Armenia

Artykuły - Armenia (99)

 • Henrich Mchitarjan bez powołania do reprezentacji. "Powody mnie nie przekonują"

  Henrich Mchitarjan bez powołania do reprezentacji. "Powody mnie nie przekonują"

  Henrich Mchitarjan, największa gwiazda reprezentacji Armenii, nie zagra w najbliższych spotkaniach narodowej kadry - informuje Ormiańskie Radio Publiczne. Piłkarz skomentował sytuację w mediach społecznościowych, dając wyraz swojemu głębokiemu zdziwieniu.
 • Armenia - w 16 miesięcy od klęski 1-9 do lidera grupy nad Niemcami. Cuda Caparrosa

  Armenia - w 16 miesięcy od klęski 1-9 do lidera grupy nad Niemcami. Cuda Caparrosa

  - Wygrana 3-2 z Rumunią nie daje nam żadnego awansu, ale robi niezłe wrażenie. To jednak nieprawdopodobne, że jesteśmy pierwsi w grupie, w której grają też Niemcy, a nasza reprezentacja bije kolejne rekordy. To zasługa trenera Joaquina Caparrosa - opowiada Karen Rafayelyan, dziennikarz sportowy z Armenii, która jest sensacją eliminacji mistrzostw świata Katar 2022.
 • Ormiańska federacja piłkarska zdyskwalifikowała pięć klubów i kilkadziesiąt osób za korupcję

  Ormiańska federacja piłkarska zdyskwalifikowała pięć klubów i kilkadziesiąt osób za korupcję

  Uzyskanie "niezaprzeczalnych dowodów" sprawiło, że ormiańska federacja piłkarska (FFA) wstrzymała ze skutkiem natychmiastowym rozgrywki drugiej ligi, zdyskwalifikowała pięć klubów i dożywotnio zawiesiła kilkadziesiąt osób. Powodem ustawianie meczów.
 • Armenia - kaukaski tygrys z inwestycyjnym potencjałem

  Armenia - kaukaski tygrys z inwestycyjnym potencjałem

  Od 1991 roku Armenia ponownie jest niepodległa i od tego właśnie czasu można obserwować dynamiczny rozwój tego kraju, który dorobił się miana "kaukaskiego tygrysa". Tamtejszy potencjał zaczęły dostrzegać międzynarodowe korporacje. W 2012 roku na uruchomienie w Armenii odpowiednika Doliny Krzemowej zdecydował się Microsoft, otwierając Microsoft Innovation Center. Poza komputerowym gigantem na inwestycje w Armenii zdecydowały się także takie firmy jak Siemens, Coca-Cola, Carrefour, Pepsi, HSBC, Gazprom, D-Link, Hilton, Radisson Blu, Marriott oraz PernodRicard.
 • Premier Armenii podał się do dymisji

  Premier Armenii podał się do dymisji

  Były prezydent Armenii, wybrany w ubiegły wtorek na premiera tego kraju, Serż Sarkisjan podał się w poniedziałek do dymisji. Jego oświadczenie opublikowano na stronie internetowej rządu. Sarkisjan ogłosił swoją decyzję po 11 dniach antyrządowych protestów.
 • ​Armenia: Kilkuset wojskowych uczestniczy w antyrządowych protestach

  ​Armenia: Kilkuset wojskowych uczestniczy w antyrządowych protestach

  Do uczestników antyrządowych demonstracji w Erywaniu przyłączyło się w poniedziałek kilkuset wojskowych - podał Reuters. Ministerstwo obrony Armenii w wydanym oświadczeniu potępiło działania żołnierzy i zapowiedziało podjęcie wobec nich surowych kroków.
 • Armenia - Polska. Książki od polskich kibiców dla Polonii

  Armenia - Polska. Książki od polskich kibiców dla Polonii

  Około 200 kg książek dla miejscowej Polonii przywieźli kibice do Erywania przy okazji meczu z Armenią (godz. 18.00) w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2018. Według przewodniczki Marzeny Kurach-Aghamiryan na trybunach będzie przyjazna atmosfera.
 • Czarnogóra - Armenia 4-1 w eliminacjach MŚ

  Czarnogóra - Armenia 4-1 w eliminacjach MŚ

  Czarnogóra pokonała Armenię 4-1 w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata. W grupie E występuje też reprezentacji Polski.
 • El. MŚ 2018. Armenia - Kazachstan 2-0 w "polskiej" grupie

  El. MŚ 2018. Armenia - Kazachstan 2-0 w "polskiej" grupie

  Armenia wygrała u siebie z Kazachstanem 2-0 w meczu grupowych rywali Polaków w eliminacjach do piłkarskich mistrzostw świata.
 • Armenia - Czarnogóra 3-2 w eliminacjach MŚ 2018

  Armenia - Czarnogóra 3-2 w eliminacjach MŚ 2018

  Armenia zagrała dla Polski! Przegrywała już 0-2 z Czarnogórą, ale niespodziewanie urwała jej punkty w grupie E eliminacji MŚ 2018, wygrywając 3-2. Rozpędzeni Czarnogórcy zostali zatrzymani, a Ormianie zdobyli pierwsze punkty w rozgrywkach.

Filmy - Armenia (3)