

  Były właściciel spółki Art-B Bogusław B. dostał zarzut "prania brudnych pieniędzy". Stołeczny sąd na wniosek prokuratuy aresztował na trzy miesiące B. oraz Macieja W. - drugiego podejrzanego w tej sprawie.
 • Bogusław B. chce oddać 25 proc. wpłat pokrzywdzonym; oni chcą 80 proc.

  Bogusław B. chce oddać 25 proc. wpłat pokrzywdzonym; oni chcą 80 proc.

  Bogusław B., karany już b. szef spółki Art-B - dziś oskarżony o wyłudzenia za pomocą tzw. piramidy finansowej - chce poddać się karze i zwracać pieniądze pokrzywdzonym na raty, do wysokości 25 proc. ich wpłat. Oni sami chcą, by było to 80 proc.
 • Bogusław B. chce się poddać karze

  Bogusław B. chce się poddać karze

  Bogusław B. - karany już b. szef spółki Art-B - chce dobrowolnie poddać się karze 2 lat więzienia w zawieszeniu oraz zwrócić 7,5 mln zł w sprawie wyłudzeń z lat 2006-2007 za pomocą tzw. piramidy finansowej.
 • Boks za pieniądze z piramidy

  Boks za pieniądze z piramidy

  Kto finansował największą galę boksu w Polsce? Klienci spółki, założonej przez byłego szefa Art-B. "Puls Biznesu" ma nowe informacje w sprawie afery Digit Serve, brytyjskiej spółki założonej przez Bogusława Bagsika.
 • Klienci tej spółki stracili 27,9 mln zł

  Klienci tej spółki stracili 27,9 mln zł

  Spółka założona przez twórcę Art-B Bogusława Bagsika działała tak samo jak finansowa piramida Bernarda Madoffa, tyle, że na mniejszą skalę - informuje "Puls Biznesu".
 • Śledztwo się wlecze, a Bagsik zaciera ślady

  Spółki z rajów podatkowych, wypłaty gotówki, rzekoma łapówka i zacieranie śladów. To - zdaniem "Pulsu Biznesu" - tło śledztwa dotyczącego byłego szefa Art B, którego interesy mają się dobrze.
 • KNF bierze na cel Bagsika

  KNF bierze na cel Bagsika

  Z ustaleń "Pulsu Biznesu" wynika, że aktywnością Bogusława Bagsika, słynnego z afery Art B, zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego.